Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyit késhet a menstruáció,...

Mennyit késhet a menstruáció, ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

9 hónapja szedek fogamzásgátlót (Novynette) és 17 éves vagyok. Mióta szedem a ciklusom beállt 28 napra, de most 2 napja késik. Igaz voltam megfázva és szedtem antibiotikumot.

De kb mennyit késhet? Meddig várjak? :/

Válaszokat előre is köszönöm.



2012. júl. 18. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Tablettaszedés mellett nincs menzesz. Megvonásos vérzés van, amit az okoz, hogy abban a 7 napban nem szeded a tabit, nem adagolod folyamatosan a hormont és emiatt lecsökken a hormonszint, amire a szervezeted úgy reagál, hogy leválik a méhnyálkahártya.

A megfázás és a gyógyszerek közrejátszhatnak, de az antibiotikum gyengítheti a tablettát. Ha nem védekeztetek a gyógyszerszedés mellett egyéb módon, akkor akár teherbe is eshettél.

Ha nem jön meg a szünetben, akkor csinálj tesztet.

2012. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia. Rengeteg antibaby tabit befolyasolnak az antibiotikumok. Varj nyugodtan. Az elkovetkezendo tabi mentes heteden akarmikor megjohet!! Ha netan az 5dik vagy 6dik napon jon meg akkor is kezd el szedni a kovetkezo csomag tablettat ,ha letelt az 1het, megha kozben meg is lesz tovabbra is. Kicsit felborithatta a hormon haztartast,de velem is elofordult mar. Nyugalom!!! Es ird meg a fejlemenyeket!! :))
2012. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!