Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon ciki ennyi idő után...

Nagyon ciki ennyi idő után nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Mivel nem volt nőgyógyászati problémám, így 4 éve nem voltam nőgyógyásznál (a férjemmel óvszerrel védekezünk). Lett más (nem ezzel kapcsolatos) állandó betegségem, így úgy döntöttem csak el kellene járnom kontrollra/szűrésre a saját érdekemben.


Nem ciki csak úgy elmenni "ok nélkül"? Mit mondjak az orvosnak? (Igazából örülnék, ha kenetet is venne.)Valljam be, hogy csöppet rég voltam már? Jobb késő, mint soha?


Köszönöm!


2013. máj. 21. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Mond h rakszuresre es kontrollra mentel.
2013. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki?

A fogorvoshoz ha mész ott is cikinek érzed, ha nem voltál elötte pár évig?

2013. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Dehogy ciki!

Be kell jelentkezned, hogy szűrésre mennél.

2013. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem ciki, az egészséged a fontos, bár megdicsérni nem fog.

Legalább szűrésre és általános vizsgálatra évente el kellene menni, de gondolom, ezt te is tudod.


Megmondod, hogy szűrést szeretnél és megkéred, hogy vegyen kenetet is, laborba is el fog küldeni.

2013. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem ciki, nekem van olyan 28 éves barátnőm, aki még tabit íratni sem képes dokihoz menni, inkább jár gyógyszertárról gyógyszertárra, hátha adnak valahol recept nélkül egy levél gyógyszert neki. Nagyon sokan csak a hivatalos behívó levélre mennek orvoshoz, meg még sokan azzal se. Négy év kimaradt, túlélhető, inkább igyekezz, hogy több kimaradt 4 év ne legyen! :)
2013. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mondd meg, hogy mikor voltál utoljára! 4 év nem annyira sok, van ismerősöm, aki 15 évet hagyott ki...


Egyébként meg: nőgyógyászhoz menni sohasem ciki, szuper, ha az ember rászánja magát és elmegy a szűrésre. Legjobb, ha évente, de ha már így alakult, nehogy már azért ne menj, mert rég voltál... Dicséretes dolog, hogy elhatároztad magad, és elmész az egészséged érdekében.

2013. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Saját anyukám példája jutott eszembe, akinek azt mondták öcsém születése után, hogy "van egy jelentéktelen kis méhszájseb, majd elmúlik, nem kell vele foglalkozni". Hát ő nem is foglalkozott vele évekig. 4 évvel később ment dokihoz, akkor már durva tünetei voltak, méhnyakrákja lett. Kivették minden női szervét, szerencséjére a hüvely menthető volt. Nem megijeszteni akartalak, meg mást se. Hát én ezért járok rendszeresen dokihoz.
2013. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De azért gondolom nem csak nőgyógyászatra jársz, hanem fogászatra, tüdőszűrésre, szemészetre, laborba, bőrgyógyászatra - főként ha napozol! - hasi UH-ra is.

Tulajdonképpen béltükrözésre is menni kellene, mert bizony nagyon szedi áldozatait a végbél rák is...

2013. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezt ugye nem cinikusan írod? Mert ha nem, akkor a válaszom igen, más fajta szűrésekre is járok. Tükrözéshez még fiatalnak gondolom magam (29 vagyok), illetve egy rákszűrés meg egy fogászati ellenőrzés kevésbé problémás, páciensnek és a tbnek is, de ha tapasztalnék bármi furcsát, inkább egy tükrözés időben, mint bármi súlyosabb halogatás, félelem vagy lustaság miatt.
2013. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Utolsó előtti. Az állandó bajom miatt 3 hetente vesznek vért már 1 éve. Fogorvoshoz járok. Szemészetre évente, mert új szemüveg szokott kelleni (meg amúgy is). Tüdőszűrésre nem, mert még húszassal kezdődnek az éveim. :) Csak a nőgyógyászat, meg a bőrgyógyászat (napra szinte sosem megyek)maradt ki eddig, de be szeretném pótolni.

2013. máj. 22. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!