Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akkor mi a helyzet a Diane-val?

Akkor mi a helyzet a Diane-val?

Figyelt kérdés
Én szedem 1 éve,főleg az antiandrogén hatása miatt és bevált.nem észleltem semmi mellékhatást. de ezektől a rémhirektől rosszul lehet lenni.
2013. aug. 20. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a hisztit körülötte. Benne van a betegtájékoztatójában is, hogy trombózist lehet tőle kapni abba meg bele lehet halni. Ez érvényes amúgy az összes ösztrogént tartalmazó szerre, nem csak a Dianéra. De mivel annak elég magas az ösztrogéntartalma, fokozott a veszélye.

Ez kb. olyan, mintha az ember szívná a cigit, aminek a dobozán rajta van, hogy tüdőrákot okozhat, erre tüdőrákot kapna és beperelné a gyártót.

Hát bakker, rá van írva, mégis min csodálkozik?


A probléma az, hogy az orvosi előiratában benne van, hogy kizárólag fogamzásgátlásra nem adható. Csak olyannak szabadna felírni, akinek androgén túlsúlyos tünetei vannak.

De néhány idióta orvos nyakra-főre írja fel mindenkinek, mert olcsó. (Mivel alapból nem fogamzásgátlónak számít van rajta TB támogatás, ellenben a többi fogamzásgátlóval).



Bár azért megjegyzem, hogy ha panaszaid vannak, nem ártana egy normális vizsgálat. A Diane szépen elfedi a tüneteket, de ha abbahagyod, van rá esély, hogy még rosszabb lesz, mint az alkalmazás előtt.

2013. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a trombózisra gondoltam, mert arról tényleg egy oldalnyi duma van a prospektusban, hanem a hajhullásra, az elhizásra, a mellrákra, és arra h rosszabb lesz a probléma az abbahagyása után. Nekem ezeket miért nem mondta senki, amikor felirták???? mind csak jókat mondtak róla. És most ezeket olvasva, nem is merem abbahagyni, pedig egyszer muszáj lesz ....miért nem mondják el az orvosok, hogy az abbahagyása után mik jelentkezhetnek? az idióta nőgyógyászom meg azzal nyugtatott hogy ha kb 2, 3 hónap után nem észlelek semmi mellékhatást , akkor szedjem nyugodtan, mert azt jelenti h a szervezetemnek pont ez a jó. de hogy utána mi lesz ????
2013. aug. 21. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát hogy miért nem beszélnek róla, az jó kérdés.

Amúgy van olyan is, akinek tényleg beválik és nem jönnek vissza a problémái. Meg van olyan is, akinek halmozottan jön elő.

2013. aug. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!