Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoknál 12. ben mit csinál...

Lányoknál 12. ben mit csinál az iskolaorvos kötelező orvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés
az eddig megszokottakon kívül magasság, súly, látás stb. azt hallottam hogy pl. a melleket is nézi.. :S
2009. nov. 1. 16:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ez nem suliban volt, de kellett mennem ilyen ultrahangos mell vizsgálatra, és az orvos férfi volt, tudtam is h férfi lesz és egy percig sem tartottam tőle! Aztán amikor vizsgát rákérdezett arra, h van-e panaszom,mondtam h csak annyi h fájnak, erre ő azt mondta h ezt a szexhiány okozza+ vigyorgott!:P Na mondom...szóval nem kell félni ezektől a vizsgálatoktól! csak ennyit akartam!
2009. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19.41-es vagyok a gerincemet megtudja nézni a vérnyomásmérés, a szemvizsgálat, a súly és magasságmérés, és a lúdtalpvizsgálat után is... szerintem bőven elég lett volna ha akkor vetkőzök le amúgy súlymérésnél le kell venni a cipőt, szóval azon kívül 1 kilónál nem nagyon nyomhat a ruha...
2009. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

19:41

Megnézi ezen kívül a bőrödet is, nincs-e kiütés, légzés vizsgálatnál nézi a mozgást, ami nem nagyon látszik pólón át. ne okoskodj, ők tudják mit csinálnak és biza nem minden vizsgálatról tájékoztatnak, vagy írják le, csak megállapítják és ha baj van, azt a kartonod aljára írják "megjegyzés" címszó alatt.

2009. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Nálunk behívott a védőnő, és máris bugyira kellett vetkőzni. Szóval a vérnyomásmérés közben is csak bugyi volt. Aztán magasságmérés, látás, gerincvizsgálat, asztalrafekvés, ott mellvizsgálat, hastapi, plusz még a bugyit is le kellett kicsit tolni.

Szóval szerintem a melltartóban történő vérnyomásmérés annyira nemgáz.. ami nálunk van annál inkább kellemetlen.

2009. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Sok egyéb fórumon is találkoztam a neten hasonló témával, ahol többnyire lányok panaszkodtak arról, hogy "megalázzák" őket iskolaorvosi vizsgálaton.

A legtöbben azt sérelmezték, hogy amikor a vetkőző szobából bementek a vizsgálóba bugyiban és melltartóban, az orvos rájuk szólt, hogy a melltartót vegyék le....volt aki megtette és volt aki megtagadta.....És olyan helyek is vannak ahol még a bugyit is levetették és a nemiszervüket is megvizsgálta.


Több városból és sok középiskolából írtak hasonlókat, de sok olyan megdöbbent hozzászóló is írt aki azt mondta, hogy náluk CSAK A CIPŐT kellett levenni (fiuknak és lányoknak is) SEMMI MÁST!


Ezzel az egésszel az a legnagyobb probléma, hogy sok tini nincs tisztában az emberi jogokkal és a saját jogaival (ami koruknál fogva érthető)az orvosok pedig elhallgatják előlük és magukban még örülnek is, hogy sok tájékozatlan diák AZT HISZI, hogy ez a vizsgálat valami olyan dolog amit "kötelező" nekik (mármint a diákoknak) megtenni! NA EZ EZ AZ AMI NEM IGAZ!!


Felvilágosítok mindenkit aki nem tudja, hogy Magyarországon NINCS semmi olyan törvény ami bárkit is arra kényszerítene, hogy AKARATA ELLENÉRE is megvizsgálhatják vagy levetkőzésre kényszeríthetik! (az egyetlen kivétel a börtön és a katonaság).

A szabad állampolgároknak jogaik vannak és ha akarja igenis JOGA VAN MEGTAGADNI BÁRMILYEN VIZSGÁLATOT!!


Ezt 4 szakértő jogász is megerősítette nekem amikor erre rákérdeztem!


Mielőtt valaki félreértené és azt hinné, hogy én most arra akarok bíztatni másokat, hogy ne vizsgáltassák ki magukat, annak most szólok, hogy NEM ERRŐL VAN SZÓ!

De a diákok elől eltitkolni a jogaikat akkor is ETIKÁTLAN VISELKEDÉS!!!

Ha pl én lennék az iskolaorvos én vizsgálat előtt tartanék egy előadást és elmondanám mindenkinek, hogy melyik vizsgálat miért fontos és mit előzhet meg és, hogy mindenkinek a saját érdeke, hogy résztvegyen....de....ettől függetlenül ez NEM KÖTELEZŐ! Vagyis ha a vizsgálat bizonyos részét (részeit) ő nem akarja elvégeztetni, természetesen JOGA VAN MEGTAGADNI!


Vannak persze talpraesett lányok-fiuk akik ismerik a jogaikat és MEGTAGADTÁK a számukra megalázó vizsgálatot, de azok közül akik belementek,utólag sokan lelkibetegek lettek a megalázó szitu miatt....és persze megdöbbentek mikor megtudták, hogy ezt meg lehet tagadni....mert neki a doki és a védőnő azt HAZUDTA, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező....ami egy nagy HAZUGSÁG! ILYEN TÖRVÉNY NINCS!!!


Az is tény, hogy bizonyos dolgok eléggé kétértelműen vannak megfogalmazva. Pl a 2009-ben bevezetésre kerülő egészségügyi érettségi (ami a 16 évesek záróvizsgálatát jelenti) elvileg valóban, úgy van megfogalmazva, hogy "kötelező" de ez nem azt jelenti, hogy kötelező "bármit" megtenni amit az orvos kér! A "kötelező" dolog CSAK ARRA vonatkozik, hogy megjelenni kötelező....de ha te ott kijelented, hogy te ezt és ezt a vizsgálatot nem akarod ....akkor nem akarod.....ennyi!

Sőt! Ha valaki pl nem jár iskolába, annak a háziorvosa küld behivót.Ha a behívásra nem megy el akkor egyszerűen ráirják a kartonjára, hogy az illető nem jelent meg....és kész! Szankció nincs a "nem elmenés miatt".

2010. ápr. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
6%

na igen, de egy orvosi vizsgálat nem a jogi felvilágosításról szól. asszem elmenne egy egész hét, ha minden kis hisztis pin*t felvilágosítanának. szerintem jobb is ha nem tudnak róla, különben még ennél is több beteg ember lenne, mert megtagadják a vetkőzést, mert ó jaj, a perverz doki lesegetni akar biztos! én pár hónapja voltam orvosi vizsgálaton, és barátnőmmel mentünk be egyszerre, majd paraván mögött le kellett vennünk a pólónkat, majd így megvizsgált. semmi ciki nem volt benne. az ablakból még át is lehetett látni a szomszédos termekre, és a parkolóra, mert földsziten van az orvosi. de semmi gáz nem volt, sőt még örültem is neki, mert alaposan megvizsgált, míg sok doki ezt elhanyagolja.


itt inkább azzal van a baj, hogy sok tini képzavarban van, hogy ő hogy néz ki. a szégyenlősség onnan fakad, hogy attól félnek a doki még pluszban rájuk is olvassa a hibáikat, amiről nem akarnak tudni, és nem arra gondolnak, hogy ezt az ő érdekükben mondja. nekem azt mondta le kéne vetetnem pár anyajegyet, oké, elmegyek, levetetem. nagy ügy, én érdekem.

21/L

2010. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Nem értem a lányok miért félnek ennyire egy orvosi vizsgálattól, ha már melltartóig le kell vetkőznötök akkor az orvos egyből pedofil, ha esetleg meg is vizsgálna, az már molesztálásnak minősül. Nálunk fél évente van orvosi vizsgálat és mindig le kell meztelenre vetkőzni, mert a nemi szervek vizsgálatán kívül még a súlymérés is így történik.
2011. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
18/F
2011. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!