Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes terhességi tesztet venni?

Érdemes terhességi tesztet venni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a barátommal(19éves) 8 hónapja vagyok együtt, ő vette el a szüzességemet is. Minden alkalommal óvszerrel védekeztünk, de soha nem vettük észre,hogy kiszakadt volna. Azonban 2 hete szombaton megszakítást alkalmaztunk. Igen, elkapott a hév, szerintem ez sok mindenkivel megesik, ezért nem kérek beszólogatást, kioktatást. Szóval a menstruációm még nem állt be rendesen, volt hogy 21. napra jött meg, volt, hogy 26, 29 . Most járok a 28.napnál, és semmi jele, hogy meg akarna jönni. A legutolsó menstruációm március 25-én kezdődött, és március 29 volt az utolsó napja. Fel is vagyok fázva már több napja, az közrejátszhat? Meg elvileg akkor is később jön meg, ha sokat görcsölök, idegeskedek emiatt.

Szóval szerintetek terhes lehetek? Vegyek tesztet?



2012. ápr. 21. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tehát gyakorlatilag kb. pontosan az ovulációdkor nem védekeztetek. Remélem tudod, hogy kb. minden esélyt megadtatok a terhességre. Legalább ne akkor csináltátok volna bakker...

Javaslom, hogy vegyél tesztet, máskor meg több szed legyen.

2012. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ezt én is tudom, de akkor ez eszembe sem jutott. Mondhatjátok, hogy a nem normális tinik közé tartozom, most egyet értek...
2012. ápr. 21. 15:45
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a választ!
2012. ápr. 21. 15:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Inkább egy teszt, mint egy nem időben észrevett terhesség. Ha negativ lesz, akkor legalább te is megnyugszol. Ha meg pozitiv, akkor mielőbb orvos.
2012. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak egyszerűen nem értem....főleg a kifogás rését nem.

"szerintem ez sok mindenkivel megesik"

És? Ha mással megesik, akkor ha veled történik, az sem gáz?

Egy csomó gyilkos van a világon, akkor ha én is meglök egy embert, az sem gáz, hiszen sok emberrel megesik?

(Persze, mondhatod hogy a két dolog között azért nem kellene párhuzamot vonni, de bizonyos értelemben itt is egy ember életével játszol. Mert feltételezem 16 évesen nem tartanád meg a gyereket...)


Ha ennyire nem bírjátok a gumit, akkor válasszatok olyan módszert, amivel nem lesz ilyen probléma.

Én sem vagyok tökéletes ember, de 15 éves korom óta élek gumival nemi életet, és sosem fordult elő, hogy nem védekeztem volna.

Ha annyira nem akartok gumit használni, akkor legalább vettetek volna spermicidet a megszakítás mellé.


Nm véletlen mondják, hogy a szexhez nem csak esti érettség kellene. Kicsit gondolj a dolgok következményére is, nem csak az élvezet a fontos a világon.

2012. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó!

Az nem kifogás akart lenni, hiszen tisztában vagyok azzal, mekkora őrültségbe mentem bele...Inkább azoknak szólt, akik szintén részesei voltak ilyennek, de 'megúszták' , és mégis ők oltják le leginkább az embert.

Mint írtam eddig mindig gumival védekeztünk, akkor azon az éjszakán volt az egyetlen kivételes alkalom, és mivel a fogamzásgátló ilyen fiatalon szerintem még nem ajánlatos, ezért továbbra is gumi mellett fogunk maradni.

2012. ápr. 21. 15:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez tény, nem ajánlatos, nem is javaslom.

Viszont az sem ajánlatos, hogy néha-néha elkapjon a hév és vagy abortusz legyen a vége, vagy esemény utáni tabletta, ami legalább olyan káros.

Ha hajlamosak vagytok arra, hogy szex közben megáll az ész és nem tudtok gondolkodni, akkor legalább tartsatok otthon spermicidet.

2012. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tanultam az esetből, ezt elhiheted.

Nagyon remélem, hogy csak a felfázásom miatt késik...

2012. ápr. 21. 16:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Vegyél tesztet, holnap reggel első vizeletből csináld meg.

Ha terhes vagy, akkor jobb, ha minél hamarabb kiderül.

Ha nem, akkor legalább megnyugszol, és vsznűleg a vérzésed is megjön.

2012. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Meglesz, köszönöm a választ!
2012. ápr. 21. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!