Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázást miként kell kezelni?

Felfázást miként kell kezelni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egy nő a szex során is "megbetegedhet" és felfázik..... Miután a nőt kikezelték, a férfinak is szüksége van valami kezelésre ? Vagy ez nem olyanféle fertőző dolog?
2012. júl. 4. 18:12
 1/7 anonim válasza:
Most felfázásról beszélsz, vagy valami másról? A felfázás nem fertőző. Olyan, mint a megfázás, csak alulról érint. De ha a párodnál is vannak problémák, akkor meg nem felfázás. Mik a tünetek?
2012. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző! Olyan nincsen, hogy felfázás, hanem bakteriális hólyaggyulladás van. Az pedig fertőz nemi úton is! Antibiotikummal kezelhető.
2012. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Na, jó, akkor most már kíváncsi vagyok mi a felfázás. Én életemben egyszer voltam felfázva, nem is olyan régen. Elég kellemetlen volt, úgyhogy a szex eszembe sem jutott. Egyébként az orvosom használta ezt a kifejezést, hogy felfázás.
2012. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondom, nincsen olyan, hogy felfázás, ez csak a szleng megnevezése a betegségnek. A hideg persze hajlamosít gyulladásra, innen ered a név. De mindig kórokozó van ilyenkor a vizeletben.
2012. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hólyaghurut a neve. Az a lényege h szex közben a bacik bejutnak a húgycsövedbe és azon keresztül a húgyhólyagodba.

Ezért kell minden együttlét után wc-re menni pisilni és mosakodni! Ugye így kiüríted a kórokozókat is nem fognak elszaporodni, hogy a húgyhólyag-gyulladást előidézzék!

De egyébként az e.coli nevezetű baktériumtörzs az, ami miatt szintén előfordulhat (vastagbélből átjuthat a hüvelybe).

A felfázás valóban nem a megfelelő megnevezése a betegségnek. Az, hogy hideg kőre ülsz, vagy hideg kövön mászkálsz mezítláb, hajlamosító tényező és "csak" legyengíti a szervezetedet.

Megfelelő odafigyeléssel ki lehet küszöbölni.

2012. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Így már érthető. Én azt gondoltam, hogy azért fáztam fel, mert egész nap hideg helyen ülök hétköznap, ahol alig van fűtés, de ezek szerint ez csak legyengített, és erre jött rá egy bakteriális fertőzés szex közben. Hát remélem a kérdezőnek is segítettem az értetlenkedésemmel. :)
2012. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, még annyit, hogy azt hittem, azért kaptam antibiotikumot, hogy ne fertőződjek felül, mint mondjuk egy légúti vírusos fertőzéskor. Na, bárcsak a háziorvosom is ilyen bőbeszédű lenne.
2012. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!