Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét?

Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés

14/L

most jött meg másodszorra de eddig bizonytalan vagyok hogy mit használjak.

betétben nem érzem magam kényelmesen de a tampontól pedig kicsit félek.

kinek mi a véleménye?

ha tampon akkor mért? ha betét akkor mért?


2013. márc. 12. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
amelyik neked jobb
2013. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

fiatal vagy, egyenlőre betét

aztán kipróbálod a tampont, de azt is meg kell szoknod N

2013. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzed kényelmetlennek a betétet?

Ha azért, mert félsz, hogy átázol, akkor tegyél be vattát még a betét fölé, így duplán biztosítva vagy, és használj szárnyas betétet, akár hosszabbítottat. Én sokat végigpróbáltam már, a legjobb nedvszívó az Always szerintem.


Ha viszont magát a betét érzését nem bírod elviselni, akkor próbáld ki a tampont, mondjuk tesi órához sokkal kényelmesebb és megnyugtatóbb. Sokan szoktak a tampon ellen lenni, de szerintem ha rendesen használod, akkor nem lesz gond. Tehát moss alaposan kezet előtte-utána, és cseréld 3-4 óránként, hogy ne szaporodhassanak el benne a bacik. A legjobb, ha mini tamponnal kezded, gondolom szűz vagy még, és ha megtelik, nagyobb az esélye, hogy átfér a szűzhártyádon (mert hiába megy föl könnyen, nem biztos, hogy visszafelé kifér). Olvasd el a papírját, ott le van írva minden.


Úgyis kitapasztalod pár alkalom után, hogy mi a jó neked, milyen a vérzésed, és akkor már könnyebben tudsz majd dönteni.

2013. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én amíg nem veszítettem el a szüzességem, betétet használtam. Utáltam a menstruációs időszakot, mert nem éreztem magam tisztának, csak zuhi után. Miután elveszítettem a szüzességem, elkezdtem tampont használni, és minden sokkal jobb lett! És mintha kevesebbet, vagy enyhébben is görcsölnék, ha tampont használok. Betéttel nem szerettem menni szórakozni, kirándulni stb. strandolni egyáltalán nem mehettem. Tamponnal ezek már nem jelentenek problémát!


22/N

2013. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 csűcsű válasza:
85%
szerintem betét,a nőgyógyász is ezt javasolta,így biztos hogy ki jön minden,használtam én is tampont,de inkább át álltam a betétre 23/L
2013. márc. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
betét.. higiénikusabb használni és egészségesebb
2013. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én amig szűz voltam nem tudtam feltenni a tampont. Sokaknak simány nmegy sokaknak nem. Próbálkozni lehet mert ha nem is használod rendszeresen néha jól jön. főleg nyáron.

Én tampont csak strandos programnál használok. Nekem semmi bajom a betéttel.

2013. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

[link]

Ezt olvasd el! Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy a betét egészségesebb!

2013. márc. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Természetesen, egészségesebb a pangó, rothadó vér.
2013. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Pont azért jobb a betét, mert a tamponnal már a hüvelyben kezd pangani, rothadni a vér közel a méhhez, könnyen megfertőzve azt.
2013. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!