Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hashimoto-thyreoiditis, azaz...

Hashimoto-thyreoiditis, azaz krónikus utoimmmun pajzsmirigy gyulladása van-e valakinek?

Figyelt kérdés
Tavaly a véranaliziseim is kimutatták ezt a betegséget és az ultrahangos vizsgálat is. Kezelést nem kaptam, mert a doki úgy tartotta még nem olyan nagy méretû a gond, de azt ajánlotta fél évente figyeljük. Idén a véranaliziseim rendben jöttek ki, bár az ultrahangon simán látható, hogy a betegség létezik. Van-e valakinek hasonló gondja? Tudna tanácsot adni hogy mit tehetek ahhoz hogy ne evoluáljon, mert a doki szerint gyógyithatatlan és nem sokat tehetek az érdekemben? Egyelõre csak szelén tablettát irt fel.
2013. aug. 29. 11:37
 1/7 A kérdező kommentje:
elnézést, elírtam, AUTOIMMUN akart lenni, ha valaki nem jött volna rá......
2013. aug. 29. 14:06
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Az én anyukámnak (44 éves) is ilyen betegsége van. Neki is azt mondták, hogy igazából sokat nem tehet ellene, csak lassítani tudják a folyamatot, kezelni nem. Ha jól tudom az egyik legnagyobb gond ilyenkor az elhízás, amivel neki is meggyűlt a baja, de nemrég csökkentették a gyógyszeradagják szerencsére. :) Sokat nem tudok róla, de ha rákeresel a neten biztosan találsz ehhez kapcsolódó fórumokat, tanácsokat. És én a helyedben kikérném egy másik szakember véleményét is, nehéz bízni abban, hogy "ráér még a gyógyszeres kezelés" (én a nőgyógyászaton jártam meg így). Kitartást! :)
2013. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi, atgondolom a masik doki velemenyet is megkerdezni tippet..... van benne igazsag...
2013. aug. 31. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Milyen érékeid lettek a vérképben? TSH? Ha babát szeretnétek be kell állítani 1 köré, de ha nem amúgy a 4 alatti még jó.

Emellett fT4 értéke is jónak kell lennie. Én is ebben a betegségben szenvedek, szerencsére egy nagyon jó endokrinológushoz kerültem, te is keress, sajnos fizetni lehet kell érte, de ez nem elhanyagolható dolog.

Naponta reggel éhgyomorra veszek be egy tablettát életem végéig, de ez legyen a legnagyobb bajom...:) Tehát félni nem kell, nem okoz ez semmi problémát, az már annál inkább, ha felmegy a TSH értéked magasabbra. (Nem ijesztegetésképpen: elhízás, hajhullás, izületi fájdalom, székrekedés, lassú anyagcsere, stb....)

2013. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, a biztatast. A TSH 2,0160 es az FT3 1,32. Babat nem szeretnenk, van mar egy kislanyom. Ami aggaszt hogy a tovabbi analiziseim, ezuttal a nogyogyaszati, candidat mutatott ki :(. Penteken megyek nogyogyaszomhoz. De a neten azt olvastam, hogy a ketto osszefuggesben lehet.... Nos nem tul vidito allapot. S fura hogy az endokrinologus nem kezel, azt mondta nem ad semmit egyelore s nincs mit tegyek...
2013. szept. 11. 20:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, FT 4 ertek, nem FT 3
2013. szept. 11. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony az fT4 értéked, anti TPO-t nem néztek a vérképedben? Mert ha az magas, az mutatja a betegség autoimmun mivoltát. Normál TSH attól még lehet, csak még "nem szabadult el". Legalábbis nekem így mondta a dokim. Igen ez ellen nem sok mindent tehetsz, hormont (Letrox, stb.) nem írhatnak fel, mivel az csak a TSH-dat húzná le, ami nem jó. Pár dolgot olvastam, hogy a gluténmentes táplálkozás segít kordában tartani ezt a dolgot, olvass utána, vélemények-ellenvélemények vannak, én személy szerint nem próbáltam...

Viszont enélkül az anti TPO és anti TG nélkül nehéz megmondani ultrahang alapján, hogy autoimmun-e vagy sem. Lehet egy akut gyulladás is. Persze a dokit ne oktasd ki, csak kérdezd meg, miből gondolja, hogy ez autoimmun, és nem akut gyulladás?

A candidára szigorú diétát fogsz kapni, nem irigyellek, barátnőmnek volt, de hosszú hosszú hónapok diétájával sikeresen leküzdötte.

2013. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!