Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért rendszertelen mg fogamzá...

Miért rendszertelen mg fogamzásgátló mellett is a vérzésem?

Figyelt kérdés

Már 9 hónapja szedek fogamzásgátlót.Azelőtt sem volt az a nagyon rendszeres(meg nem is figyeltem akkor még rá).Most tabletta mellett az van,hogy hol csütörtök délután,hol péntek délután/este jön meg a megvonásos vérzésem.Lehet ez attól,hogy van amikor akár 5-6 órákat is kések azzal,hogy bevegyem(de az még ugye bőven a 12 órán belül van,bár ez nem rendszeres de előfordul).

És akkor ilyenkor mindig idegeskedek,hogy megjön e egyáltalán.....


2013. márc. 15. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Eleve, ha rendszertelen volt, nem szabadott volna elkezdeni szedni. De tényleg.


Ha már elkezdted szedni, akkor pontosan kell! 21 szem után 7 nap szünet, akkor jön meg. Általában a 3. 4. nap, mikor abbahagytad.


Szerintem szedd be a megkezdett levelet, utána hagyd abba. És menj nőgyógyászhoz, vagy endokrinológushoz. Mert ha valaha is gyereket akarsz, akkor ez nem jó út hozzá...

2013. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem is az,hogy rendszertelen volt,mert előtte is egy két max három nap eltérések voltak,de mivel akkor még nem éltem szexuális életet,nem is figyeltem rá rendesen,hogy rendszeres e,és ha igen,mennyire.

Magát a gyógyszert rendszeresen szedem egyébként,szóval nem szoktam kihagyni egy szemet se,de az órára pontosabban oda kéne figyelnem tényleg:/

2013. márc. 15. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:
ez nem normális, midenképp bezsélj erről az orvossal. Mert lehet neked nem hat jól ez a gyógyszer. Ne hagyd ennyiben mert lehet igy nem is véd és nehogy besikerüljön egy nem kivánt terhessség. Mindig azt modnják amint valami eltérő van (közti vérzés, kimarad, nem áll be) akor kazonnal orvoshoz kell menni mert az azt jelenti nem hatásos a gyógyszer. Az hogy pár órával késöbb vezsed be nem jelent semmit.
2013. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg 3 hónap alatt be kellene állnia. Menj vissza a dokihoz, lehet nem jó neked ez a fogamzásgátló.

Nekem sem állt be. Mindig máskor jött meg, ill. mennyiségre is változó volt. Az első 3 hónapban vártam, hogy működik, de amikor a második dobozzal is ez volt a helyzet, visszamentem a dokihoz. Írt fel másikat.

2013. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most teljesen beijesztettetek:s Én nagyon félek a nem kivánt teherbeeséstől:s

Már kérdeztem errőlnőgyógyászt aki azt mondta h ez nem probléma :( hétfőn megkérdeztezem ezt egy másiktól megint

2013. márc. 15. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!