Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés eredményem P2, HPV...

Rákszűrés eredményem P2, HPV gyanú?

Figyelt kérdés
Mikor ezt meghallottam megállt a szívem erre a doki elkezdi, hogy semmi gond ez nem jelent még semmit fél év múlva újra rákszűrés. Most komolyan azt akarja hogy egy ilyen kijelentés után fél évig nyugodtan aludjak? Ebben az esetben mi a teendőm? Magánorvos? Tudni akarom hogy most van HPV-m vagy nincs. Nekem a gyanú az nem válasz. Nagyon meg vagyok ijedve :(
2013. febr. 19. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A HPV még nem jelenti azt, hogy rákos vagy, vagy azt hogy rákos leszel. Ez csak azt jelenti, hogy a vírus jelen van a szervezetedben, ezért tanácsos gyakrabban végezni rákszűrést ( egyébként így van ezzel a föld lakosságának kb 80%-a)

A HPV-nek is nagyon sok fajtája van, vannak magas és alacsony kockázatúak. Ha nagyon izgulsz miatta, akkor kérd meg az orvosodat, hogy csináljon HPV tipizálást, amivel meg lehet állapítani, hogy melyik fajta.

2013. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs semmi teendő. El is múlhat. Fél év múlva rá kell nézni, ahogy a doki a mondta.
2013. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wenckebach ***** válasza:
A P2-es eredmény serdülőkoron átesett nőknél tökéletesen normális, negatív leletnek számít, ez önmagában nem vet fel HPV gyanút. Nem értem, miért mondta neked az orvosod, hogy gyanús, engem is érdekelne. Azt javaslom, tényleg ne ijedj meg, még P3-as lelettel sem kell feltétlenül rosszra gondolni. Egyébként a népesség nagyon nagy része HPV pozitív, az, hogy kinél okoz gondot, az nagyban függ a vírus szerotípusától és valamennyire az egyéni hajlamtól is. De még egyszer mondom, a P2 nem jelent bajt.
2013. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Azért vetheti fel a gyanút, mert a HPV mikroszkóppal látható elváltozást okoz a sejtekben!
2013. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wenckebach ***** válasza:
Ezt tudom, láttam már pár ilyen kenetet, azonban a P2-nek minősített citológiai lelet azt jelenti, hogy nem láttak semmi ilyesmit a mikroszkópban.
2013. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem azt jelenti. A P2 annyit jelent, hogy normális hámsejtek és gyulladásos sejtek vannak a kenetben.

A p3 stb esetén pedig már vannak atípusos sejtek.

Nagyon nem ugyanaz a kettő.

2013. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, már jobban értem ezt az egészet és megnyugodtam, bár ez elég kellemetlen hisz fél év a következö rákszűrésig és a májamon a foggátló miatt adenoma lett és eléggé felbolygatta az életem és elegem van ezekből a női bajokból rettentően.
2013. febr. 19. 20:59
 8/10 Wenckebach ***** válasza:
Kedves utolsó: igazad van, bocsánat, rosszul emlékeztem, a P2 felvetheti a HPV gyanúját, viszont azt továbbra is fenntartom, hogy ilyen leletben nem látszik semmi, ami HPV-re specifikus, az általad említett "gyulladásos sejtek" (ASC-US) jelenlétét a HPV-n kívül okozhatja rengeteg más tényező is. Nekünk az egyetemen még azt tanították, hogy a P2 serdülőkoron átesett, szexuálisan aktív nők körében teljesen normális.
2013. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy a gyulladást okozza a HPV.

A HPV elváltozásokat okoz a sejtekben, amik láthatóak a fénymikroszkóppal. De az még nem jelenti azt, hogy daganatos elváltozásra gyanúsak a sejtek.

Nekem így tanították. Nem rég volt egy hasonló kérdés, annak kapcsán direkt meg is kérdeztem a nőgyógy tanárt, hogy lehet-e HPV gyanú p2-es eredménynél, és mondta, hogy igen.


Én ezt úgy tudom értelmezni, hogy a HPV-vel fertőzött sejt először mutat bizonyos elváltozásokat, amiből lehet következtetni a vírus jelenlétére. Majd utána fog jelentkezni a praecarcinomás elváltozás.


Egyébként ez nekem sem volt teljesen világos, még a könyvben sem, de a nőgyógyász így mondta.

2013. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!