Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, szükségem van a...

Lányok, szükségem van a véleményetekre! Két hete késik a menstruációm, már vettem 3 tesztet, mindegyik negatív. Gyógyszert már lassan fél éve abbahagytam, de eddig rendesen megjött. Mennyire biztosak a tesztek?

Figyelt kérdés
a tesztek között vártam mindig 2-3 vagy több napot is, az ellenőrzőcsík működött, gondolom nem hibás a termék... de azért aggódóm, sokat stresszelek is mostanában, orvoshoz pedig egy ideig még nem lesz lehetőségem eljutni, külföldi tartózkodásom végett.

2013. ápr. 18. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Barinőm miután abba hagyta neki is voltak ilyen késései egyszer sem azért mert terhes lett.. Sajna ez előfordul elég sűrűn.. Neki még kb fél év elteltével is előfordult, hogy kb majdnem egy hónapot késett, utána meg egy hónapon belül kétszer is rövid időre meg jött. A nő gyógyásza azt mondta, hogy felborult a hormonháztartása és ez természete s ha valaki hosszú ideig használ fogamzásgátlót, majd abba hagyja. A tesztek meg sajnos csak elégé későn adnak pontos eredményt és én azt sem nevezném pontosnak sokszor már túl későn mutatják ki, hogy terhes e vagy sem az ember lánya :S

A nőgyógyász egy fokkal jobb hamarabb megtudja mondani, de az sem azonnal :S

Itt egy oldal ahol rendesen leírják, hogy mire lehet számítani egy terhességi tesztnél:

[link]

2013. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olcsó húsnak híg a leve.. Tehát a tesztre érteném, de vonatkozik ez a fogamzásgátlóra és még az egyéb gyógyszerekre is. Terhességi tesztet a gyógyszertárban érdemes venni azok megbízhatóak, de azok között is van olcsóbb és drágább. Az olcsónak a minősége nem olyan jó mint a drágábbé ezért nem is annyira pontos mint a drágább, két lehetőség van: vagy 2 olcsó, vagy inkább 1 drágább amiben meglehet bízni. (Egyébként az elvégzett három teszt már biztosan nem téved.)


Na nézzük a fogamzásgátló gyógyszert. Azt abbahagyta, nem tudom miért de talán amiatt hogy sokan azt terjesztik hízlal. Hát igen, az olcsó kétségtelenül de a drágább ezen a téren is jobb. Az pedig mindig fontos hogy nőgyógyászat állítsa be a megfelelő fogamzásgátlót!


Az egyéb gyógyszerekről pedig annyit érdem tudni hogy több ugyanolyan hatóanyagú gyógyszer is van forgalomban a gyógyszertárakban, ezek más-más néven vannak feltüntetve és mindegyiknél más a gyógyszergyártó cég is.

Vegyünk példának egy 300Ft-os XY nevű fájdalom csillapító gyógyszert és egy ugyanolyan hatóanyagú de más néven feltüntetett 900Ft-osat. (Az ár egyébként csak egy példa.) Megvettem a 300Ft-osat, még pénzt is takarítottam meg. Viszont elkezd fájni a fejem, sok esetben ezekből kell 2 szem is hogy hasson és ha megnézzük a betegtájékoztatón a mellékhatások listáját hát jóval hosszabb is mint a drágább gyógyszeré, tehát bevettem a 2 szemet de lehet hogy később kihányom vagy még akkor is rosszúl fogom érezni magam. A drágábbat beveszem, az 1 szem és az viszont jó. Erről több tapasztalatom is van mellesleg. Sőt egy gyógyszerész ismerősöm is mondta már ezt, vagyis hogy nem mind1 miből van az tabletta amit beveszek. Nem mind1 hogy abba a porba, mert por lényegében ha összetörjük a gyógyszert hogy az miből van, hogyan szívódik fel és ezen múlik a minősége és ezért különbözik árban is..


Bocs hogy kicsit eltértem a lényegtől, de szerintem jó ha tudod hogy mindig a drágább a jobb!! A menszid ciklusát pedig többféle dolog is megzavarhatja.

2013. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod! Sajna ezzel a linkel csak tovább nőtt az aggodalmam! Azt irja, hogy egy idő után már nem mutatja ki a teszt, ha terhes lennék! 28 napja voltam utoljára férfival, akkor is csak az elején nem húzta fel a gumit, de hamar észbe kaptunk, de talán nem elég hamar :( Ennyi idő után is kimutatja még a teszt azt a bizonyos HCG hormont?
2013. ápr. 18. 13:22
 4/5 A kérdező kommentje:
ClearBluet vettem midegyik alkalommal, nem volt olcsó mulatság, persze a hülyeségemnek ára van -_- csak nagyobb ne legyen! A gyógyszerről sem véletlen álltam le, már 7 éve szedtem és nagyon minimálisan volt meg a végére a menszeszem! Kénytelen vagyok "pihentetni"
2013. ápr. 18. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Régi kérdés, gondolom már rég megoldódott. Szerintem az, hogy egy idő után nem mutatja ki a teszt a terhességet az több időre vonatkozik, mondjuk a szüléshez közel már esetleg nem.... mi lett amúgy veled?
2013. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!