Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik Bromocriptint (magas...

Akik Bromocriptint (magas prolaktinra) szedtetek válaszolnátok? Nálam elég sok mellékhatás előjött.

Figyelt kérdés
Valamivel több mint két hete szedem és azt vettem észre hogy zsírosabb a bőröm tőle. Eddig a kezem mindig ki volt száradva folyton kennem kellett, most meg még csak krémeznem sem kell. Az arcomról nem is beszélve. A menstruációtok milyen lett tőle? Mert nekem eddig is kétnapos volt és akkor is alig(két hét pecsételés), most meg csak egy napos volt. Azt hittem hogy a gyógyszertől ez is helyrejön.
2012. aug. 11. 08:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is azt szedem, a 2,5 mg-osat.

Rögtön 1 szemével kezdted el szedni?

Én hozzászoktattam a szervezetemet és pár napig fél szemével szedtem.

Február óta szedtem napi szemével (első pár nap fél szem) és azóta annyit javult az eredményem, hogy most már csak fél szemével kell szednem! (pedig a szint februárban majdnem 2000 volt és ennyi idő alatt lement 75 alá.)

Mellékhatást nekem így nem igazán okozott, de én mást gyógyszert is akkor kezdtem el szedni.:( (rám inkább az volt negatív hatással)


Kozmetikusnál esetleg voltál már? (Csak azért kérdezem, mert a gyógyszerek okozhatnak ilyesmit és ha erről tudsz vele beszélni, akkor megfelelő krémet tud adni.)


Az inzulin szinted rendben van?

2012. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én az első pár napban voltam tőle rosszul, volt egy ájulás is, viszont ilyen tüneteim nem voltak. A menstruáció beállásához több idő kell. a hosszú pecsételés sárgatest hormon probléma szokott lenni.
2012. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Egyből egy szemmel kezdtem. Este veszem be de rá fél-egy órára már érzem hogy szédülök meg hányingerem van. Másnap is elég kótyagos vagyok a vérnyomásom leesik , koncentrálóképességem is nagyban csökkent. Most is állandóan javítanom kell mit írok ide mert sokszor elütöm a betűket. Van amikor napközben rám jön ilyen gyengeség , hogy a lában alig akar elbírni ilyenkor pihennem kell kicsit. Fáradékonyabb vagyok és állandóan aludnék. A progeszteronom rendben volt a 21. napi vérvételnél. Pár napja ilyen nyomást érzek a szememben, mintha ki akarna esni. Inzulint még nem néztek. Hónap végén megyek vissza a dokihoz , még ír fel gyógyszert meg ad beutalót vérvételre hogy ellenőrizzük mennyit javult a prolaktin,aztán majd meglátjuk. Voltatok ti is Mr-en? Mert én megyek csak októberre van időpontom. Milyen lesz az MR? Kontrasztanyagot is fognak adni?
2012. aug. 11. 13:29
 4/19 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.


Én voltam Mr-en, ez Sella Mr a neve és kontrasztanyagos. Papírt kell kitölteni róla.

Mint a filmekben: Betesznek egy csőbe rögzítik előtte a fejed és nem szabad mozognod. Hangokat hallasz, van amikor erősebben, van amikor nem. Ez kb. 10 percig megy, tána annyíira kitolnak, hogy vénában a kontrasztananyagot beadják. Visszatolnak és nem szabad mozognod most se és jönnek ugyanúgy a hangok.

Egy duda aszerűséget adtak nekem a kezembe, hogy ha rosszul lennék (klausztrofóbia) jelezzek, de nem kellett.

Az eredmény hivatalosan egy hét múlva adták volna ide (papír és cd), de mivel ez nekem sürgős volt kb. 1,5 óra múlva ideadták.

2012. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha napi egyet szedsz akkor ezért vagy rosszul, fokozatosan kellett volna elkezdeni. Nem értem hogy mért vannak olyan orovsok akik ezt nem mondják. nekem mondták hogy nem lehetek egyedül, nem vezethettem 2-3napig meg ilyesmi. én a 3. reggelen ájultam el egy pillanatra. utána már jól voltam. furi hogy ennyi idő alatt nem szokott még hozzá a szervezeted. lehet fel kéne hivnod az orvost.
2012. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mennyi időbe tellt míg a menstruációtok helyrejött?
2012. aug. 12. 13:00
 7/19 anonim ***** válasza:
nekem a prolaktin mint kiderült a PCOS következménye szóval nekem attól nem jött helyre, csak annak jön helyre akinek csak ez a baja. Amúgy attól függ mennyire magas a prolaktinod van akinek 1 évbe is belekerül amire le megy rendes szintre akinek csak kicsit volt magasabb annak 1-2 hónap is elég.
2012. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nekem 1282 lett, a határérték meg 629. Remélem hamar leviszi. Majd két hét múlva kiderül. De olvasgattam és a pajzsmirigy alulműkédés egyik tünete a bőr szárazsága. Na nekem az évek óta megvan meg hajhullás fáradékonyság a memóriám is elég rossz. Ha legközelebb megyek ezt is megemlítem a dokinak.
2012. aug. 12. 18:20
 9/19 A kérdező kommentje:
Mikor láttam hogy a kezem helyrejött, mármint nincs kiszáradva meg még kennem sem kell, komolyan mondom madarat lehetett velem fogatni,mert én azt hittem ezt örököltem , anyukámnak volt ilyen a keze, mindenre érzékeny. Eszembe sem jutott hogy esetleg valamilyen hormonális dolog lehet.
2012. aug. 12. 18:24
 10/19 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.


Nekem februárban 1871 volt a prolaktin, a határérték meg annyi, amennyit írtál. Júniusban voltam ellenőrzésen és 74 lett!!

A menstuácioról én nem tudok mit írni, mert nekem az nincs....

2012. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!