Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségügyi kürettel (kaparás...

Egészségügyi kürettel (kaparás) kapcsolatos kérdéseim lennének, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki,hogy a héten megyek, és nagyon félek..

Hogy zajlik ez pontosan? Altatásban végzik? Tágítanak előtte? Az mennyire fájdalmas? Aznap már haza is lehet menni?

Tudom, hogy nem nagy dolog, de én mégis annyira tartok tőle.

Egy kétségbeesett lány


2013. febr. 25. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, jóformán semmit nemveszel észre belöle.


Elaltatnak, egy injekcióval tágitanak és kb fél óra múlva már újra ébren vagy. Egy-két napig kicsit gyengébb leszel, de ez részben az altatás miatt, pár napig enyhén vérzel, és ezzel kész az egész. Nekem reggen fél 8-ra kellett bemenni, és délután 4-kor már mehettem is haza.


Nekem pár éve volt ilyen, elötte én is idegeskedtem, de jóformán nem is vettem észre, csak pár anpig kellett picit kimélni magamat.

2013. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem szültél, akkor előtte a méhszájat érlelik, ún lamináriával tágítják. Ez pár órán át tart, a laminária felhelyezése kellemetlen lehet, és utána lehetnek enyhe görcseid, mint menstruációkor. A műtéthez altatnak, vénás rövidaltatásban csinálják, ami azt jelenti, hogy saját magad veszed közben a levegőt, nem intubálnak. Kb 15 perc. Műtét után 6 órával elengednek (én a második után 2 órával már sétáltam hazafelé). Ne izgulj, nem vészes!
2013. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tágítás fájdalmas lehet, de azért ki lehet bírni.

A műtőben elaltatnak, elötte a szokásos kellemetlenségek..

nálam műtős fiú is ott volt, ő kötözte a lábaimat ki.

A továbbiakra nem emlékszem, szobában tértem magamhoz.

Másnap mehettem haza.

2013. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért kell a kaparás? A "lány"-ból kiindulva fiatal lehetsz. Azért fiataloknak nem nagyon szoktak kaparást csinálni.
2013. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmi fajdalom es labkikotozes nem volt. Delutan 3-kor kezdtek, de fel 5-kor mar kinnt ultem es hoztak a vacsorat. Meg kellett varni, hogy pisiljek es utanna mehettem haza. A mutetre nem emlekszem. Felfekudtem a mutoasztalra, betakartak, mert faztam, pillanat alatt elsludtam es a mutet utan ebredtem fel. At voltam oltoztetve, bugyi volt rajtam, betet volt beteve es fogalmam sincs ki es hogyan csinalta. De inkabb nem is akarom tudni. Masnap mehettem dolgozni. Akkor sem fajt es nem is vereztem.
2013. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Iszonyat rendszertelen a menzeszem, hosszan tart (volt,hogy 3 hétig,és akkor is csak gyógyszerrel múlt el), most meg annyira erős, hogy óránként-kétóránként tampont kell cserélnem. Tamponnal-betéttel-vattával alszom, de 4 órát sem bír ki ez a hármas kombó,átázik..

Kaptam gyógyszereket,cseppeket, és ha nem lesz hatásos az elkövetkezendő 2 napban azt mondta a doki,hogy akkor be kell feküdnöm... Szóval ez a helyzet :S


Nem szültem még, a tágítástól félek a legjobban, meg a kiszolgáltatottságtól....... :/ Nem bírok megbékélni a gondolattal, hogy magatehetetlenül fetrengek, és valami idegen öltöztessen meg rakjon be betétet. Tudom...ez a szükséges rossz..

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 25. 16:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem polip miatt volt ilyen eros verzesem. Megmutottek es most napi ket normal betettel kibirom.
2013. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szurkolok, hogy rendben legyél! Rendes lesz mindenki, ne félj! Persze, kiszolgáltatott az ember, betegen-kórházban mindig az. Hol fognak műteni?
2013. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csütörtökön derül ki,hogy kell-e a műtét, addig teljes feszültségben vagyok :S Veszprémben lesz.

Köszönöm a bíztató szavakat!

2013. febr. 26. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi volt?
2014. dec. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!