Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ténleg annyira rossz a menstru...

Ténleg annyira rossz a menstruáció mint amilyenek halottam?

Figyelt kérdés

a roszra azt értettem hogy egyfolytában fáj a hasad,...

igaz minden megvan hozzá úgyhogy majd én is fogok egyszer menstruálni (várom hogy öszinte legyek de nem todom hogy milyen)

12/L



2013. szept. 27. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más, van akinél nem okoz nagy gondot, csak cserélgetnie kell a betétet/tampont, van aki csak görcsoldóval képes elviselni, hasmenése van, hányingere, hány is, rossz idegállapot stb. Sajna olyan is van, aki nagyon szenved, időnkét kórházba is kerül miatta, de egyébként is vényköteles gyógyszereket szed miatta.
2013. szept. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem szörnyű,mint amilyennek mondják.Nekem például az első évben alig fájt a hasam.Most már eléggé szokott,de beveszek egy fájdalomcsillapítót,és az szinte teljesen megszünteti.
2013. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez egyéni teljesen.


Anyának fiatal korában haza kellett mennie mindig az iskolából, olyan szinten rosszul volt. Most meg csak 2 napig tart neki valami kis gyenge dolog.

Nekem az első 3 nap irdatlan rossz, utána a maradék négyet ki lehet bírni. Amióta tudok tampont használni, sokkal jobban érzem magam, előtte borzasztó volt, most kicsit kellemesebb.

2013. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hú ez nagoyn emberfüggő...

Nekem az első évben kellemes meglepetés volt, és nem is értettem mi baja ezzle másoknak...aztán volt egy alkalom mikor kivert a víz és rettenetesen rosszul voltam, félájultan feküdtem és azon gondolkodtam hogy késsel vágom ki a két fájó cuccot a hasamból (ezt egyébként több lánytól hallottam már hogy ez az örült gondolat megfordul olyankor a fejben)

Azóta nagoyn változó, van hogy görcsöl van hogy alig fáj, de amúgy csak az első 2 nap rossz utána már csak cserélni kell amit kell...

Amúgy az egy dolog hogy fáj, olvass pár cikket a PMS-ről (premenstruációs szindróma) sok helyen írnak sok félét....

rengeteg a tünete és nem mindegyik érint mindnekit...de a testi lelki tünetek egyaránt rosszak, idegesség feszültség, pesszimizmus, puffadás, hasmenés, szédülés....

minden van...ez ilyen tombola, vagy kijut a rossz vagy nem....vagy később jut ki....vagy akkor sem

2013. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hozzátenném első évben görcs nem volt, de majdnem minden alkalommal arra ébredtem hogy vagy a bugyit, vagy a pizsinadrágot mosni kell, és ilyenkor próbáltam úgy hogy azért szüleim ne vegyék észre...mégiscsak magánügy meg minden...de baromi rossz hajnali hatkor arra ébredni, hogy 15 perc jéghidegvizes ruhamosás következik....
2013. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt gondom. Nem is érzem, amikor megvan. Cserélem a betétet, aztán kész, azt se túl gyakran kell.
2013. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már 8 éve menstruálok, de még egyszer se fájt, nem is igazán zavar engem. :)
2013. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek rossz! Ezért nem kéne a már menstruáló lányoknak ijesztgetni a kisebbeket. Elkerülni úgysem lehet. Kár előre idegeskedni!
2013. szept. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem erre a kérdésre lányoknak kellene felelni, akik már menstruálnak és nem fiúknak, igaz?

Nem annyira rossz, de azért időnként minden lánynak fáj, és kellemetlen, hogy programmokat időnként le kell mondanunk miatta.

2013. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz, mint a te helyesírásod!
2013. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!