Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szed valaki Diane bevont...

Szed valaki Diane bevont tablettát? Ez most fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

ezt írta fel az orvos mert sok a férfi hormonom.

ettől meg fogok hízni? mert sajnos hízásra hajlamos vagyok.


2012. nov. 15. 18:38
 1/10 A kérdező kommentje:
PCO-s vagyok
2012. nov. 15. 18:49
 2/10 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló is, de a problémádra megfelelő, a férfi hormonok kiegyensúlyozásra való.

Annyira hizlal, mint más fogamzásgátló, nem jobban.

2012. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

akkor meg fogok hízni tőle :(

étrendet viszont nem kaptam hozzá..

2012. nov. 15. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A DIANE BEVONT TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Minden Diane kétféle nemi hormont, nevezetesen a ciproteron-acetátot és etinilösztradiolt tartalmaz kis mennyiségben.

A Diane nők férfihormon-függő betegségeinek kezelésére alkalmazzák. Ide tartozik:

a pattanásos bőr (akne), főleg ennek súlyosabb formái, amelyet fokozott faggyútermelés (szeborrea), bőrgyulladás vagy bőr alatti csomók képződése kísér, amennyiben a tartós orális antibiotikum kezelésre nem reagáltak.

a férfihormon-eredetű kopaszság és a fokozott szőrnövekedés enyhébb formái.

A Diane két kombinált hatóanyaga miatt a kombinált orális fogamzásgátló tabletták tulajdonságával bír. Ha a Diane tablettát megfelelően szedik (gyógyszerkihagyás nélkül), a teherbeesés kockázata nagyon alacsony. Hormonális vagy más fogamzásgátló készítmény alkalmazása ezért nem szükséges. A korábban alkalmazott hormonális fogamzásgátlást abba kell hagyni.

A Diane alkalmazása alatt menstruációs vérzése enyhébb lefolyású lehet, és rövidebb ideig tarthat, amelynek eredményeként a ...



El kéne olvasni a PAPIRT! NEM VÉLETLEN VAN MELLÉKELVE HOGY HOGY SZEDD MIRE JÓ...

2012. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
elolvastam de mindenkinél mást vált ki, ezért kérdeztem hogy szedi ezt valaki, kíváncsi voltam kinél hogy hat és mire számítsak..
2012. nov. 15. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


És mit sportolsz? Már csak az inzulinrezisztencia miatt is?

2012. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
táncolok, nem a legjobb, de most szüneteltettem mert tanulnom kell sokat és lefáraszt, pedig tudom hogy kell a mozgás
2012. nov. 15. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem fogamzásgátlónak lett kifejlesztve, de az összetételéből adódóan ugyanúgy véd, mint az összes kombinált fogamzásgátló készítmény.

Viszont az alap problémádat nem fogja megszüntetni a készítmény, csak a tüneteket enyhíti.

2012. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

értem, nincs barátom és most nem is tervezek tehát nem a gyerek miatt..

engem most csak az zavar hogy meghízom, és azt nagyon nehezen fogom leadni

2012. nov. 15. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Emiatt egyelőre ne aggódj. Van aki hízik a fogamzásgátlótól, van aki nem. Én egy grammot sem híztam, pedig nem is modern, ultrakönnyű fogamzásgátlót szedek. Egyáltalán nem biztos, hogy mellékhatásokat fog okozni nálad. Sajnos ezt előre senki sem tudja megmondani, az orvos sem. Az egyetlen mód, hogy megtudd, ha kipróbálod.
2012. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!