Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orvosi vizsgálat?

Petrusi kérdése:

Orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lesz a suliban védőnői szűrés,csak a bugyi marad rajtunk, egyesével kell bemenni.

Nekem azonban van egy problémám:Nagyon asszimetrikusak a melleim. Annyira, hogy az egyik mellem A kosárméretű, a másik D-s.

Anyukámmal a következő hónapra már van időpontom orvosnál, hogy megvizsgáljon emiatt.

Szóval nem szeretném levenni a melltartómat, de nem tudom, hogy hogy oldhatnám meg.Ti mit gondoltok erről?


2013. márc. 26. 19:38
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

"Az én gerincem is úgy vizsgálták,hogy ki kellett kapcsolni a melltartót csak és bőven végig tudta húzni a kezét a hátamon,"


Na látod, ez megint a hozzá nem értés. Gerinc vizsgálatnál nem csak a gerinc vonalát kell nézni!! A lapockák szögét, a kulcscsont állását, a csípők helyzetét egyaránt. A dokid felületesen vizsgált, lehet perelni, ha mégis gond van.

2013. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen komoly fenntartási vannak,biztos,h nem az eü-ben dolgozik.Jó lenne,ha felfognátok,h ha valakit megvizsgál egy orvos, az nem azt fogja figyelgetni kinek szép,v.csúnya a melle,teste bármije.Ha EKG-t csinálnának akkor sem akarnátok levetkőzni,v. mondjuk egy láb műtétnél sem?! Pedig le kell teljesen. Ehhez hozzá kell szokni!
2013. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem eüben dolgozik. Ha nem fiatalkorúakról lenne szó, akkor én elhajtanám a fenébe a rendelésről. Legalább egy beteggel kevesebb. Vannak bőven, akik meg akarnak gyógyulni.
2013. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

vagy maga a fiatal,erőszakkal nem lehet vizsgálódni ha azt nem szeretné a diák.Alapvizsgálatokat természtesen végezzék el de azokat is diszkréten.Nem ért semmilyen zaklatás,de én is orvosi odafigyelés miatt kerültem már kellemetlen helyzetbe,olvasgass csak és elég sokan fognak írni olyat ami nem az orvosi vizsgálatok,és ezáltal nem az orvos diszkréciójáról szól.Az orvos tudtommal arról is tanul,hogy a beteg szeméremérzetére figyelemmel legyen,ezt valahogy elfelejtik.

Nem arról írtam hogy semikor nem vizsgálják egy fiatal mellét,vagy nemiszervét.Ilyen kijelentés nem tettem,de erre az iskolai orvosi vizsgálat nem alkalmas,mert ott futószallagként bánnak sokszor a fiatallal,semmi diszkréció,vagy odafigyelés,figyelmesség sokszor nincs.MInt írtam nőgyógyásznál előbb alul vizsgál meg az orvos,ekkor csak alul vetkőzől le,majd megvárja felöltözz megkérdezi megvizsgálja a melled és utána felül vetkőzől le.NEM PUCÉRON vagy,nem úgy vizsgál,míg iskolásoknál nem képes félpercet várni,még szem és hallás vizsgálatot is alsóneműben,vagy csak bugyiban akar elvégezni,utóbbi még kínósabb.Na ezt kell megakadályozni.Ez ellen kellen ténykedni.


Persze mindenki tudja hogy a test áttapintásával az orvos sok mindent észlelhet,mirigyek megduzzadását,csomót ezt senki nem is tagadta,de kényszerrel senkit nem lehet tapogatni.


Előszőr is el kellene mondani a fiatalnak mire szolgál a mell vizsgálata,hogyan is zajlódna és egy válaszfüggöny mögött kellene elvégezni,vagy az asszisztens asztala ne éppen a beteg felé nézzen,mi esetünkbe így oldották meg amennyibe hozzájárul a fiatal és egy fiatal,diáklánynál női orvos legyen,nem az asszisztens előtt kell megvizsgálni.MInt írtam nálunk az asszisztensnek nincs végzettsége még(eg-ügyi,csak az anyja orvos,most kezdett csak tanulni)és sok helyen csak jegyzetelnek,tehát nem kell a beteget látniuk ruha nélkül.Elég ha csak az orvos előtt vetkőzik le egy fiatal,ha az az asszisztens olyan hogy fizikailag is közre szokott működni,tehát nem írnok,az megint más,de ha a vizsgálathoz nem kell segítség akkor tessék négyszemközti vizsgálatot bíztosítani.


De mint írtam szem és hallás,vérnyomás mérésnél,magasságnál,súlynál bőven kis felső,alsónemű hagy maradjon már a betegen,ha meghallgatta a szívét,tüdejét,gerincét megnézte,hadd vegye fel a felsőjét,fél perc az egész,ne kelljen végig egy ciciben ácsorogni.Én erről írtam.Korábban is meg tudták oldani ezt ahol megakarták akkor tessék most is megoldani.


Én a nemiszervek vizsgálatánál akadtam ki,előszőr is nem tartom helyesnek lányoknál írtam ha tumor,daganat,ciszta van azt a nemiszerv külső megtekintésével nem lehet észrevenni.Csak ránézzéssel még a csiklót sem látja,hisz max. a csikló fityma látható,ezt ahhoz hátra kellene húzni,csak a szőrősség, és ha valami dudor,kinősvés lenne az lenne észrevehető,ez meg igen ritka.Amúgy ha a nemiszerveket akarja megtekinteni az az utolsó vizsgálat szokott lenni,szerintem bőven fel lehet venni a felső ruházatot amibe bement,nem hinném hogy normális lenne hogy szólnak meztelen felső testtel feküdjön az ágyra és utána húzza le az alsóneműjét is és tegye szét a lábát,pár fiatal erről számolt be,ráadásul férfi orvos előtt és egy másik is bement és felettük beszéltek keresztül,miközben egy másik társuk is bennt volt a vizsgálatnál és mindent látot.(egri iskolások írták és sok hasonló beszámoló volt olvasható itt.)


Fiúknál is a fitymaszükületre hivatkoznak és a herék leszállását nézik,de hogyan 90%-ban a fiatalnak magának kell hátrahúznia a fitymáját és megemelnie a heréjét,valahol meg sem kell emelni,nincs tapintásos vizsgálat,tehát így nem lehet észrevenni ha valami csomó van és nem éppen szakember végzi.Ilyen vizsgálatnál meg ingen is férfi orvos kellene,fiatal lánynak is kínós lenne férfi orvos előtt terpeszteni,fiúk sincsenek másképp,álljon egy kukacba,totál pucéron az asszisztens és orvos előtt.


NÉzd én a gyerekem,ami még nincs akárkire és akármilyen körülményekre nem hagynám rá,minimum hogy előbb átszeretnék vele mindent beszélni,mi lesz,mi célt szolgál,és igen is érdekelne hogy legyen kellő diszkréció,mindegy hogy fiúról,lányról van szó.


Múltkor egy 13 éves akárhogyan veszsük kislány számolt be hogy közölték vele bugyi le asztalra felfekvés és láb széttár,hol normális ez,még kislány,soha nem volt azelőtt ilyen vizsgálat,ott feküdt totál meztelenül,nagyon megalázó volt számára.Nem normális hogy ilyen kislánynál se szülője,se senki nem tud erről,nincs is felkészítve.Meztelenül biztos felkészítés nélkül senki ne nyúljon a majdani gyerekemhez.


Az is felelötlen ahogyan te elképzeled,hogy mindenkire rákényszeríteni a vizsgálatot.


Felkészítés,ismertetés a vizsgálatok menetéről,okáról,mi célt szolgál a szülő,gyermek felé és diszkrétnek lenni,csak az adott vizsgálathoz valóban szükséges mértékig levetkőzni,csak négyszemközt az orvos előtt,kérésre szülő,barát stb. jelenlétében és ismertetve a vizsgálatról hogy nem kötelező elvégeztetni ezt is ismertetni így lenne korrekt és persze kis és nagylányoknál női,fiúknál ezen vizsgálathoz ha szeretnék férfiorvost bíztosítva.Csak így korrekt.


Ha egy fiatal számára megalázó,ciki módon megy végbe egy vizsgálat az maradandó,és az is felelőtlen hidd el.


Értem hogy mit mondasz,de akkor sem lehet mindenkit ruhátlan vetkőzésre felszólítani,alsóneműben is lehet látni az anyajegyeket,más bőr elváltozásokat,nem kell ahhoz pucérra vetkőzni.Ha egy orvos kedvesen fordul a fiatalhoz akkor az is könnyebben nyílik meg,bízik meg.


Amúgy meg tanítani kellene a helyes tisztálkodást,a következményeket ha elhagyagoljuk,az önvizsgálatot,milyen testi változások vannak ha beindul a pubertás,nálunk sokan a fehér folyásról sem tudtak és féltek valami fertőzés az,önvizsgálatot elmagyarázni.


Feltétleket kell teremteni,lehetőséget adni,de nem kényszeríteni.Ennyi.


57%-os köszi,én is egyetértek veled.

2013. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

73,87%-os hozzászóló!


Senki nem mondta hogy orvos lennék,ilyen kijelentést sosem tettem,ahogy azt sem mondtam hogy nem járnék orvoshoz.Én a fölösleges vetkőztetésről beszéltem,tehát ismétlem magam,szem,hallás,vérnyomás,magasság vizsgálatánál nem kell levetkőzni,tehát nem hinném egyből ruha nélkül,vagy ahogy itt a kislány írta csak bugyiba,feldetlen cicivel kellene bemenni, mivel ezen vizsgálatokkal szoktak kezdeni.


Ha ezen vizsgálatok megvannak,akkor bőven elég a melltartót levenni,vagy kikapcsolni,velem kikapcsoltatták és elől kézzel fogtam a melltartót és hátamon végig húzta a kezét és előre kellett hajolnom,kicsit a nadrágot is lejebb húzni és a bugyit is,va vállamat azt megfogta és ki kellett pántból is bújnom,de mondom a melltartót odafoghattam a cicimhez.Nem kellett egy ciciben hajolgatni.Amúgy ha levetetti a melltartót is akkor is kézzel nyugodtan tarthatja előre hajlásnál,mert sok helyen ez sincs a mellét.


amúgy nem a melltartó levételén akadtam fenn(de mint írtam ennek levétele ha a tüdőt,szívet és gerincet vizsgálja már,lúdtaphoz sem kell egy cicibe lenni,és a már említett szem,hallás,magasság,súly mérésnél sem) és én rendes körzeti orvosokról írok akik melltartón keresztül vizsgáltak meg.Nem én nem akartam levenni,vagy szóltam érte,ők így vizsgáltak.


Itt rég nem a melltartó levételén van a vita,indokolt esetben,amikor a vizsgálat a felsőtestet érinti.

2013. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Elég rossz duma és vicces,amit írtál hogy NEM KÖTELEZŐ ÉLNI

-Bocsi már persze hogy ne mindenki meghall aki nem akajra hogy a mellét megnyomkodja az iskolaorvos,vagy az alsóneműjét nem akajra előtte lehúzni,vagy nem akar egy cicibe olyan vizsgálatokat elvégeztetni amihez nem is kellene levetkőznie.

Hogyne mindenki meghall mi!


Tetszik nem tetszik az embereknek van szeméremérzetűk,amit tiszteletben kellene tartani.

Továbbra sem értem mért is egy cicibe kell bemenni szem és hallás vizsgálathoz,vérnyomás,vagy magasság méréshez.


Itt rég nem a melltartó levételén van a hangsúly.

Amúgy a diákok akik éves vizsgálaton vesznek részt nem önszántúkból vannak ott és nem érzik jól magukat,amikor már úgy indít a doki,mert neki kényelmes,hogy csak bugyiba lehet bemenni már az elején.


Itt arról írtunk hogy igen is fontos az orvos személye,neme,akárki ne vizsgálja meg a gyereket és akárhogyan ne bizonyos vizsgálatoknál.Ezen mi nem érthető.


Az sem mindegy a gyerek hány éves korában milyen vizsgálatot akar végezni,van olyan vizsgálat és kor ahol igen is még igényli a gyerek hogy ott legyen a szülője.

2013. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Lábműtétnél nem hinném pucérra kellene vetkőzni és úgy műtenének,adni szoktak egy steril ruhát azt kell felvenni,de ha olyan területet nem érintenek akkor az alsónemű fennmarad.Egyik ismerősőmnek nőgyógyászati műtétje volt kapott steril ruhát,a műtős srác nagyon rendes volt,elfordult és kérte vegyen le mindent és vegye fel ezt a ruhát,tehát nem pucéron műtőtték.Az viszont kellemetlen volt hogy látványosságot csinát belőle pár orvos,ugyanis besétált hozzá 2 olyan aki nem is műtőtte és közölte nyugi nem én foglak műteni és fogta felhúzta a a steril ruhát hogy a lába közé benézet,ő is valami nőgyógyász volt,de a beteg nem helyi látványosság,ahol ki be kellene járkálni.Ha nem műt akkor semmi keresni valója ott(lábát már befáslizták és ki volt kötözve ekkor).
2013. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Akkor elárulom, volt már nőgyógyászati és több térd műtétem is. Bizony ,h meztelenre(még bugyi sem maradhat)kell vetkőzni és a miután felfekszel az ágyra letakarnak steril lepedővel. Ennek is ,meg van az oka. Minden műtétnél felléphetnek szövődmények,amikor szükség lehet a beteg teljes ápolására,ellátására. Ha ne adj Isten fellép ilyen,nem akkor kell kapkodni,h levetkőztessék a beteget pl.katéterezéshez. A gerinc vizsgálatánál pedig BUGYIBAN,de melltartó nélkül,nem előre hajolva,hanem egyenesen álló testhelyzetre van szükség,ahhoz,h pontosan meg lehessen ítélni a csípő, gerinc,vállak helyzetét.
2013. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Kedves 87%.

A te véleményed is CSAK 1 a többi között. nyugi!

2013. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Kedves 57%,ahogy a tiéd is!
2013. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!