Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szoktassam rá magam,...

Hogy szoktassam rá magam, hogy rendszeresen elmenjek pisilni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálok idegen helyen pisilni. Gyakorlatilag csak itthon tudok nyugodtan pisilni, meg még max. közeli rokonnál vagy barátnál. Mindenhol máshol kész szenvedés az egész.


Sokszor inkább tartogatom, ameddig csak bírom. Előfordul, hogy délután 1-2 óráig csak 2x pisilek. Tudom, hogy ez nem egészséges, a vesémnek sem jó, ezért szeretnék változtatni rajta.


De nekem nagyon idegen az, hogy elmegyek pl. a suliba a mosdóba, ahol sokan vannak, beszélgetnek stb. Ráadásul a mosdó hagy némi kivánnivalót maga után. És ilyen körülmények között nem tudok rögtön pisilni, viszont a combom elfárad, mert ugye nyilván nem ülök rá a wc-re.


Viszont óráról sem engednek ki a tanárok. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, hogy ha elmegyek idegen helyen pisilni, ne legyen gond.


Valami tipp? Hogy szoktassam rá magam, hogy rendszeresen elmenjek pisilni, még ha idegen helyen is vagyok?



2012. szept. 22. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Gondolj arra, hogy ha sokáig tartogatod a pisit, akkor abból nagyobb baj is lehet, mert elszaporodhatnak a hólyagodban a baktériumok, sőt a vesédbe is visszaáramolhat és megfertőzheti. És ez tényleg igaz.
2012. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Igyál annyit, hogy muszáj legyen elmenni pisilni. Első voltam.
2012. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én is csak otthon tudok nyugodtan sehol máshol énis délután 2-ig tartogatom ilyyenek vagyunk
2012. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Csak akkor tudok idegen helyen pisilni, ha nagyon kell. Mondjuk én alapjáraton nagyon keveset pisilek.
2012. szept. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sem mentem el sosem az általános iskolában egészen 12 éves koromig. Engem sem vonzott, hogy sokan vannak, idegen a hely stb, de valahogy nem is kellett nagyon pisilnem, simán kibírtam. Aztán 12 éves koromban megjött és onnantól muszáj volt néha elmennem.. :D Aztán rájöttem, hogy tök jó dolog elmenni a barátnőkkel, dumcsizunk és még tükör is van. :D A gimi 4 éve alatt meg már tök természetesen mentem egyedül vagy a barátnőmmel, szinte minden nap, de akár napi kétszer is. :D

Szerintem ez a gátlás fel tudna benned oldódni, ha próbálkoznál, hiszen a pisilés egy teljesen természetes dolog. Gondolj arra, hogy ez később sem fog változni (pl. munkahely). És tényleg az egészséged tartsd szem előtt, ha kell pisilned, akkor bizony menj el és nagy megkönnyebbülés lesz és szépen lassan már nem fogsz ettől a dologtól félni. :)

2012. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát remélem.

Most azt próbálom, hogy megiszom a fél liter vizet, amit elviszek, utána pedig megtöltöm újra, hogy igyak. Így egyrészt kell pisilnem, másrészt ha elmegyek a mosdóba megtölteni a flakont, úgy is elmegyek pisilni.


Viszont tényleg a tömeg zavar. Új termet kaptunk, és 8 osztály diákjai használják azt a mosdót, amit mi is. A korábbi termünk folyosóján 3 osztály lányai használták a mosdót. Így kultúráltabb volt és kevesebben is voltak.


Köszönöm a válaszokat. :)

2012. szept. 22. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:
szia. szerintem gondolj arra, hogy ha a hólyagod telt akkor nem fér bele több vizelet és a kiválasztás nem tud végbemenni mindaddig míg nem mész el WC-re
2012. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy szaporodnak el a baktériumok! micsoda hülyeség ez, el ne hidd kedves kérdező!
2012. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
2012. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
2012. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!