Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikolok a darázstól, azonnal...

Pánikolok a darázstól, azonnal becsukom a szememet félelmemben ha közeledik. Volt olyan hogy fözés közben berepülta konyhába, és ki szaladtam az ételt ott hagyva. Mit tegyek? Létezik megoldás, vagy hatásos krém?

Figyelt kérdés
Az emberek azt hiszik hogy hiszti... Kellemetlen mert a barátom szülei kertes házban laknak ,és amikor ott vagyunk pl:eszünk az emberek csak azt látják hogy beszaladok a házba ha oda repűlnek.Egyébként nyugodt természetem van és nem vagyok félős.
2012. ápr. 3. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Jaj, ne is mondd! Ugyan ez vagyok, csak még rosszabb. Szerintem ez már fóbia. Most ahogy elkezdődött a tavasz, már megint szorongva megyek ki a házból, félve nyitom ki az ablakot. Pedig ez tényleg nem hiszti, hanem rettegés.

Ha velem egy légtérben darázs van, teljesen bepánikolok, levegőt is alig kapok. Amikor olyasmi hangot hallok, mintha darázs lenne, attól is nagyon félek. Ha valami hozzáér a hajamhoz, arra is azt hiszem h darázs, és nagyon félek. Amikor meglátok egy darazsat, onnantól kezdve folyton úgy érzem, hogy rám szállt, mintha mászkálnának rajtam és tényleg úgy érzem és el is hiszem, pedig tudom, hogy nem úgy van, de akkor is pánikolok. Fogalmam sincs mit csinálj.

2012. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy pánikolok, hatalmas darazsak vannak mostanában és mindig beszáll egy ha kinyitom az ablakot, fizikailag is rosszul leszek, talán pár darázscsípés miatt van, amik nagyon fájtak és nagyon bedagadtak.


Sajna nem tudok ilyen krémről. Ezt olvastam ezzel kapcsolatban:

Hogyan kerülheted el a méh- és más rovarcsípést?

A gyerek találkozhat méhekkel vagy rovarokkal egy piknik vagy kirándulás során, az erdőben vagy a tóparton, vagy bárhol a szabadban. Sajnos, a rovarok elleni krémek nem védenek a méh és darázscsípés ellen.


"Néhány tudnivaló, hogyan kerüld el, hogy gyermekedet megcsípje egy méh:

• ne használj erős illatú szappanokat vagy parfümöket, mert azok vonzzák a méheket

• öltöztesd világos színű ruhákba, mert az erős színű ruhákat, akárcsak a színes virágokat, szeretik a méhek

• mindig viseljen a gyerek cipőt, ha a szabadban játszik, mert több példa is volt már arra, hogy a gyermek lábát csípte meg a méh

• vigyázz viragos rétek vagy kertek közelében, hiszen ott nyüzsögnek a méhek. "

2012. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!