Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Brutális erősségű, egész...

Brutális erősségű, egész testre kiterjedő görcsroham szerű menstruációs fájdalmak esetén 30 éves nem szült nők méhét eltávolíthatják kérésre?

Figyelt kérdés
Hova kell fordulni ezügyben? Hogy nem lehet később gyerekem, konkrétan nem érdekel. nem tudok így élni, dolgozni, munkahelyi elvárásoknak megfelelni, ha havonta egyszer 2 napra úgy ki vagyok ütve, hogy csak ordítani tudok megállás nélkül. Ma reggel konkrétan az eszméletem is elveszítettem annyira erős volt a fájdalom. Gondolkoztam, hogy esetleg drogdílertől szerzek morfiumot vagy valami opiátot, mert a legerősebb fájdalomcsillapítók sem hatnak semmit, csak a májamat és a gyomromt teszik tönkre.
2012. szept. 1. 15:15
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
hát ultrahang, endoszkópos vizsgálat, hormonvizsgálat, minden megvolt, es semmmi. A leletek teljesen negatívak. Nincs cisztám, daganatom, emdometriózisom, semmi szervi elváltozás vagy hormonzavar nem mutatható ki.
2012. szept. 1. 15:33
 12/38 A kérdező kommentje:
az a baj hogy sok alternativ javaslatom volt (pl a hormonszint vizsgalatot is ugy kellett kitrukkoznom hogy egyxaltalan beutalot irjanak ra)de mindig csak a bejaratott dolgokat nyomjak pl fogamzasgatlo irasa (amit nem is szedhetnek) illetve brutalis fajdalomcsillapitok, meg enzimblokkolok meg ultrahang. Nem segit egyik sem. amugy egeszsegesen elek, nem dohanyzok, sportolok rendszeresen, mas bajom nincs, csak ez. Sztem a nogyogyaszok nem is ertik a sajat munkajukat, hiaba mondom el mi a szitu csak ugyanazokat a huyle vizsgalatokat vegzik el allandoan, amikkel semmit nem talalnak, es ugyanazokat a gyogyszereket irjak fel amik nem hatnak. Az, hogy befekudjek a korhazba? baromi jo otlet lenne, de egyszeruen esely nincs arra hogy barki adjon erre beutalot. Nem hormon nem fajdalomcsillapito, igy eszukbe sem jut ez a lehetoseg. Magandokinal is jartam mar, ugyanilyen rossz tapasztalatokkal. 10 eve megy ez mar lassan semmi eredmennyel.
2012. szept. 1. 15:38
 13/38 anonim ***** válasza:

Ezt orvostól kell megkérdezni. Kérdezd meg, hogy beleegyezési nyilatkozat aláírásával elvégezhető-e ilyen műtét.

Esetleg még hormonos spirál az, ami segíthet (Mirena).

2012. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Szia! Egyes antidepresszánsok is befolyásolhatják a menstruációt. Kérdezz meg egy pszichiátert vagy neurológust.
2012. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Hát... meg kell találni az okát, nem igaz, hogy nem lehet rájönni...


1) Befekvés a kórházba:

- nyomasd a beutalót a nőgyógyászatra

- vagy más apropóból feküdj be valamilyen osztályra (ha más nem, plasztikai műtét... jó, tudom, hogy hülye ötlet, de hátha eszedbe jut erről valami jobb ötlet...)


2) most az jut eszembe, hogy lehet, hogy nem is nőgyógyászati a probléma, hanem izommal kapcsolatos... idegpálya vagy valami. Hogy ha kis helyen görcsölnek a simaizmok, akkor mindenhol... Neurológián is próbálkozhatsz. De én nem vagyok orvos, csak józan paraszti ésszel próbálom kikövetkeztetni, hogy milyen okai lehetnek. Kéne keríteni egy rátermett orvost, mindegy, milyen területről, aki kicsit végiggondolja, és elirányít olyan szakemberekhez, akiknél még nem jártál...


3) lehet, hogy pont a szülés segítene...?

2012. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. az otletek jok :D Antidepresszanst nem szedek. en csak gyanitom hogy valami prosztaglandin vagy ciklooxigenaz2 rendellenessegem van, ezt kene valahogy leblokkolni vagy kezelni. Ez az en gyanum. tenyéeg olyan orvos kene aki hasznalni is tudja az agyat, es rajon mi van a hatterben. Cink szedesere javultak a tuneteim, ez is megerositi a gyanumat, de csak olyan mennyisegu cink szedese segit a probleman ami a napi ajanlott mennyiseg 20xosa. Ezt nem tudom mennyire lehet biztonsagosan szedni, foleg hosszu tavon.
2012. szept. 1. 17:40
 17/38 anonim ***** válasza:
14. vagyok. COX2-t gátolja sok hagyományos gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapító, ilyeneket biztos kaptál, ha azt írod próbálkoztak már mindenféle fájdalomcsillapítóval. Mi alapján gondolod, hogy ezzel van a baj?
2012. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
gyulladascsokkentok egy ideig hatasosak voltak, aztan mar nem. A cink is hatasos de csak nagyon nagy dozisokban, es nem tudom biztonsagos-e marokszamra szedni a cinktablettat naponta. (ajanlott adag 20x-a)
2012. szept. 2. 09:04
 19/38 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hogy valami pszichoszomatikus háttere van a dolognak?
2012. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Hat az siman elkepzelheto, de nagyon nem vagyok otthon az ilyen pszichoszomatikus temaban. Bar nyilvan nem lehet mindent ezzel magyarazni, aminek elso korben nem talaljak a szervi okat. De siman elkepzelheto. Mar probaltam akaraterovel legyozni a fajdalmat, de sosem sikerult. ez tul eros ahhoz, hogy csak a fejemben letezzen.
2012. szept. 2. 11:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!