Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Brutális erősségű, egész...

Brutális erősségű, egész testre kiterjedő görcsroham szerű menstruációs fájdalmak esetén 30 éves nem szült nők méhét eltávolíthatják kérésre?

Figyelt kérdés
Hova kell fordulni ezügyben? Hogy nem lehet később gyerekem, konkrétan nem érdekel. nem tudok így élni, dolgozni, munkahelyi elvárásoknak megfelelni, ha havonta egyszer 2 napra úgy ki vagyok ütve, hogy csak ordítani tudok megállás nélkül. Ma reggel konkrétan az eszméletem is elveszítettem annyira erős volt a fájdalom. Gondolkoztam, hogy esetleg drogdílertől szerzek morfiumot vagy valami opiátot, mert a legerősebb fájdalomcsillapítók sem hatnak semmit, csak a májamat és a gyomromt teszik tönkre.
2012. szept. 1. 15:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Ha pszichoszomatikus, nem lehet akaraterővel legyőzni... :D


A pszichoszomatikus azt jelenti, hogy valami gubanc, ami a lelkedben van, és amiről nem akarsz tudomást venni, kivetül a testedre, hogy végre már észrevedd és foglalkozz vele....


Mivel itt női dologgal kapcsolatos a testi probléma, a női vonalon kell keresgélni a lelki gubancot.

Viszonyulásod a saját nőiességedhez, az anyasághoz, apukáddal való viszonyod gyerekkorodban, anyukáddal mint női mintával való viszonyod... ilyenek...

2012. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Nem motival az anyasag, de ez semmi negativ kihatassal nincs az eletemre, normalisnak tartom ezt, es kedvelem mind a gyerekkel rendelkezo mind pedig a gyermektelen embereket, barataimat ismeroseimet stb, es egyaltalan nem frusztralnak vagy ilyesmi. Parommal szerencsere a legnagyobb az egyetertes koztunk ebben a kerdesben, tobbek kozott ezert is ertekelem nagyon sokra a kapcsolatunkat. Bar az kisse zavar hogy rengetegen intoleransak arra, ha valaki nem vallal gyereket. Kulsom szep es noies, a termeszetem is nagyon noies. Viszont a gerekkorom borzaszto volt, brutalis veresek, agressziv szulok, stb, de mar ok sincsenek hatassal az eletemre mert evek ota nem tartom mar veluk a kapcsolatot(ertheto okokbol). Azt elismerem hogy a gyerekkori traumak lehetnek okai pszichoszomatikus megbetegedeseknek, de ilyen szinten kapcsolatot talalni a dolgok kozt nekem kisse altudomanyosnak tunik. masreszt a menstruacios panaszokat lelki okokkal magyarazni nekem azt a kartekony tendnciat juttatja eszembe, ami hisztinek es eltulzottnak probalja meg beallitani a nogyogyaszati panaszokat. sajnos van ilyen hozzaallas, meg orvosok kozt is. de mondom, valoban nem zarom ki a lehetoseget ennek, csak vannak ketelyeim ezzel kapcsolatosan. Azert orulok hogy ezt irtatok, mert legalabb meg egy szal amin elindulhatok a megoldas iranyaba.
2012. szept. 2. 14:39
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a gerekkorom borzaszto volt, brutalis veresek, agressziv szulok, stb, de mar ok sincsenek hatassal az eletemre mert evek ota nem tartom mar veluk a kapcsolatot(ertheto okokbol)."


Attól, hogy nem tartod velük a kapcsolatot, a lelki trauma nem múlik el, söt inkább mélyebben rögzül benned.


"Azt elismerem hogy a gyerekkori traumak lehetnek okai pszichoszomatikus megbetegedeseknek, de ilyen szinten kapcsolatot talalni a dolgok kozt nekem kisse altudomanyosnak tunik."


Az, hogy sok megmagyarázhatatlan betegségnek pszichoszomatilkis okai vannak, az NEM áltudmányos, hanem éppen ellekezöleg!!!


"asreszt a menstruacios panaszokat lelki okokkal magyarazni nekem azt a kartekony tendnciat juttatja eszembe, ami hisztinek es eltulzottnak probalja meg beallitani a nogyogyaszati panaszokat."


Éppen nöknél igen gyakori, hogy családi hátterü problémákat nögyógyászati tünetekkel kompenzálnak. A te esetedben pl. lehetne olyan összefüggés, hogy mivel a családod rosszul bánt veled mint gyerekkel, benned van a félelem, hogy ha te kerülnél a szülöi szerepbe, akkor esetleg te sem tudnál másként viselkedni, és ezt megakadályozandó olyan tüneteket produkálsz (NEM tudatosan!!!), ami kizárja ennek a lehetöségét is. (A méheltávolitásra vonatkozó kivánságod)


"Sajnos van ilyen hozzaallas, meg orvosok kozt is. de mondom, valoban nem zarom ki a lehetoseget ennek, csak vannak ketelyeim ezzel kapcsolatosan. "


MIndenképpen beszélj erröl is az orvosnak, vagy ha van lehetöséged, keress meg egy JÓ pszichlógust, aki segiteni tud a gyerekkori traumák feldolgozásában.

2012. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Szia!

12-24-es vagyok (de már többet is írtam).

Előzővel teljesen egyetértek.


Viszont a gerekkorom borzaszto volt, brutalis veresek, agressziv szulok, stb,

Ez egész biztos, hogy nyomot hagy a lelkedben. Olyan nincs, hogy MÁR nem hat Rád, mert nagyon-nagyon mélyen dolgoznak (dolgoznak!!! nemcsak vannak) bennünk ezek a traumák.


Nem humbug ez, bár vannak nyilván hozzá nem értő ezós jósnők stb, akik a női magazin lapjain felkapnak valami pszicho-szöveget, és úgy akarnak „gyógyítani”... Kerüld el őket.

A pszichológia komoly tudomány, rengeteg irányzata, „iskolája” van, sok irányban folyik ma is a kutatás. Meg kell találni azt az embert, aki a te problémádon tud segíteni.


Olyan környezetben mozgok, ahol sok pszichológus van, én is tanulok ez irányban, és tudom, hogy mennyire komoly szakma. Nem kell tartani ettől. Test és lélek egysége vagyunk, és ezer szállal kapcsolódik egymáshoz ez a két „részünk”.


Szóval, szerintem ez a jó szál...


És igen, lehet a lelkedben egy olyan – mélyen a tudati szint alatt - , hogy nem akarod ezt a mizériát, amit a szüleidtől kaptál, tovább örökíteni... Talán ők is ezt kapták a szüleiktől, ők meg az ő szüleiktől. Talán még szexuális abúzus is van a családban. Jól érzed, meg kel szakítani... De nem így... van más út.

Egy komoly terápia feltárhatja, hogy mi minden dolgozik benned, és segít feldolgozni.


Írhatsz addig ide egy kicsit többet, hátha van valami jó meglátásunk:

milyenek a szüleid? Szexuális bántalmazás? Miért és hogyan vertek meg? Mennyi idős voltál?


Nagyon drukkolok Neked, hogy jól megoldd, és boldog légy!

2012. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Ui: Nézd meg anyukádat, anyai nagymamádat, az ő anyukáját: ők hogyan (voltak) nők? Milyen problémájuk volt? Lehet anyáról lányára öröklődő zavart nőiség.


Ezzel a brutális görccsel te gyakorlatilag önmagaddal szemben vagy brutálisan agresszív.... így véded a meg nem születő gyerekeidet a saját agressziódtól...(?)

2012. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Nem ertek egyet azzal, hogy a gyermektelenseg zavart noiesseg lenne. A homoszexualitas mennyire zavart ferfiassag? Semennyire, egy masik fajta ferfiassag, heteroszexualitassal teljesen egyenrangu, csak mas. Nem gondolom hogy meg kellene belyegezni a gyermekeket nem kivano embereket. Az viszont igaz, hogy nem kivanok visszahozni az eletembe semmit, ami a gyerekkoromra emlekeztetne. De azt sem zarom ki hogy normalis csaladban felnevelkedve is hasonlo allaspontra jutok. A paromat semmifele gyerekkori trauma nem erte, es ugyanugy gondolkozik errol a kerdesrol ahogy en.(igazabol legnagyobb ellenervem a gyerekvallalassal szemben az a tulnepesedes, tulfogasztas, egyeni onzes, kipusztulo elovilag, stb. Gondolom amugy is eljutottam volna erre az allaspontra, ha normalisan emberhez meltoan nevelnek fel). A gyerekkori traumakrol meg irni is nehez, ha ismered Susan Forward Mergezo szulok c konyvet, abban van egy fejezet, az a cime h Egyszemelyes holokauszt, az igy nagyjabol teljesen leirja a velem tortenteket. Mas kerdes, hogy a konyvben szereplo lannyal szemben en nem voltam hajlando kapcsolatot tartani a szuleimmel, miutan (eleg keson ugyan, huszas eveim kozepen-vegen ) felismertem, hogy milyen szinten erkolcstelen es elfogadhatatlan az ami velem gyerekkent tortent. Szexualis zaklatas semmilyen formaban nem volt jelen az eletemben, es a csaladbol tudtommal senkieben sem. Az anyai agon azt hiszem mindenki noiessege es noi szerepe az adott kor normainak, elvarasainak megfelelo volt. Az agressziorol meg eszembe jutott, hogy az eroszak minden formaja annyira tavol all tolem, hogy meg a latvanyat sem birom elviselni, irtozok tole, meg a tv-t is elkapcsolom ha ilyen jellegu jelenetet adnak. Nem tudom elkepzelni, hogy valaha is megussek vagy bantsak egy gyereket. vagy akarkit. Ha lenne is gyerekem, valoszinuleg sosem lennek kepes szandekosan artani neki fizikailag, akarmi is ert gyerekkoromban. nem illik a szemelyisegembe egyszeruen. ( az altalam emlitett konyv neten itt talalhato, valahol a kozepe tajan van az emlitett fejezet, ha erdekel: ***** )

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 2. 21:29
 27/38 anonim ***** válasza:
Mi alapján zárták ki az endometriózist? Nekem rögtön ez ugrott be elsőre, amikor olvastam a panaszod. Bár egyetértve az előző hozzászólókkal, a pszichológiai magyarázatokat sem zárnám ki.
2012. szept. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

TUDOM, hogy sosem ütnéd meg a gyerekedet. Amiről beszélek, az mind az ember lelke rejtekében van... a félelem attól, hogy talán mégis megtennéd... nagyon el kell fojtani a rossz örökséget, nehogy kibukkanjon, irtózol is az erőszaktól rendesen...

Csak az elfojtás nem hosszútávú megoldás...


Keresnék egy jó pszichológust.

A másik: pszichodráma csoport. A Magyar Pszichodráma Egyesület honlapján találod az induló csoportokat (önismeretit nézd). Sokat segít, hogy az ember megértse saját lelke működését.

2012. szept. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
koszi h segiteni probaltok.Az endometriozist megneztek ultrahanggal es ilyen endoszkoppal, meg evekel ezelott es nem talaltak semmit. pszichologusokat nev szerint irhatnatok meg, akik megbizhatok. A tb tamogat ilyesmit vagy maganpszichologusok vannak csak? nem ertek a temahoz,bocsi ha hulyeseget kerdezek.
2012. szept. 4. 11:13
 30/38 A kérdező kommentje:
nezem a pszichodrama csoportot is
2012. szept. 4. 11:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!