Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van a HPV vírus, elmúlat...

Mitől van a HPV vírus, elmúlat magától? Megijedtem. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A hónap elején voltam rákszűrésen ma érkezett egy levél én mikor megláttam ki se mertem nyitni remegtem úgy megijedtem. Az áll benne hogy a cytológiai rákszűrés olyan eredményt adott, amelynél a vizsgálat ismétlését 3 hónap múlva javasolták (HPV típ) Szóval ez nem jelenthet még bajt? olyan rossz hogy addig kell várnom :(

nem rég kezdtem el szedni a fogamzásgátlót is. Szedhetem e így vagy hamarabb menjek vissza?

Semmi panaszom nincs, annyi h van mikor későn van mikor hamar megjön és nem olyan rég szex után volt egy pár órás borzasztó görcsöm ami még eddig soha. Előző kapcsolataimba szinte csak megszakítással védekeztem, meg is bántam.

Párom péniszén elég régóta már meg se tudja mondani mióta apró bőrszínű ilyen kicsit kiemelkedő pontok vannak lehet hogy HPV szemölcs és tőle kaphattam el? Ha igen akkor én is és ő is tovább adhatom? Olvastam utána de sajnos nem tudok megnyugodni. Volt a családba méhnyakrákos.

Úgy gondolom erős immunrendszerem van mert nagyon ritkán vagyok beteg az utóbbi 1 évebe nem is voltam előtte is talán nátha, télen jön elő többször herpesz ennyi.



2013. okt. 1. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi lett az eredményed P3, P4 vagy más?

Menj vissza a nőgyógyászodhoz, és beszéld meg vele az eredményed.

Vagy menj el egy magánorvoshoz, és csináltass ott egy újabb HPV szűrést.

Párodnak itt az ideje, hogy kivizsgáltassa magát. Addig is keress rá a Google képek között, hogyan néz ki a HPV szemölcs.

2013. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

hát esélyes, hogy ezt a párodnak köszönheted...

meg persze magadnak is, a felelőtlen "védekezésed" miatt

2013. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

nem tudom mi lett az eredményem én csak egy sima rákszűrésen voltam és ez a levél jött más nem mondtak. Van miért félnem vagy még ez nem jelenti azt h baj van?

Párom menjen el egy házi orvoshoz vagy hova? Nem igazán találtam olyan képet ami az övéhez hasonlít. És ezt ő is anno egy másik nőtől kaphatta el? ő szinte csak gumival csinálta eddig. bocsánat a fura kérdéseimért..

2013. okt. 1. 16:59
 4/20 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem, hogy az internet korában hogyan lehetsz ennyire...sötét. (Bocs, de jobb szót nem tudok Rád.)

Nem, nem fog elmúlni magától, méhnyakrák, meddőség, halál...szép kis lista van a HPV-vel kapcsolatban.

Kapd össze magad, és menj vissza az orvosodhoz, vagy magánrendelőbe, és vizsgáltad ki magad.

És igen, a párod is menjen orvoshoz. Ajánlanám a bőr és nemibeteg-gondozót...

2013. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

pfff.. szerintem ha te lennél a helyembe talán te is így csinálnál aggódnál!

Olvasgattam neten utána sok félét írtak.. igen vissza fogok menni csak ugye a papíron az áll 3 hónap múlva ezért kérdem hogy mások voltak e hasonló cipőbe és mit tanácsolnak. Meg egyáltalán nem biztos h a páromnak HPV szemölcsei vannak, meg nekem se.

2013. okt. 1. 17:09
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond.

Menjen el urológushoz. Az urológus foglalkozik a húgy- és nemi szervekkel. Általában az urológia beutaló nélkül is igénybe vehető. De erről érdeklődjetek a helyi SZTK-ban.


Hogy méhnyakrákos vagy-e vagy sem, majd az orvos megmondja. A helyedben visszamennék az orvoshoz. A teljes eredményt átbeszélném vele.

Valószínűleg egyelőre nem vagy rákos, nem minősítettek annak, hanem 3 hónap mulvára HPV tipizálást javasoltak. Azt tényleg nem tudod, hogy P3 vagy P4 (esetleg P2) lett-e az eredményed?


Először a helyedben elmennék a nőgyógyászhoz, és mindent átbeszélnék vele. De ne ijedj meg, még nincs baj. Elküldeném a párom orvoshoz. Majd, ha van rá pénzed (10-15.000 Ft), akkor elmennék egy magánrendelésre is.


És fontos, hogy megjegyezd, hogy attól, hogy HPV fertőzött vagy, még nem biztos, hogy méhnyakrákos vagy. Ne ijedj meg feleslegesen, de ne is hanyagold el a problémát.

2013. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

4. válaszolónak: nem kívánom, hogy ilyen helyzetben legyél. Nagyon gáz a stílusod. És legközelebb jobban járj utána a dolgoknak.


A HPV okozhat ugyan méhnyakrákot, de egyáltalán nem biztos, hogy méhnyakrákot okoz nálad. Fontos, hogy ne ijedj meg.

Ezért is fontos a tipizálás, amire előjegyeztek, hogy megmondják, milyen típusú HPV-d van.


Ezt a lapot tanulmányozd át:

[link]

2013. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak az értelmes választ! Mielőbb vissza megyek. Addig azért szedem a fogamzásgátlót. A HPV tipizálás az pontosabban mi? Ez a HPV vírus kezelhető?
2013. okt. 1. 17:18
 9/20 anonim ***** válasza:

A HPV vírusnak sok alfaja van. Van ,amelyik a nemiszervi szemölcs kialakulásáért felelős van amelyiket a méhnyakrák kialakulását elősegíti / ez utóbbiak az onkogén vírusok/.

A párod mindenképp menjen el vagy urológiára vagy bőr és nemibeteg gondozóba. Az a HPV vírus, ami szemölcsöt okoz az nem igen okoz méhnyakrákot. Lehet, hogy mindketten fertőzöttek vagytok, de más-más altipussal. Ha visszamész ellenőrzésre ismételten megcsinálják a rákszűrést, s ha gyanús sejteket látnak akkor a HPV tipizálst, vagyis meghatározzák hogy melyik vírus okoz nálad elváltozást.

Aki HPV fertőzött az nem azt jelenti, hogy kötelezően rákos lesz, de nagyobb az esélye rá, ezért fél évente ellenőrzésre kell járni vele.

Addig is az immunerősítés a legfontosabb feladat, hogy a szervezet megbírkozzon a fertőzéssel. Szoktak adni hosszabb ideig Isoprinosine tablettát is, ha már bizonyított a fertőzés.

Ha a párodnak HPV okozta szemölcsei vannak akkor nálad is jelentkezhet szemölcs a nagyajkak belső felszínén vagy a kis ajkakon, vagy a hüvely bemenet körül. Bár mikor megkaphatod, úgyhogy szakembernek mindenképp mutassa meg magát.

2013. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, ez még semmit nem jelent. Hpvm van, magas kockázatú, rendszeresen járok rákszűrésre és amíg P2nél nem rosszabb (P3 és fölötte) az eredmény, addig minden rendben. Anyukám méhnyakrákos volt, én is jobban aggódok, egy nőgyógyász tanácsolta, hogy ez esetben fél évente életem végéig csináltassak rákszűrést, akkor is, ha később hpv negatív lesz már a tesztem, mert szerinte a hpv örökre megmarad az emberben, mint a herpesz - ha gyengébb az immunrendszer, akkor újra erőre kap. Tehát rendszeres rákszűrés és nem lesz semmi baj! :)
2013. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!