Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori alhasi fájdalom,...

Gyakori alhasi fájdalom, sárgás folyás és vizelési inger minek a tünete?

Figyelt kérdés
viszketés nincsen.Nemi betegség kizárva. Esteleg ha valaki tud segíteni ,megköszönném.
2008. jún. 28. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért zártad a nemi betegséget, de ha szerinted nem az, akkor az felfázás, vagy petefészek gyulladásnak lesz. Gyorsan menj dokihoz, nehogy nagyobb baj legyen.
2008. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
biztos,hogy nemi betegség.vagy gombàsodàs,vagy gyulladàs.ez lehet a partneredtöl,a nem tiszta fehérnemü,vagy allergiàs vagy a fehérnemüre,esetleg wc utan nem jol törlöd meg magad,koszos ujjal érintkezik a nemi szerv,de sajnos a strandon is elkaphattàl valamit.mivel nem tudod a betegségedet pontosan,ezért mielöbb fordulj nögyogyàszhoz!!!!Nemi betegség kizàrva?ezt irtad.amig orvosnàl nem voltàl,ezt nem zàrhatod ki.söt tuti hogy az.ez nem ciki,minden nö àtesik ezen a kellemetlen eseten.a doki ir neked gyogyszert,aztàn kutya bajod sem lesz.jobbulàst!!
2008. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy általában nemi betegségnek tartott fertőzéseket (gombák, Chlamydia) simán fel lehet szedni uszodában is. Ne zárj ki semmi, menj el nőgyógyászhoz és a nemibeteg gondozóba, vagy ha van STD ambulanciára. Ne szégyelld, sajnos bizonyos esetekben csak ők segíthetnek. Ha pedig látod, hogy az orvos tanácstalan, vagy rá akar beszélni, hogy nincs is semmi bajod, menj át egy másikhoz! (Tapasztalatból beszélek.)
2008. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem élek nemi életet még. Eddig nem volt olyan illető akit érdemesnek tartottam rá, meg félek is. Szóval az lehetetlen.
2008. jún. 28. 19:21
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Voltam, ő se tudta megmondani pontosan hogy mi a gond:( csak tippelt, gombásodásra, viszont amit kaptam nem használt,és a gombásodás tünetei másfélék.Pl: nálam nincs viszketés, és nem túrószerű a folyás sem. De biztos, hogy nem természetes. Régebben már voltam többsör felfázva. Mindig van valami pedig annyira vigyázzok:( Ez meg sehogysem akar elmúlni, és nekem elég kellemetlen.

2008. jún. 28. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért azt tanácsolnám, hogy menj el a nemibeteg-gondozóba, vagy STD ambulanciára (Amelyik van a közelben). Magyarországon ugyanis elég elterjedt a Chlamydia trachomatis fertőzés, amit sajnos nem csak nemi úton lehet elkapni (Uszoda, budi) és pontosan ilyen tüneteket okoz. Sajnos a magyar orvosok jelentős része nem hajlandó elvégezni a megfelelő vizsgálatokat (Én pl. már megkaptam, hogy "Egy beteg ember nem így néz ki!"), így a legtöbben kezeletlenül maradnak.

( [link]

A diagnózisról: Az orvosok valamiért előszeretettel elemzik a mintákat ELISA módszerrel (Enzyme Linked Immunosorbent Assay), amivel egyetlen maj van csak: Nem erre találták ki és gyakran (50%) fertőzötteknél is negatív eredményt ad. Kevesebb helyen használják az IF (ImmunFluoreszcencia) módszert, ez esetben a diagnózis biztos, de mivel mikroszkópban kell vizsgálni, az orvosnak is értenie kell hozzá. A harmadik módzser a PCR teszt (Polymerase Chain Reaction - Polimeráz áncreakció), erre gyógyszertárban is kapható otthoni mintavételes teszt, kicsit drága (7000 ft), de megéri.


A kezelésről: Ahány orvos, annyiféle antibiotikumot ír fel Chlamydiára, viszont működni csak a Doxyciklin és az Erythromycin működik. Ha az orvosod nem ilyet írna fel, nyugodtan hívd fel a figyelmét rájuk.

2008. jún. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, voltam nőgyógyásznál ő nem gyanakodott ilyenre. De most ahogy elolvastam róla pár leírást, lehet hogy tényleg ez van. Visszatérő fertőzés?
2008. jún. 30. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!