Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az Apranax télleg nagyon...

Az Apranax télleg nagyon sz@r? Mert nekem az irta fel nemrégen a Nőgyógyászom és azt mondta hogy ez a legjobb gyógyszer. Pár nap mulva fog megjönni. Segítségeket tapasztalatokat várok

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt az érdekesebbnél érdekesebb írásokat. Mind nagyon jó. Én érdeklődnék hogy nekem is minden hónapban erős menzesz görcsim vannak és sajnos vagy az ügyeleten kötök ki szuriért(ami csak átmeneti megoldás)vagy pedig mentő visz el. Kérdésem az lenne hogy az Apranax télleg nagyon szar? Mert nekem legutóbb azt irta fel a nőgyógyászom állítólad ez a legjobb. Még most fog megjönni a menzeszen napokon belül de nagyon félek. :S Ti mit tapasztaltatok erről? És mellette lehet még bevenni fájdalomcsillapítót? Ugyanis a napi 2 szem gyógyszer az nem hiszem hogy hatásos lenne.
2009. okt. 22. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Már miért lenne rossz? Ki mondta ezt neked, és miért?


Az én nőgyógyászom is ezt írta fel, és hatott. A várt vérzésem előtt két nappal el kellett kezdenem szedni, hogy megelőzzem a görcsöket, mert ha egyszer a fájdalom már eljutott az agyba, nagyon nehéz leállítani.


Mellette más fájdalomcsillapítót ne vegyél be, inkább ebből többet, amennyit a tájékoztató maximum megenged. A hatóanyagokat nem jó összekeverni.

2009. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Szerintem nagyon jó a gyógyszer. Én örök életemben az ovulációkor voltak iszonyat fájdalmaim, arra adta az orvosom és tökéletesen hat.
2009. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt olvastam egyik fórumban hogy ez a gyógyszer nagyon rossz ugyanis nem hatásos és az adagolása is kevés mivel csak kettőt lehet belőle bevenni. És Neked bevált? Nekem is a Dokim irta és azt mondta hogy ahogy elfogy a fogamzásgátlóm már kezdhetem is szedni hogy ne fájjon a hasam. Remélem nem fogok nagyon görcsölni mert eddig minden hónapom keserves volt. Az ágyból sem tudtam felkelni. Napokon belül megjöhet mert ma veszem be az utolsó gyógyszert. :S
2009. okt. 22. 13:44
 4/8 A kérdező kommentje:
ÉS mennyit szoktatok egy nap bevenni ami télleg hat is? Mert Én az Algoflex-M et szedtem de bekellett vennem belőle mult hónapban elég nagy mennyiségben ugy 4 óránként szedtem és sajnos odáig jutottam hogy 1 nap beszedtem 2 napi adagot. Szarul is voltam rendesen.
2009. okt. 22. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát, az emésztőrendszernek nem jó... Ne éhgyomora vedd be. hatását tekintve nekem az volt a bajom, hogy ha megvárod vele, amíg begörcsölsz, iszonyat lassan hat! Úgy 3 órahossza alatt, addig meg meghalsz... Flector Ep-t szedek most, bár ez még károsabb - de 20 perc alatt úgy hat, minth asemmi bajom nem lenne... Az Aprananax előre szedve hatásosabb. tehát ha már a menzesz előtt 1-2 nappal elkezded szedni és utána is rendszeresen folytatod - csak nem tudom, ahhoz meg a gyomor mit szól. Borzasztó dolog ez a fájdalmas menzesz, gyűlölöm, engem is vitt már el mentő, és hatékony megoldást még nem találtam. (fogamzásgátlót nem szedhetek)
2009. okt. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ja nekem még azt mondta a nőgyógyász, hogy begörcsölés esetén 1 Apranaxot és 2 Meristint kell bevenni egyszerre. Hát nem tudom, én félek a gyógyszerek mellékhatásaitól is...
2009. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
50%
Elég régi topik, de most találtam rá.Érdekes az Apranax. Igen, a menses előtt már kell szedni, ezt mondta a nőgyógyász, de közben meg az eddigi összes ügyeletes orvos (mert persze hol hat, hol nem így sokszor kötünk ki az ügyeleten) azt állítja, hogy az csak fájdalomcsillapító, nem görcsoldó, nagyon erős menstruációs fájdalmaknál nem nagyon hatásos. Menses görcsre meg inkább kombinálva kell kifejezetten görcsoldókat szedni. (Mert hogy nem csak a méhizomzat görcsöl be ilyenkor sokaknál, mint a lányomnál is és nálam is fiatal koromban.) Szuriban az algop+nospa+papaverin együtt rögtön hat és tartós. Állítólag ezt kellene kiíratnunk tablettában is és ezt kellene szedni. Most még kipróbálunk egy a nőgyógyász által összeírt port..meglátjuk
2016. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy rossz-e?

Szerintem elég jó mivel úgy néz ki sikerült megúsznom vele egy ízületi műtétet.

Menzesznél metamizol tartalmú gyógyszer segített pedig én is támasztottam a falat hánytam majd összeestem. Ja a fájdalomtól.

2023. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!