Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehet egy pánikbeteg kismama?

Mit tehet egy pánikbeteg kismama?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok.Ami már több,mint 12 éve tart.Vannak hullámvölgyeim,amikor rosszabbul vagyok és vannak olyan időszakok,amikor semmi bajom.Jelenleg babát várok.Az első trimeszteren túl vagyok.Kb.4 hete megint el kezdtem pánikolni,szinte mindentől.Gyógyszernek nem vagyok híve és nem is szedhetek.Járt valaki ugyanilyen cipőben köztetek vagy ismerőse?Mik a tapasztalatok,milyen hatása lesz ez a születendő pocaklakómra?Nem szeretném bántani :(
2012. máj. 20. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem szorongásos depresszióm van, amihez egy jó löket pánikbetegség is társul. Gyerekként pszichiáterhez jártam. De nem éreztem jól magam, mert csak a gyógyszer volt, meg beszélnem kellett. Felnőttként viszont váltottam és pszichológushoz mentem, aki nagyon jó relaxációs terápiákat tartott nekem. Hihetetlen pluszt adott. Ráadásul állami rendelése volt és egy fillért se kellett fizetni.

Érthető, h jobban pánikolsz. Egy egyébként kiegyensúlyozott nő is becsavarodik egy kicsit a terhesség alatt, hiszen valami új felelőség jön az életébe. Ne félj segítséget kérni.

Szívesen ajánlanám a pszichológusomat, de sajnos már nem él Magyarországon.

2012. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pánikbetegséget kezelni kell, ha kell gyógyszerrel. Mindenképp keress fel egy szakembert!
2012. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáter. Gyógyszer nélküli terápiák is vannak, de ha erősek a pánikrohamaid, akkor kell gyógyszer.


Sajnos, rossz hírem van: a kis pocaklakódat azzal bántod, hogy bevállalatad őt pánikbetegen. Réges-régen kezeltetni kellett volna a pánikbetegségedet, és UTÁNA, ha meggyógyultál, egészségesen gyereket vállalni. Most hogyan fogsz gondokodni egy kicsiről úgy, hogy magad is gondoskodásra szorulsz? Hogyan fogsz neki érzelmi biztonságot adni, amikor magad mindentől rettegsz?


Pszichiáter! Holnap reggel. És ne keress kifogásokat. Ha tényleg fontos neked az a pocaklakó, akkor irány az orvos!

2012. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kezeltettem évekig a pánikbetegségemet,a dokik 5 éve gyógyultnak nyílvánítottak. Relaxáció,jóga,légzésgyakorlat...stb mindent kipróbáltam már,de csak ideig óráig segített.Gondolom neked van ebben tapasztalatod,mert nagyon okos vagy hozzá.Tuti pánikbeteg vagy,aki tudja,hogy ebből ki lehet gyógyulni! :P
2012. máj. 20. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet belőle kigyógyulni, folyamatosan kezelésre szorulsz, de ezt te is tudod. Csak azt nem értem, miért nincs kezelve a problémád. Ha eleve idegrendszeri problémád van, a szülés utáni depresszió nagyon nem lesz vicces... Mindenképp keress fel egy szakembert!
2012. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg voltam 4 évig, gyógyszer nélkül gyógyultam meg és sokkal jobban érzem magam mint a betegségem előtt bármikor. Az a lényeg, hogy keress egy olyan pszichoterapeutát, aki az integratív ( [link] pszichoterápiás egyesületnél szerzett képesítést. Ők gyorsan pár ülés alatt, végleg meg tudnak gyógyítani.
2012. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!