Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most volt a harmadik menstruác...

Most volt a harmadik menstruációm és tampont akarok használni próbáltam, de nem tudom felhelyezni mert rossz érzés és ezer próbáltam light dayt-al próbálkoztam, hogy tudnám fájdalommentesen felrakni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 20:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jó jó.. köszi, majd veszek minit de nektek is ilyen nehézkes volt elsőre? amugy már a gyenge napokba vagyok, az lehet a baj?
2009. júl. 11. 12:35
 12/17 anonim ***** válasza:
nekem elsőre sikerült, szerintem is lazulj el, és inkább akkor kéne próbálkozni amikor még a vérzésed elején van és nem gyenge, mert könnyebben felmegy. ne görcsölj, próbálj ki "pózokat", pl felrakod a lábad a kád szélére, vagy csak simán. minivel próbálkozz.
2009. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Gyengébb napokon nehezebb felhelyezni a tampont!Egyébként ne aggódj,nem mindenkinek sikerül rögtön elsőre,nekem is 4-szerre sikerült(bár azóta nem használtam tampont,mert mind a 2-szer úgy jött ki,hogy ide-oda mentünk és inkább maradtam a betétnél!).

Az a lényeg,hogy teljes mértékben lazulj el,gondolj valami szépre.Lehet,hogy nem jó pózban próbáltad,mindenkinek máshogy a legkönnyebb!Nekem úgy sikerült,hogy az egyik lábam feltettem a wc ülőkére,a másik a földön volt,picit lehajoltam és föltettem.Szerintem legjobb ha O.B. mini-vel próbálkozol,és inkább erősebb napokon próbáld először,aztán már bármikor használni tudod.Ha próbálod feltolni,de fáj ne húzd ki rögtön,próbáld meg megváltoztatni picit az irányát,úgy a jó,hogyha hátrafelé,feltolod!


Ne aggódj,neked is sikerülni fog,de a legfontosabb,hogy teljes mértékben lazulj el,mert ha rágörcsölsz a dologra összehúzódik az izom,és nem fog sikerülni.

14/L

2009. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre csak félig ment fel, és nagyon fájt, csak másodjára tudtam rendesen feltenni.


ha száraz a hüvelyed, akkor egyszerűen nem csúszik fel, csak súrlódik és fáj. Ha az ujjadat (kézmosás itán!) feél tudod dugni magadnak (szűzen is megpróbélhatod, a szűzhártyádat nem bántja), és nem fáj, akkor a mmini tampon is menni fog.


Az én javaslatom: kicsi síkosítóAzzal kicsit megkenni a hüvelybemenetet, utána már csúszik a tampon. Szárazabb napokon én is ezt teszem. Ha nincs otthon síkosító, akkor kicsi víz is megteszi a hüvelybemenetre, vagy vizes ujjal nyúlj fel magadnak óvatosan. Csak a tampont ne érje víz, mert azonnal felszívja, megduzzad, és akkor már nem tudod feltenni. Krémet vagy olajat ne használj.


31/L

2009. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Még egy jó tanács jutott eszembe:

Mikor nincs meg,próbáld megujjazni magad,ha fel tudod tolni az ujjadat és nem fáj,akkor a tampon is menni fog:)Gyakorold az ujjaddal a tampon útját,így majd a legközelebbi menstruációkor valószínűleg fájdalommentesen tudod feltenni a tampont!

utolsó előtti voltam.

2009. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ , majd erősebb napon próbálom:)
2009. júl. 21. 10:31
 17/17 anonim válasza:
en legeloszor ugy probaltam hogy felfekudtem az agyra szet tettem a labam es feltoltam.de valami rosszul sikerulhetett mert sertett egy kicsit.kivettem es masnapra mar muszaly volt jol feltennem mert szereplesem volt (tanc) es sikerult.egy picit fajt de majd megszokod idovel.a felrakod le uleskor zavar vedd le es probalkozz maskor is.nem szabad gorcsos lenni.nem kell ettol felni.eloszor enis irtoztam ettol de nagyon jo dolog a tampon hidd el ;) sikerulni fog ne aggodj!
2009. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!