Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orvosi vizsgálat?

Petrusi kérdése:

Orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lesz a suliban védőnői szűrés,csak a bugyi marad rajtunk, egyesével kell bemenni.

Nekem azonban van egy problémám:Nagyon asszimetrikusak a melleim. Annyira, hogy az egyik mellem A kosárméretű, a másik D-s.

Anyukámmal a következő hónapra már van időpontom orvosnál, hogy megvizsgáljon emiatt.

Szóval nem szeretném levenni a melltartómat, de nem tudom, hogy hogy oldhatnám meg.Ti mit gondoltok erről?


2013. márc. 26. 19:38
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Hol tartotok már? Szó sem volt nőgyógyászati szűrésről és arról sem,h csoportos vizsgálat lenne! Mindamellett,ha más orvostól van valakinek papírja,h elvégezték a SZŰRŐ VIZSGÁLATOT,nem kell ott átesnie rajta.De itt a hangsúly a szűrő vizsgálton van.Mert ilyen alkalommal megnézik a páciens(gyerek,felnőtt) bőrét mozgásszerveit,gerincét.És bizony melltartóban nem tudják pontosan felmérni az állapotot.ha az az orvos,aki az igazolást adta MINDENT megnézett,akkor nincs szükség az iskolai vizsgálatra.
2013. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
71% véleményével maximálisan egytértek!
2013. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

Kár volt ekkora litániát írni, természetesen ezeket a vizsgálatokat diszkréten kell végezni, de szerintem te nem orvos vagy, 71%-os, így nem vagy abban kompetens eldönteni, hogy mit mikor és hogyan lehet észrevenni illetve a fizikális vizsgálat menetét és lépéseit sem tanultad az egyetemen. Az a baj, hogy a laikus okoskodik állandóan...

Bizony észre lehet venni komoly elváltozásokat a mellek áttapintásával, egy fiatalkori ciszta pedig el tud fajulni rosszindulatú felé. Még ha nem is sok szerencsére a tumoros elváltozás ebben a korban, de egy emberélet is élet!! Nem tudom, ha a te gyerekedről lenne szó, akkor is ennyire könnyelmű lennél. Bizonyára nincsen gyereked.

Emellett a cikkben is szó van arról, hogy a hátrányosabb, kevésbé körültekintő családok gyerekeinek is joga van az egészséghez!

Nem tartom értelmesnek ezt a vitát, szerencsére nem olyan emberek döntenek ebben a kérdésben, akiket hozzád hasonlóan szexuális zaklatás, vagy megalázás ért és nem tudnak ezért reálisan mérlegelni és gondolkodni.

2013. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
11%

Na visszatérve az eredeti kérdéshez, zsenikét feledve, nyugodtan felejtsd el az izgalmakat, mert nem kötelező a nemi szervek vizsgálata az iskolai orvosin. Ahogy nem kötelező a fogorvosi sem!

Ha van saját orvosod, akkor természetesen menj hozzá.

Az iskolain természetesen engedd meg a súly, vérnyomás magasság, stb méréseket, de bugyiletolásos vizsgálatot ne engedd, ha neked az kellemetlen.

2013. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
79%
Úgy látom nem igazán értitek a dolgot. A melltartót azért kell levenni,mert gyerek,kamasz korban nagyon gyakori a gerinc ferdülés.Ráadásul ilyen korban még lehet rajta segíteni.És azt melltartó nélkül lehet csak igazán megítélni.
2013. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
11%

Azért a melltartó levétele nélkül is meg tudják ezt oldani.

Nekem is megoldották.

2013. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
Nem lehet rendesen megoldani. Ehhez kellene érteni a szakmát, erről beszélek.
2013. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
Nekem se kellett levennem, ki kellet kapcsolni hátul 1 percre, de nem kellet levennem!
2013. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
Így nem lehet rendesen, felelősségteljesen vizsgálni, szívet hallgatni. A melltartó fontos hallgatózási pontokon van, emellett pedig plusz zörejeket kelt a fonendoszkópnak. Így az orvos nem kap tiszta hallgatózási leletet.
2013. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Az én gerincem is úgy vizsgálták,hogy ki kellett kapcsolni a melltartót csak és bőven végig tudta húzni a kezét a hátamon,előre kellett hajolnom és a kezemmel tarthattam a melltartót.Nem hinném hogy előre hajláskor mert van akiknél ezt sem kell valóban le kellene venni a melltarót és logó cicivel hajlongani,azért elég megalázó lenne.Simán ha kikapcsolód a melltartót a teljes hát felülete szabad marad és simán meg lehet vizsgálni a gerincet és még sem lig-lóg a melled.


A szívem nekem is mivel több orvosnál jártam már sok hallgatta melltartóba,ugyanis a mellem tetejénél hallgatták a szívem,nem a mellbimbó,vagy melludvarnál,még akkor is amikor éppen levetettem a melltartóm.Amúgy nem is a melltartó levételén akadtam fenn.


A mellvizsgálatáról annyit azt ne iskolaorvos akarja elvégezni,főleg ha azt nem támogatja a fiatal szülője,vagy

2013. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!