Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy lehet a baj? Egy olyan...

Nagy lehet a baj? Egy olyan kérdést tennék fel, ami sok nőt/lányt foglalkoztat napjainkban. Tehát a lényeg : Úgy 2 éve egy tennis labda nagyságú csomót érzek mind két mellemben.

Figyelt kérdés
Olykor nagyon fáj. Úgy érzem hogy mozgathatóak. Eléggé aggódok hogy mi lehet a baj... mert eddig is furcsálltam a helyzetet, de most már kifejezetten zavar. ( és azóta sem múlt, ugyan úgy ott van ) . Félve ugyan, de feltenném a kérdést : Lehet mellrákom? Lassan 14 éves vagyok.
2012. máj. 8. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon vagyok nő, de nem lehet hogy azok csak a melleid és azért fájnak mert nőnek?
2012. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ne ijedj meg, ez attól van, hogy nőnek a melleid. De ne úgy képzeld el, hogy csak úgy nő a bőr meg a zsír benne!! Hanem a tejmirigyeid fejlődnek. Még sokáig "össze lesznek állva", amíg kifejlődnek annyira, hogy rendes tapintása legyen a mellednek. Mivel azt írod, hogy teniszlabda nagyságúak, ezért ez valószínűleg mastopathia, vagyis kicsit túlfejlődtek a tejmirigyek. De ne hidd, hogy ez baj. Nekem is ilyen volt, a húgomnak is. Ő ugyan azt hitte, mint te, hogy rákos, kb ugyanannyi éves volt, mint most te. De ez a nők kb felénél így van.


Nyugodtan menj el vele orvoshoz, ha ez megnyugtat, ugyan azt fogja mondani neked, amit most én leírtam.


Szóval nyugi és türelem!

2012. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet mellrákod. Unokatesóm 13 évesen betegedett meg egy agresszív mellrák fajtában, szóval hatalmas hiba bárki részéről azt állítani, hogy ilyen fiatalon nem lehet valaki mellrákos, vagy egyéb rákos.

De! Nem tudom mekkorák a melleid, de én jobban tippelnék inkább arra, hogy a melled nyirokcsomóit érzed, mert azok valamennyire kemények, én is kitudom őket tapintani pontosan főleg, hogy nincs nagy mellem. Ha nagyon aggódsz, akkor anyukád elvihet mellultrahangra.

2012. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*nyirokcsomó helyett nyirokmirigyet akartam írni. :)


Még annyi, hogy ne aggódj, kicsi azért az esélye bármi rossznak!!

2012. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egészségügyis, de nem valószínű hogy daganatod lenne, főleg hogy mindkettőben érzel csomót.


DE: esetleg ha bajod lesz valamikor, akkor is két évig majd otthon nézegeted? Ha valami nincs rendben, csomót érzel, rosszul vagy vagy ilyesmi, akkor legalább valamit tenni kell. Nem azt mondom hogy hanyatt-homlok orvoshoz rohanni, de legalább megbeszélni valakivel. Mivel ilyen fiatal vagy még, először gondolom Anyukáddal.

2012. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépet köszönöm ezeket a megnyugtató, se nem idétlen , se nem elszórakozott válaszokat :)Sokat segítettetek nekem, vagyis a "lelkemnek" vele :)
2012. máj. 8. 18:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy időben, min d a két mellben rosszindulatú daganat legyen, az szinte kizárt.

Ha mind a két melledben ugyanolyan elváltozást tapasztalsz, az szinte 100%, hogy nem rosszindulatú dolog.

Amit tapintasz, azok a tejmirigyeid. De ha szeretnéd, hogy egy szakember megnyugtasson, akkor menj el a házidokidhoz vagy egy nőgyógyászhoz és mondd el a problémát.

2012. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A dokim mondta, hogy ha mindket mellben erzed, es 'szimmetrikus', akkor valoszinu, hogy nem rak.

Amugy nekem is van ilyen, es mensi elott faj nagyon altalaban hasra sem tudok fekudni. Emiatt no a melled, de ezt elottem mar reszletesen leirtak. :) 17L

2012. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Marmint ez a melled novekedesetol van. Nem emiatt no amelled. Bocsi:D
2012. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb lenne ha orvos megvizsgálna.
2012. máj. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!