Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltak már valakinek szülés...

Voltak már valakinek szülés után -a 6 hét leteltével- szülési fájásai? Van rá valami hatásos megoldás?

Figyelt kérdés

1 éve szültem és másodjára élem át azt, hogy minden előjel nélkül szülési fájások törnek rám.

Az első alkalom több napig tartott, bár nem voltak folyamatosak a fájások, csak időnként jelentkeztek, akkor viszont teljesen változóan 10 és 3 perc között jöttek.. Akkor felkerestem a nőgyógyászomat, aki azt mondta, szedjek rá algoflex fortét. Ki gondolná, hogy nem vált be rá?.. Cataflam és hasonlók sem jöttek be. Magnéziumot ugyan szedek rendszeresen és a görcsöknél is próbálkoztam vele, de sajnos nem egy magnézium infúzió, szóval különösebben az sem segített.

Ahogy jöttek, egyszer csak el is múlnak. Ez a mostani éjszaka kezdődött, 3 órát tudtam aludni, ahogy felkeltem, indultak újra. És nem azt mondom, hogy toló fájások, de egy 10-es skálán 6-osak... Volt már valakinek hasonló és van rá bevált módszere, hogy leállítsa őket? :(



2013. máj. 26. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a szülés után normálisak az ilyen fájdalmak. Így húzódik össze a méh. Viszont 1 év után erre már nem lehet fogni. Nekem volt ilyen bajom,egy évben 2-3x. Semmi egyéb tünet. A kivizsgálás során kiderült,h ezeket a görcsöket krónikus vastagbél gyulladás okozza. Gyógyszert nem nagyon akartam szedni(bár a "rohamok"alatt kellett,csak Algopyrin,No-Spa, Papaverin inj. csökkentette),de találtam egy olyan terméket,amit kúra szerűen egy éveben 2x szedve a panaszaim csak nagyon ritkán (2-3 évente jelentkeznek.
2013. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Elmegyek akkor a háziorvosomhoz is, hát ha neki van ötlete, nálam mi okozhatja.
2013. máj. 26. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,vizsgáljanak ki! Csak így lehet segíteni rajta.DE az inj. rohamaid idején segíteni fog.Ilyenkor menj ügyeletre,bár nekem ki kellet hívni,mert menni is alig tudtam.
2013. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elmentem a háziorvosomhoz, aki kikérdezett a további tünetekről, de lévén, hogy nincsenek további tüneteim, csak megnyomkodta a hasamat és arra következtetett, hogy szülési fájások helyett mezei hasi görcseim vannak, ezért könnyű ételeket egyek és buscopant vegyek be, ha jönnek a görcsök.. Haza értem, már jött is az első fájás. Vettem be a buscopanból, de halottnak a csók. Szerencsére most legalább nem 3 percesek, csak néha 1-1 "jósló fájás" jön, amit azért el lehet viselni.

Remélhetőleg előbb-utóbb megszülök valamit és akkor vége lesz.....

2013. máj. 27. 23:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani ilyenkor,h jobb volt szülni,annál legalább tudtam,h hamarosan vége lesz :)
2013. máj. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!