Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek elmenni nőgyógyászhoz,...

Félek elmenni nőgyógyászhoz, felnőtt nő vagyok. Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bátrabb napokon már eljutottam oda hogy időpontot kértem, de mire odakerültem már eltűnt a bátorságom és nem mentem be a dokihoz. Hogy lehet legyőzni ezt a félelmet? Van erre valami tuti módszer?

2012. aug. 7. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért félsz? Ezt a kérdést válaszold meg magadnak, az segít megtalálni a megoldást. És ha muszáj elmenned valami betegség miatt, akkor le kell küzdened a félelmed. Ha viszont még nem muszáj elmenni, ráérsz, akkor szerintem menj el pszichológushoz, beszéld meg vele, ő biztos segít. De remélem, hogy nem ennyire komoly a félelmed és leküzdöd egyedül. Pl. ha csak annyi, hogy szégyellnél félmeztelenül álldogálni ott, vegyél fel hosszú szoknyát, az takar, amíg állsz. Sok sikert! :)
2012. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy nem vagyok könnyű eset, 11 éve próbálok eljutni és még nem sikerült rávenni magam. Azóta van valami fertőzésem, tehát muszáj lenne. Mostmár valamilyen segítség kell, mert magamtól úgy érzem sose fogok elmenni. Rettenetesen félek attól hogy egy idegen nyúlkál majd ott... ez talán amiatt van hogy régebben zaklattak többször is.
2012. aug. 8. 00:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg...mitől félsz tulajdonképpen?

Szégyenlős vagy? Akkor esetleg menj nő nemű dokihoz, hátha előtte könnyebb. Bár vki meg pont nő előtt nem vetkőzne le:D Én először nőhöz mentem, számomra könnyebb volt, azóta meg rájöttem, hogy nincs benne semmi gáz, és most már tök mindegy a doki neme.

Vagy attól félsz, hogy kiderül, hogy vmi bajod van? Gondolj arra, hogy ha most elmész, akkor jó eséllyel korán elkapják a bajt és meggyógyulsz. De ha még éveket vársz, akkor később lehet már nem lehet megoldani.


Nem olyan vészes a nőgyógyászat, szerintem a fogászat rosszabb:D Először én is baromira féltem, de mikor kijöttem, csak röhögtem magamon:D

2012. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Ha ez a baj, akkor szerintem először is keríts egy olyan embert, aki elmegy veled és nem hagyja, hogy megfutamodj.

Utána keress egy lehetőleg női orvost, akiről csak jókat hallottál. Mikor bemész, akkor pedig nyugodtan mondd el a félelmeid. Mondd meg, hogy félsz, ez az első vizsgálatod (elmondhatod azt is nyugodtan, hogy régebben molesztáltak).

Hidd el, óvatos lesz!

2012. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Pszichológust, pszichoterapeutát javaslok a nődoki mellett. Ha zaklattak korábban, akkor az trauma maradt, egyedül nem fogod feldolgozni. Mind a nemi életben, mind a párkapcsolatban gondolom problémáid vannak. Egy fertőzés viszont komoly következményekkel jár, nem maradhat kezeletlenül. Sajnos más nő is esett zaklatás áldozatául, de ők is elmennek orvoshoz, ha kell. Nem vagyok híve a nem szerinti dokiválasztásnak, de ebben az esetben én is megfontolásra ajánlanék egy nő nemű nőgyógyászt, akinek lesz hozzád türelme. Van ilyen, ne aggódj! De persze van férfi is, aki türelmes, empatikus. Férfi orvoshoz járok most éppen, ő nagyon óvatosan vizsgál, alig lehet érezni. Korábban nőnél nem ezt tapasztaltam. De biztosan van óvatos nő is, ha valaki ismer ilyet, akkor ajánljon!
2012. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig orvoshoz el kell menned. Hidd el nem vészes az egész és szerintem te is nagyon boldog lennél ha végre elmennél és nem kellenne ezen agyalnod.. Foglalj időpontot legyen valaki veled aki segít, aki bátorít aztán amikor bemész, akkor mond el a félelmeidet és kérd meg az orvost, hogy minden vizsgálat előtt mondja el, hogy mit fog csinálni és miért csinálja. Szólj ha valami nincs rendben. Ha az megnyugtatt keress női orvost. Hidd el semmi extra nincs az orvosnál, hamar végezni fogsz. Légy bátor nem élhetsz állandóan félelemben. Ráadásul ha fertőzésed van és nem nézz meg orvos lehet, hogy súlyosabb bajod lesz.
2012. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el valakinek, aki elkísér az orvoshoz, akár be is megy veled, ha akarod. A dokinak meg el kell mesélni a félelmeidet, és azt is, miért alakultak ki. Ha van lehetőséged, inkább magánrendelést válassz. Menni fog, csak bízz magadban!
2012. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Pszichológus először is. Aztán pedig valaki aki bemegy veled és tud a félelmeidről is. A dokinak is el kell mondani ezeket. Egyébként meg ezek a dokik naponta 50 puncit látnak legalább, olyan mintha te látnál egy ceruzát pl.
2012. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Életkor szerint lehet, hogy "felnőtt" vagy, de az eszed az egy tizenévesé. Látott már a doki olyat ne aggódj, a tied sem lesz különb, mint a másé. Viszont rákszűrés, meg általános vizsgálat mindig kell! Nekem is volt olyan ismerősöm, aki egy betegség után nem ment el időben kontrollra, mert félt. Aztán újra kialakult nála, csak akkor már késő volt segíteni. Bele is halt szegény...

Egyszerűen csak rá kell szánnod magad, ennyi. Legyen már eszed.

2012. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sikerült rávenni magad? :)
2015. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!