Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elsőnek férfi vagy nö nőgyógyá...

Elsőnek férfi vagy nö nőgyógyászhoz menjek?

Figyelt kérdés
Félek mert nem tudom hogy ki jobb?

2013. jún. 5. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz menj, akit az ismerőseid ajánlanak. Férfiak között is vannak megértő, jófej, türelmes orvosok és nők között is van érzéketlenek vagy türelmetlenek. Ne a neme alapján válassz orvost!
2013. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a jobb, akiről jó tapasztalatai vannak másoknak. Legalábbis akkor nem lehet nagyon rossz. A neme mindegy.
2013. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írják előttem, informálódni kell, melyik orvosnak van "jó híre" szakmailag és emberileg is. Én beleestem anno abba a hibába, hogy mindenképp női nőgyógyászt akartam, gondoltam kevésbé leszek frusztrált előtte. Kerestem egyet, és egy neurotikus hisztérika volt, aki rajtam vezette le a feszültségét, ráadásul durván vizsgált. Azóta találtam egy középkorú férfit, aki egy úriember, és nagyon ott van szakmailag, bármivel fordulhatok hozzá, segít, a vizsgálatokat meg szinte meg sem érzem. Szóval nem a nemük számít.
2013. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a többiekhez! Ahhoz menj nemtől függetlenül, akiről a legtöbb jó véleményt hallod!
2013. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Ezt így nem lehet megmondani, hogy melyik a jobb, mert az a tanulástól, tapasztalattól, lelkiismeretességtől függ.

De első alkalommal próbálj női dokit keresni, mert azért kevésbé kínos elötte a meztelenkedés és valószínűleg könnyebben is teszel fel neki kérdéseket és talán nem jössz annyira zavarba az ő kérdéseitől sem.

2013. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy mennyi idős vagy?

Lehet hogy gyerek nőgyógyászatra kellene menned.

Van valami bajod, vagy csak ellenőrzésre mennél?

2013. jún. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik, a "jósága" a dokinak, hogy férfi-e, vagy nő.

De az valószínű hogy a női orvos együttérzőbb lehet veled, mert ő is nő, aki szintén jár vizsgálatra és akkor ugyanazt a kellemetlenséget érzi mint te. A férfi orvos ezt soha nem tapasztalja, ezért szól be sokkal könnyebben esetleg.

Szerintem első alkalommal menj nőhöz, aztán majd később meglátod.

2013. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha írtál volna két nevet, még akkor sem biztos, hogy el lehetne dönteni, hogy melyik a jobb. Ez pont olyan, mint hogy szőke vagy barna, szakállas vagy borotvált, alacsony vagy magas orvost válassz-e inkább? A valóság az, hogy érdemi különbség nincs férfi és nő orvos között, alaposan el van túlozva a nőgyógyász neme körüli hercehurca (és mondom ezt úgy, hogy kétszer szültem, kétszer műtöttek nőgyógyászatilag, legalább 10 dokinál voltam már, köztük férfi is, nő is volt.) Egy dolog biztos: ha benned felmerült, hogy az orvos neme számít, akkor számodra van jelentősége. Képzeld bele magad a helyzetbe: kényelmetlenebbül éreznéd magad, ha az orvos férfi lenne? És ha nő? Ha bármelyik eset számodra nagyobb kényelmetlenséggel járna, akkor keress ellenkező nemű dokit. Férfiak között, nők között is találni fogsz jót!
2013. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!