Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hölgyek! Egy kis segítség...

Hölgyek! Egy kis segítség kellene! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
sziasztok lány vagyok és azt szeretném megtudni hogy 16 éves vagyok és 4 nap múlva leszel 17 és még nincs meg a menszeszem ez mért lehet ? :O Hogyan tudnám előhozni vagy valami tippeket lécci ..
2012. ápr. 15. 18:02
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
Cickafarkfü tea meghozza kb 1 hónap után de naponta min kétszer 1 litt reggel este be kell nyakalni!!
2012. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, de nem kell megíjedni. Van egy barátnőm, akinek csak 20 éves korában jött meg. Nem volt semmi baja, csak lassabban fejlődött az átlagnál(külsőre is).
2012. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
51%

FELTÉTLEN menj orvoshoz.

Nem fog megenni, ha mondod, h szűz vagy, nem fog a hüvelyedbe nyúlni. Kér egy vérvételt, hormonvizsgálatra, ha ott van gikszer, akkor gyógyszert ír. Ha minden normális, akkor pedig ultrahangra küld, h megnézze, minden okés-e szervileg.

2012. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg anyukád, nagymamád, hogy nekik hány éves korukban jött meg először. Ha nekik is későn, akkor abszolút semmi okod aggódni.
2012. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, elárulod, pontosan mitől félsz? Az orvost nemigen lehet megúszni ilyen esetben, de hátha tudunk a félelmeiden segíteni.
2012. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, akinek 18 évesen jött meg, szóval lehet, hogy nálad is minden rendben van, de azért menj el orvoshoz!
2012. ápr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%

Szó sincs "vágtáról" az orvoshoz!

99.9%, hogy minden rendben van veled, csak egy kicsit később kezded a mensit. Sokan kezdik 17 éves koruk után is!


Viszont kellene keresned szépen nyugodtan egy kedves női dokit, aki előtt a vetkőzés és a kitárulkozás is elviselhetőbb, mint egy idegen férfi előtt, valamint ő nem csak orvos, hanem nő is, talán kicsit "anyuka" is, aki már feltehetőleg átélte azokat a gondokat, amivel majd felkeresed és tényleg nem csak könyvből tanulta, mint férfi kollegája...

2012. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
23%
A nő is könyvből tanulta egy nő nőgyógyásznak se volt meg az összes nemi betegsége.
2012. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
54%

ugye nem azt akarod bizonygatni, hogy a férfi pontosan ugynúgy érzi és tudja, pl hogy milyen is a mensis görcs, a folyás kellemetlensége, a szégyenétzet a vetkőzés miatt, a kellemtlen szag miatt, a terhesség alatti hányinger. a szülési görcsök, stb, stb, stb....


Ezeket ő csak elmesélésből, vagy könyvből ismerheti...

úgy mint pl. te ha olvasol a madarakról, hogyan repülnek stb, de fogalmad sem lehet róla hogy milyen érzés is az a valóságban!!


Ha ezt te nem érted, akkor te nem is nő vagy, hanem férfi, aki ide irogat...

2012. ápr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%
Nincs bajom egyik nemű nődkival sem, voltam már soknál, ffinél is meg nőnél is. A mostani dokimnál pont azt érzem, hogy azért együttérzőbb, mert fogalma sincs, milyen pl a hányinger vagy a terhesség alatti görcsölgetés. Na ő még egyszer se mondta, hogy márpedig ezt nem érezhetem, ne hisztizzek stb, míg nőtől kaptam már ilyet, hogy nem olyan vészes az, neki is volt. Hát az meg lehet, csak az is, hogy nem ugyanolyan volt, mint nekem... Ugyanis nem mindenki egyforma. A saját tapasztalat nem csak hasznos, de káros is lehet empátia szempontjából. Tapasztalatom elég sok van, a jelenlegi dokimmal épp a második terhességemet csinálom végig, és bár férfi, úgy érti a női lelket, mint ha nyitott könyv lenne előtte. Szülésnél pl megértőbb és segítőkészebb volt bármelyik szülésznőnél. Persze ha valaki idegenkedik egy férfi orvostól, akkor keressen jó női orvost, de az tuti, hogy csak azért, mert a doki nő, még nem empatikusabb.
2012. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!