Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2hónapja diagnosztizáltak...

2hónapja diagnosztizáltak nálam pcos-t. Noha még csak 15 éves vagyok eléggé előrehaladott a betegség. Nem vagyok elhízott de szeretnék 5kilót fogyni. Tudnátok segíteni, aki hasonló betegséggel küzd?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy ilyen terheléses vércukorvizsgálat, megiszol egy nagyon cukros itókát és utána többször vesznek vért hogy megnézzék milyen magas lesz az inzulinszinted. Akkor van baj ha nagyon magas (pl. nekem többszöröse volt a normálisnak) és később sem megy sokkal lejjebb. És ugye a sok inzulin okozza a ciszták képződését a petefészkekben, és a férfi hormonok megjelenését. Szóval ezért nincs sok értelme azonnal fogamzásgátlóval tömni valakit, mert így a problémát csak elfedik, de nem oldják meg.
2012. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Ugyanez a bajom nekem is, az én nőgyógyászom sem fogamzásgátlót, hanem egy alapvetően cukorbetegeknek felírt gyógyszert javasolt a PCOS kezelésére. Én fél év alatt gyarapodtam 6-7 kg-t, 52 kg-ról, úgy, hogy mellette rengeteget edzettem, és diétáztam is mikor beköszöntött a tavasz. A fogyásom akkor indult be,mikor teljesen elkerültem az édességeket, de még mindig nem vagyok elégedett. Szerintetek menjek endokrinológushoz, vagy kezdjem el szedni, amit a nőgyógyász felírt? Tanácstalan vagyok. 21/L
2012. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Bocsi, a gyógyszer neve lemaradt: Meforal. Aki szedte esetleg, annak mennyi idő után indult be a fogyás (diéta mellett)? Edzeni most nincs sok időm mert napi 12 órát dolgozom.
2012. jún. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Sziasztok!

A kérdezőnek és néhány válaszolónak fontos mondanivalóm van!

18 éves vagyok és kiderült nálam a policisztás petefészek és most állok az inzulinrezisztenciás és egyéb hormonos vérvételek előtt.

Első alap a DIÉTA, ahol tilos a búzaliszt és a cukor (de a fruktóz is).

160 grammos diétának hívják, ahol tudni kell, melyik étel számít lassan felszívódónak és melyik gyorsnak, szénhidrát alapján. Reggelire csak lassú ch, csak uzsira szabad gyorsat, stb.

A neten keressetek rá!! Ennek a diétának a betartása szabályozza az inzulin szintet, később a petefészket is stabilizája.

Fogamzásgátlót szedhetsz a petefészked szintentartására DE CSAK AKKOR, ha mellette EZT a diétát csinálod!

Azonnal beindul a fogyás, hiába tűnik soknak ez a kajamennyiség.

Bármilyen kérdésetek van, ÍRJATOK PRIVÁTBAN!!!

Remélem tudok nektek segíteni!

Nagyon kevesen értenek az orvosok közül ehhez a betegséghez, meg kell találni a megfelelő szakembert.

2015. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!