Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tolhatnám vagy hagyhatá...

Hogyan tolhatnám vagy hagyhatám ki a következő menstruáciomat?

Figyelt kérdés
Valamien gyogyszer vagy valamimás mód?
2008. jún. 22. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátó tabletta szedésével lehet ilyesmit csinálni.
2008. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És ha nem szedek fogamzásgátlót? valamimás modszer?:S
2008. jún. 22. 10:47
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
és ha nem szedek fogamzásgátlót de viszont van akkor azzal hogyan tolhatnám el?
2008. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
bocsi mármint én is ezt szeretném megtudni hátha választ kapunk a kérdésre.
2008. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

A tabletta segítségével ellenőrzés alatt tarthatod ciklusodat – a menstruáció meghatározott időben és komolyabb panaszok nélkül jelentkezik. Akár el is tolhatod a menstruációd, ha éppen egy fontos üzleti út vagy kirándulás előtt állsz és el szeretnéd kerülni a kellemetlenségeket.


A menstruáció eltolása különösen egyszerű a modern, monofázisú mikrotablettákkal, mivel ezek mindegyike azonos adagban tartalmazza az ösztrogén és progesztagén hormonok kombinációját. Az általános nőgyógyászati témájú kiadványok az alábbi tanácsokat fogalmazzák meg a menstruáció előrehozására, illetve késleltetésére vonatkozóan:


A menstruáció előrehozása


Ha előre kívánod hozni a menstruációd, hagyd ki legfeljebb az utolsó hét tablettát a levélről. A vérzés két-három nappal az utolsó tabletta bevétele után fog jelentkezni. Annyi tablettát hagyj ki, ahány nappal előrébb szeretnéd hozni a menstruációd. A menstruációs ciklusod stabilitása és biztonsága érdekében azonban sose hagyj ki hét tablettánál többet!

A menstruáció késleltetése


Ugyanilyen módon akár késleltetheted is menstruációdat. Ilyenkor ne tarts hét nap szünetet az utolsó tabletta után, hanem kezdd meg az új levelet. Pontosan annyi tablettát vegyél be, ahány nappal késleltetni szeretnéd menstruációdat – de akár az összes tablettát is beveheted az új levélről. A vérzés két-három nappal az utolsó tabletta bevételét követően fog jelentkezni. A hét nap szünet után mintha mi sem történt volna, kezdj meg egy új levelet.


Dr.Bóday László

2008. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Menstruáció eltolása:Igazság szerint nem igazán javasolt a menzesz eltologatása, mert az később mindig megbosszulja magát, és közti vérzések képében a páciens számára kellemetlenségeket okozhat. A tablettaszedés esetén az ember előre, akár hónapokra, évekre előre is meg tudja mondani, hogy éppen valamikor lesz-e vérzése vagy sem. Tehát nem érdemes a gyógyszerrel variálni, hanem egyszerűen a nyaralást vagy a kirándulást kell a menzesz időpontokhoz igazítani. Természetesen ez csak akkor igaz, ha a gyógyszer szedésében nincsen kihagyás, és nem tolódik el a ciklus előre vagy hátra egy vagy több napot. Azonban bárkivel előfordulhat, hogy egyrészt hirtelen jut tudomására, hogy elutazik valahova, vagy olyan program adódik, amikor igen kellemetlen lehet a vérzés. Nagyon fontos azonban tudni, hogy ilyen alkalmak lehetőség szerint ritkán történjenek, mert egy idő után a szervezet nem tudja hová tenni a változtatásokat, és vérzés léphet elő akkor is, amikor az ember legkevésbé szeretné.


Dr.Bóday László

2008. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
de mi van akkor ha egyáltalán nem szedek fogamzásgátlót???????????????????
2008. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

A hagyományos fogamzásgátló módszerek mellett a nyár megfelelő alkalom arra, hogy kényelmesebb, nagyobb szabadságot nyújtó eszközöket is kipróbáljunk. A tabletta helyett alkalmazható a hüvelygyűrű, amely három hétig a hüvelyben elhelyezkedve nyújt védelmet a nem kívánt terhesség ellen, ezután egyhetes gyűrűmentes időszak következik, amikor megjön a menstruáció. A hüvelygyűrű a tablettához hasonlóan a menstruáció eltolására is lehetőséget ad, ha a gyűrű három hét utáni levételét követően nem tartanak szünetet, hanem azonnal felhelyeznek egy újat. Új fogamzásgátlási módszer kipróbálása előtt azonban még fontosabb kikérni a nőgyógyász véleményét.


Dr.Bóday László

2008. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
szerintem még maga sem tudja mit beszél
2008. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én is toltam már el a mensim egyszer nyaralás miatt. Nem fogamzásgátlóval, hanem a háziorvosom írt fel egy tablettát, amit szednem kellett csak akkor és csak addig amíg nem akartam, hogy megjöjjön. Utána felborította a ciklusom, 21-22 napra kezdett el megjönni és kb. 5 év után rendeződött. De akkor muszáj volt eltolnom és én sem szedtem fogamzásgátlót. Tehát nem muszáj nődokihoz menned, mert elvileg házidoki is felírhatja.
2008. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!