Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem unjátok még, hogy ilyen-ol...

Nem unjátok még, hogy ilyen-olyan h*lye "bizonyítékokkal" próbálnak rátok hatni, hogy használjatok inkább betétet?

Figyelt kérdés

Pl. hogy:

-a tampont klórral fertőtlenítik

-meddő leszel tőle

-rengeteg mellékhatása van

-egy idő után toxikus-sokk szindrómád lesz

-stb...


Hagy használjon már mindenki azt, ami kényelmesebb neki, én nem szólom le azokat, akik betétet használnak, mások se okítsanak ki engem, hogy miért ne használjak tampont!

Kedvencem, hogy "a tampon miatt pang bennem a vér, ezáltal sok baktériumnak adok helyet" -> már nem azért, de a betétnél, a SAJÁT VÉRÜNKben ülünk..

Megfelelő higiéniával minimális, ártalmatlan baktérium jut a hüvelyembe, míg betétnél tényleg ott ülünk a vérünkben...


Szóval, kedves tampon-ellenesek: nyugodtan írjátok a dolgaitokat, sok ember magasról lesz*rja...


2009. okt. 18. 18:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Én vastagon lesz*rom, hogy ki mit használ, mert semmi közöm nincs hozzá. (Egyébként én mindkettőt szoktam erősebb napokon, mert egyrészt ennél nincs biztonságosabb, másrészt nem tudok mindig időben cserélni a 12 órás műszakom alatt-és szerintem vannak még így páran). Én ezért egyik mellett és ellen se "kampányolok". Mindenki használja azt, ami neki bevált, felesleges "2 táborra oszlani", a cél ugyanaz: mindegy mi, csak ne ázzon át. Mindenkinek magánügye. Senkit nem lehet elítélni amiért az egyiket, vagy a másikat használja, ezért nem igazán értem, miért kell ebből "ügyet csinálni" és támadni egymást. És a kérdésre válaszolva: igen, már nagyon unom.
2009. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
irigylem azokat, akinek az a legnagyobb gondja, hogy beszóltak neki a tamponhasználat miatt. annak a jóérzéstől mentes hölgynek, aki szerint csak azért vannak tamponellenzők, mert nem tudják magunka feltenni, üzenem hogy nem mindenki akkora...
2009. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
kérlek mutass rá arra, ahol szerinted azt írtam, hogy ,,csak azért vannak a tamponellenzők,mert nem tudják feltenni maguknak" és akkor nincs harag.
2009. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
kb itt: sokan fel se bírják tenni maguknak a tampont, aztán jönnek itt azzal,hogy egészségtelen
2009. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
akkor olvasd el még egyszer és értelmezd amit írtam.
2009. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ehh látom vitatkoztok :( Betét vs. tampon jellegű kérdéseknél mindig ez van, sosem fogom megérteni miért. Mindkét tábornál van igazság. Az is igaz, hogy pang a vér, ahogyan az is, hogy ülünk benne. A legfontosabb, hogy ha valaki rendesen tisztálkodik, akkor nem igazán okoz problémát egyik módszer sem.
2009. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

19:55

Nem ez a legnagyobb gondom.

Sőt, senkinek sem kívánom, hogy átélje azokat a dolgokat, amiket én most átélek.

2009. okt. 18. 20:29
 18/20 anonim ***** válasza:

nem, a vér nem pang. ezt ki találta ki? a vér felszívódik a tamponba, és folyamatosan szívódik, majd átázik, mikor már nemfogja fel a tampon, mert megtelt. az nem pang!!!ugyanúgy kifolyik, csak hamarabb fogja fel vmi, még mielőtt beleürülne a külvilágba.

én 10 éve használom, soha, mégegy fertőzésem sem volt. semmilyen. kb egy hétig használtam betétet, mikor megjött az első menzeszem, aztán elegem lett belőle, baromi higiéniátlannak éreztem magam, ahogy ülök a gimibe az órán, érzem azt a "melegágyat" amiben ülök, mikor felállok, mintha 6 liter vér folyna ki hirtelen belőle, elönt a pánik h úristen, úristen átáztam....rohanok a wcre...halál volt! plusz némelyik még zörög is. nekem nemvált be. másnak biztos más a véleménye, ha használja. de ha nem dőlne be mindenki ilyen baromságoknak, hogy pang a vér...meg meddő leszel tőle, akkor sztem még jópár ezer emberrel gyarapodna a tamponhasználok köre.

azmeg h mit mond a nőgyógyász...ti arról még sosem hallottak, hogy ahány nőgyógyász annyi felfogás? hányszor olvasni pont itt, olyan kérdéseket, ahol az egyiknek eztmondja a nőgyógyász, a másiknak meg azt, neten az egyik orvos eztírja, a másik meg azt....ésakkor okoskodd ki h mi is van! ígyhát használja mindenki azt, amelyikben jobban érzi magát, és ennyi. de senki ne hurrogjon le mást valótlan baromságokkal.

2009. okt. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! A pangást ne úgy értelmezd, hogy belül elönt a vér, persze, hogy felszívja a tampon nem csak eltömíti, a pangást arra értik, hogy benned szívja fel és a felszívott vérbenned van, nem pedig kint belőled. Ennyit jelent. A véleményem továbbra is az, hogy mindenki használjon, amit akar, én maradok a betétnél, bízok az orvosomban, kollégámban, nem véletlenül, de eszem ágában sincs leszólni senkit, aki mást használ, ez mindenkinek a saját döntése.
2009. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sztem mindenkinek a magánügye,h mit szeretne használni és neki mi a kényelmes. Ízlések és pofonok! Senki sem egyforma,képzeljétek milyen világ lenne ha mindenki ugyan abba lenne szerelmes meg hasonlók... Én betétet használok,de a barátnőm tampont. Rokonom a tampontól méhszájsebet kapott. Mindenki különbözik,így van akit felsért a tampon van akit nem. Ennyi! Fölösleges rajta vitázni!
2011. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!