Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az egyik petevezetékem...

Ha az egyik petevezetékem rossz, akkor az úgy konkrétan mit jelent? Akár későbbi terhesség szempontjából, és egyéb.

Figyelt kérdés
Elnézést ha kicsit hülye kérdés, és interneten próbáltam körbe nézni de konkrétumot nem találtam, és az orvos sem mondott konkrétumot régebben amikor a vizsgálat történt és a következő időpont pedig 2 hónap múlva esedékes.
2013. jan. 3. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hogy átjátható-e csak átjárhatósági vizsgálattal(HSG) tdják megnézni. Ha csak az egyik van elzáródva teherbe lehet esni de kisebb az eély. vsizont vannak módszerek amivel feloldhatüó jó esetben, rtika esetben nem.
2013. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nő ciklus folyamán egyik hónapban az egyik, másik hónapban a másik petefészek termel petesejtet. Ha az egyik petevezetéked el van záródva, akkor csak az egyik petefészekből tud petesejt termelődni, így gyakorlatilag 2 havonta egyszer van peteérésed a normális havi egy helyett, így kisebb az esélyed a teherbeesésre.

Mindenképpen érdemes lenne utánajárni, hogy mitől van elzáródva a petevezeték és van-e esély arra, hogy az elzáródást megszüntessék.

2013. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
érni érik a másikban is csak nem tud lejutni a méhben és nem tud összetalálkozni a spermiummal mert az meg nem jut fel a vezetékben a petesejthez.
2013. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen a két havonta jön meg nekem körülbelül fél éve.
2013. jan. 4. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a petevezetékeddel lenne gond, attól még havonta menstruálnál.
2013. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!