Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S Rákszűrés rossz...

S. O. S Rákszűrés rossz eredmény, mi ez?

Figyelt kérdés

Levelet küldtek, bent mondták hogy elváltozás van, 1-től 4-ig lehet a slálán, és 3mas van.

2 hetet várni kell, aztán vizsgálat, és mintavétel.


Volt már valakinek ilyen?

Bocsánat, hogy kapkodva és értelmetlenül írtam le, de sajnos ezt hozza ki az ijedtség.

Mi a menete, mik a lehetőségek? Mit jelent ez? Nem magyarázták el sajnos:( kiküldtek a rendelőből. Utána nézni interneten nem mertek.

Akinek volt már ilyen segítsen!



2013. márc. 28. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak a mellében volt csomó. Neki is azt írták a papírra, hogy 3-as (megszúrták a mellét). Kivették a csomót, vettek belőle mintát és kiderült hogy jó indulatú! Nagyon megnyugodtunk...


Neked hol, miben találták?

2013. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom nőgyógyászati téma.Ha az akkor egy rövid magyarázat,ami tudok írni megnyugtatásul.

A P3-as citológia azt jelenti, hogy a méhnyakról (cervix) vett kenetben lévő sejtek a mikroszkópos vizsgálat során nem normálisak. A P3 még nem jelent biztos daganatot, de citológiailag bizonytalanságot jelent, ezért szokták megismételni a vizsgálatot. Általában két P3 citológia után az orvosok konizációt, vagyis a méhnyakból egy kúp alakú kimetszést javasolnak (a conus jelentése kúp), amelynek a hegye mutat a méhtest felé, és talpa a méhszáj. Az így kivágott anyagot vékony szeletekre metszik, és mikroszkóp alatt vizsgálják, hogy van-e benne daganatsejt. A további teendők ennek a vizsgálatnak az eredményétől függnek.


Ugyanakkor a P3 citológiai eredmény, ahogyan fentebb írtuk, nem jelent biztosan daganatot, akár gyulladás is okozhatja, ezért javasolhatott most orvosa gyulladásgátló (úgynevezett feltisztító) kezelést.

2013. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem ilyen volt. (feltehetően méhnyakrákszűrés eredményéről van szó. Ugye?) Más szerven volt.

Az elváltozás mértékéről nem tudok mit mondani, nem tudom, hogy ennél a szervnél, ha jól tippeltem a szervet, hogy hogyan tudják egy mintavételből ezt megállapítani. Ehhez nem értek..

Amit tanácsolnék:

Két hét múlva többet tudsz, de addig is állj át azonnal az étkezéseddel! Nyers zöldségek - sárgarépa, cékla, káposztafélék, fekete retek, ezek most is elérhetőek és nem fóliások. Egyél sok citromot, C-vitamint. Ez utóbbiból a gyógyszertárban a por alakút is veheted (ez olcsóbb, valamint nincsenek kísérő anyagai, és lehetőleg a citromléhez keverve fogyaszd. Azt mondják, így jobb a hatása.. Fogd vissza a cukorfogyasztásodat, és húsból is inkább fehér húst(hal) vagy baromfit egyél. Gabonafélékből: barna rizset, zabpelyhet.. vagy teljes kiőrlésű búzalisztet.

Ne ijedj meg! Az segítene?! Dehogy!

Szerezz be minél több ismeretet, mások tapasztalatait!

Akármilyen eredményed lenne, ne veszítsd el a hitedet!

Minden jót kívánok!

2013. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen méhnyakrák szűrés. Hát annyira hirtelen írtam, hogy még ezt is elfelejtettem leírni!


Nagyon szépen köszönöm!

Megnyugvás ilyen válaszokat olvasni.


Ez a magyar egészségügy nagyon meglepett, hogy ennyire nem foglalkoznak az emberekkel. Szabályosan kiküldtek amikor megkérdeztem volna, hogy mik a lehetőségeim.

Azt hittem kemoterápia meg ilyenek jönnek két hét múlva. Nagyon gáz, hogy hagyják az embert ilyen tudatban élni. Persze a saját tájékozatlanságom miatt van a rémület, de hát az ember a "rossz" után magától nem érdeklődik, csak amikor bekövetkezik.


Még egyszer köszönöm, nagyon megnyugtató:) A két hét az életmód váltás időszaka lesz. Minden egészségügyi probléma sajnos okkal történik, én ebben mindig is hittem. Felfogom figyelmeztetésnek, és értékelem, hogy még időben jöhetek rá, hogy változtatni kell.

2013. márc. 28. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

P1 legfeljebb egy gyereknek lehet.

P2 szokott lenni a normális eredmény.

P4 a rossz.

A P3 gyanús.

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2013. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár előttem már megnyugtattak, de azért én is megteszem :)


Nekem tavaly augusztusban volt először rossz azeredményem, októberben már meg is csinálták a konizációt. A mostani kontroll kimutatta, hogy teljesen kivágták a kóros szövetet és tökéletes, mindenre negatív eredményem van. Először én is nagyon megikedtem, de látod minden rendben lett.

2013. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2015. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hármas az még kezelhető -
2015. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagyis akkor kéne kezdened aggódni, ha négyes volna (vagy még rosszabb) -
2015. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha gyulladás, akkor nem olyan vészes -

Ha más, akkor lehet conisatio lesz

2015. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!