Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 44,2 kg vagyok, és 169cm....

44,2 kg vagyok, és 169cm. Normális ez az érték?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat sportolok,és valóban nem eszem sokat,de így érzem magam jól,csak már nagyon elegem van a folytonos "jó akarásból"..miért nem fogadják el,hogy nekem így a jó?
2012. szept. 24. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés!!!
2012. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Julcs.Julcs.aaajucsi válasza:
100%
hát ez rohadtkevés .. én 165 vagyok és 55 kg ..lehet kicsit sok de még mindig jobb mint amennyi te ..persze ha neked így jó.:) de lehetnek gondok is belőle.
2012. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
konkrétan kórosan sovány vagy. orvos rámondaná az anorexiát csont nélkül...
2012. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
158/46 még így is megkapom, hogy sovány vagyok! Ez nagyon nagyon kevés és hiába érzed jól magad így, ha jön egy betegség nem tud ellenállni a szervezeted! Örülj a "jó akarásnak" mert szeretnek és aggódnak érted. Kívánom, hogy ne kórház legyen a vége!
2012. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%

ne hallgass azért senkire,,ezt így fotó nélkül nehéz megmondani..nem biztos hogy halálosan kórosan sovány vagy de valószinüleg egy kicsit sovi vagy igen..


én 168 hoz voltam 48 az elmult 10 evben, sovány vagyok de nem cérna, van fenekem stb :-)

most szerencsére már vagyok 53kg is feljebb nem megy ha egy napig nem eszem akkor meg elkezdek fogyni..agyrém. mondjuk én eszem bőven, zsír, sütik stb.


30n

2012. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem igaz hogy nem ismered a bmi kalkulátort.

[link]

Ez is az anorexiát emlegeti ilyen értékeknél, ami nem is csoda.

Kórosan sovány vagy. Ha az egészséged nem is érdekel, az talán igen, hogy hogy nézel ki. Vagy az sem izgat?

Mert hogy nem szép látvány, az biztos.


Én is estem már bele ebbe a hibába, de szerencsére időben fejbekólintottak, mielőtt nagy baj lett volna.

2012. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

elozo vagyok:

amúgy hányas a ruhaméreted, mert az enyém 36-38as (48kg val is annyi volt) ...a 34es szétreped rajtam nadrágban a 36 is...tehát nem csak a súly számit...


valszinü kismellű is vagy ha nagy tőgyed lenne az is dobna pár kilót rajtad, tehát ez alkati kérdés is.


ha erős vagy és egészséges, az jó, persze azért egyél ha tudsz. nehogy elgyengülj...

2012. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Az Ön testtömegindexe

15,41

Kategória: sovány

Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!

Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a nõi hormonális változások miatt néhány éven belül valószínûleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentõsebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nõk érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztõ hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelõ, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás.

2012. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

7/7 bocs 5/7es voltam nem 6/7es


6/7: engem is le-anorexiásozott a BMI tehát egy baromság, orvos szerint nem voltam kórosan sovány. eszem rendesen, sőt, nagyon sokat eszem gyors az anyagcserém ennyi. de nem vagyok cérnaszál egyáltalán csak a súlyom alacsony.

2012. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Amint látod a kérdező azt írja: "valóban nem eszem sokat" Te meg azt írod, hogy rendesen sőt sokat eszel... ez a különbség!!!
2012. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!