Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez még, hogy ilyen...

Normális ez még, hogy ilyen "furán" menstruálok?

Figyelt kérdés

2 évig szedtem egy fogamzásgátlót,szépen be is állt a vérzésem, a kimaradt héten,mindig a 4. napon jött meg, olyan 4 napig tartott csak.

viszont most 1-2 hónapra abba hagytam a gyógyszert, és most 3 hónapja újra szedem ( ugyanazt, ugyanúgy ) viszont azóta fura a menstruációm és félek hogy lehet valami gond.

most már az 5. napon jön meg általában, de már a 3. nap érzem a hasamat,nem görcsölök vészesen, de azért fáj az alhasam ( ez szokott is így lenni ) aztán 4. nap nem fáj kicsit se görcsölök.5. nap megjön, először mindig csak ilyen barnás vérzés (mintha alatt vér lenne, de eddig sose volt ilyen,hogy az elején barnás) utána pár órára rá rendes "vér színű" . de elég kevés van ilyenkor, következő napon erősebb, és akkor még görcsölök is kicsit, utána lévő napon már gyengébb, és ez a nagyon gyenge rózsaszínes vérzés még kitart olyan 2 napig, de volt hogy 1 napig kicsit se véreztem, azt hittem már elmúlt, következő nap,meg megint rendesen, de csak egy napig.



lehetséges hogy van valami bajom, vagy ez még normálisnak nevezhető? Vagy a gyógyszer újrakezdésétől keveredett így meg?


2013. febr. 20. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt igazából az orvos tudja megmondani. De így szerintem ezt nem is lehetett volna , hogy évegik szeded 3 hónap szünet majd megint.
2013. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miért?
2013. febr. 20. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert ez lesz a vége mint nálad.
2013. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
abba a pár hónapba nem feküdtem le senkivel,miért ne hagyhattam volna abba?utána pedig rendesen elkezdtem,mint mikor legelőször kezdtem.
2013. febr. 20. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedése mellett nem menstruáció, csak hormonmegvonásos vérzés van, tehát csak kívülről tűnik úgy, hogy szabályozza és rendben van. Valójában álterhesség állapotában van ilyenkor a test. A szedési szünetben indult el a tested saját rendszere, de most újra leállították. Kicsit megkeveredett. Kell idő, amíg újra megszokja a rendszert. (Az előző kommentekben arra utaltak, hogy van olyan elmélet, miszerint nem szabad folyamatosan évekig szedni, mindig kell szünetet tartani, mert a test "elfelejti" a normális működést és teherbeesési problémák lehetnek később. Már elmélet szerint meg lehet akármeddig szedni folyamatosan. Ki tudja, melyik az "igazabb"...)
2013. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!