Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba kikezelése után...

Hüvelygomba kikezelése után kell valamivel irrigálni a megfelelő hüvelyflóra visszaállítása végett?

Figyelt kérdés
Sajnos hajlamos vagyok összeszedni mindenfélét,így otthon kezelem magamat,nem megyek ezzel nőgyógyászhoz.Canesten kombit szoktam használni.Az érdekelne,hogy utána mivel kell visszaállítani a megfelelő hüvelyflórát?(Lehet kapni drogériákban erre hüvelytablettákat azok mennyire jók?)
2009. okt. 11. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

tejsavas kapszulát vehetsz ha van irrigátorod. ha nincs akkor vehetsz sima tejsavas kúpot. de amúgy sztem "túléled" ha a canesten combi után nem irrigálsz. az nem annyira brutális, mint pl a betadine kúp.

inkább az életmódodon változtass kicsit ha folyton gombát kapsz.

ha borotválod ott lent, akkor mindig csak azt a borotvát használd oda le, más borotvát használj pl hónaljra. és persze tartsd tiszta helyen a lenti borotvád. a fehérneműidet mosd ki magas hőfokon gom,ba után, és vasald is ki őket. minden este egyél meg egy gerezd fokhagymát. kicsit kevesebb cukor, és szénhidrát fogasztása, és vehetsz patikában normaflore probiotikumot is. és ha lactacydot használsz, cseréld le vmi másra. nivea pl.

na nekem így sikerült megszabadulnom már majdnem egy évre a gombától

2009. okt. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fentiek mellé javaslom, hogy ne csak a fehérneműdet, de a törölközőket is minden egyes használat után(!) magas hőfokon mosd ki és vasald is, amíg el nem múlik a fertőzésed és még utána is kb.1 hétig. Megdöbbentő helyekről lehet visszafertőződni!

A gombamentesség fenntartásához én csak colpocleant használok, patikában recept nélkül kapható jódos irrigátor tabletta. Ha nincs semmi bajom, hetente, 10 naponta, ahogy éppen eszembe jut, használom, ha valami gond kezdődik, először ezzel "esek neki", néhány napig napi 1x, legtöbbször azonnal segít és csak nagyon ritkán (utoljára múlt télen kellett) van szükség további kezelésre (pl. canesten).

Azért arra is gondolj, hogy - amint a haszn ut. is írja - a canesten nem minden fertőzésre jó. Ha ilyen fertőzésed van, lehet, hogy kicsit enyhít a panaszaidon az egyéb összetevői miatt, de magát a fertőzést nem szünteti meg és ilyenkor nézünk néhány nap múlva, hogy mitől "fertőződtünk vissza". Ha makacs, állandóan visszatérő panaszaid vannak, mindenképpen menj nőgyógyászhoz, lehet nem is gomba, hanem vmilyen baktérium.

Jobbulást!

2009. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
colpo clean melyiket?
2012. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!