Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van a HPV vírus, elmúlat...

Mitől van a HPV vírus, elmúlat magától? Megijedtem. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A hónap elején voltam rákszűrésen ma érkezett egy levél én mikor megláttam ki se mertem nyitni remegtem úgy megijedtem. Az áll benne hogy a cytológiai rákszűrés olyan eredményt adott, amelynél a vizsgálat ismétlését 3 hónap múlva javasolták (HPV típ) Szóval ez nem jelenthet még bajt? olyan rossz hogy addig kell várnom :(

nem rég kezdtem el szedni a fogamzásgátlót is. Szedhetem e így vagy hamarabb menjek vissza?

Semmi panaszom nincs, annyi h van mikor későn van mikor hamar megjön és nem olyan rég szex után volt egy pár órás borzasztó görcsöm ami még eddig soha. Előző kapcsolataimba szinte csak megszakítással védekeztem, meg is bántam.

Párom péniszén elég régóta már meg se tudja mondani mióta apró bőrszínű ilyen kicsit kiemelkedő pontok vannak lehet hogy HPV szemölcs és tőle kaphattam el? Ha igen akkor én is és ő is tovább adhatom? Olvastam utána de sajnos nem tudok megnyugodni. Volt a családba méhnyakrákos.

Úgy gondolom erős immunrendszerem van mert nagyon ritkán vagyok beteg az utóbbi 1 évebe nem is voltam előtte is talán nátha, télen jön elő többször herpesz ennyi.



2013. okt. 1. 16:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, lemaradt és szerintem fontos, hogy anyukám évekig nem járt nőgyógyásznál öcsém születése után, így amikor már észrevette, hogy baj lehet, túl késő volt. Nem szabad elhanyagolni a nőgyógyászt sajnos...
2013. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megnyugodtam kicsit. Bízom benne hogy nem magas kockázatú van.
2013. okt. 1. 18:25
 13/20 A kérdező kommentje:

Múlt héten voltam orvosnál. Beértem elmondtam miért jöttem ő mondta milyen betegség ez stb. és nézte a gépen az eredményemet ott olvastam, hogy enyhe rizikójúm van. megnyugodtam. Megvizsgált ismét vett le mintát. Mondtam neki hogy eléggé megijedtem mondta hogy van is miért. Még jobban paráztam. mondtam neki szedem a fogamzásgátlót mondta h semmi kép se hagyjam abba. Én kérdeztem rá hogy nem gumit kéne használni mondta hogy az ajánlatos és ennyi. Idegességembe nem kérdeztem meg hogy akkor minek szedjem fogit ha úgyis gumival kell. Majd mondta hogy érzékeny a méhszájam véreztem kicsit mondta üljek ki fél órára mennyit fogok vérezni. Fél óra múlva bementem nem véreztem nem is szoktam. Mondta hogy 3 hét múlva jöjjek vissza az eredményért időpont se kell csak szóljak majd be. Küldött volna ki, én még rákérdeztem hogy ez gyógyítható, mondta hogy igen persze, meg hogy elmúlhat magától hanem akkor valami műtéttel kimetszenek valamit ilyesmit mondott. ez megnyugtató volt csak nagyon furáltam. Semmi gyógyszert nem írt fel még azt se mondta hogy immunrendszerem erősítsem. Elég szomorú, hogy normálisan meg se beszélik velünk a dolgokat az orvosok :/

Párom jövőhéten megy urológiára akkorra kapott időpontot.

2013. okt. 17. 15:03
 14/20 anonim ***** válasza:

Gyógyszert majd kenettenyésztés után kapsz, ha szükséges (valószínűleg az lesz)

Gumi meg azért ajánlatos a fogamzásgátló mellett, mert a hpv fertőző, ha pedig a méhszájad ilyen érzékeny, akkor méginkább ki vagy téve a fertőzéseknek... Meg ugye egyik fogamzásgátlási módszer sem 100%-os. Ráadásul most a vizsgálatok, kezelések miatt praktikusabb a gyógyszer, ha abbahagynád, akkor egy csomó kellemetlenséget és zűrzavart okoznál magadnak és az orvosnak is egyaránt.

Tájékoztatják az embert rendesen, csak kérdezni kell.

Ha nincs kérdésed, akkor persze hogy azt gondolják, mindent tudsz.

Nem védem az orvosokat, de azért a betegek hozzáállásával is vannak gondok.

2013. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Tájékoztatják az embert rendesen, csak kérdezni kell.

Ha nincs kérdésed, akkor persze hogy azt gondolják, mindent tudsz. "


Az orvosnak kell ezekről tájékoztatást adni. Ha nem ismerek egy betegséget, akkor nem tudom, hogy mit kell, kérdezzek. Nem olyan nehéz felsorolni az orvosnak, hogy mit kell tennie a páciensnek. Felsorolja, hogy védekezzenek óvszerrel, jelenleg ne akarjon teherbe esni, menjen el a párja is vizsgálatra, erősítse az immunrendszerét...

Ezt az orvosnak magától kell megtennie, és nem a páciensnek kell kérdeznie.

2013. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok, nekem 1 hete mondta az orvos, mikor a rákszűrés eredményéért mentem, hogy P2 vagyok ugyan, de HPV gyanús. Én is nagyon megijedtem, mert nem tájékoztatott rendesen, mondhatni rébuszokban beszélt, alig értettem valamit, de persze koncentrálni is alig bírtam arra, amiket mondott. Itthon az interneten utána olvastam, és így már teljes mértékben képben vagyok, mondhatni!

Nekem azt mondta, hogy ugye 3 hónap múlva menjek vissza, de hogy addig ne izguljam szarrá magam, vagy egy olyan lehetőség, hogy újra leveszi a kenetet és felküldi Pestre a laboratóriumba, ahol tipizálják, hogy a HPV milyen csoportja van a szervezetemben, ha van! Most arra várok, hogy visszamehessek, még 1 teljes hetet kell várnom, már nagyon nyugatalanít ez a dolog engem is! :(

Párom is majd a következő 12 hétben megy vizsgálatra. Mi 3 éve vagyunk együtt, monogám életet élünk, 1000%-ig bízom benne, 16 éves korom óta ismerem, most 23 vagyok!

Írhattok akármit, hogy márpedig félrelépett, nem fog érdekelni, nem kell ezt készpénznek venni, más úton is el lehet ezt kapni!

Neki is biztosra veszem, hogy van, de neki sincs szemölcse és nekem sem!! Nekem a méhem külső falán ilyen fehér színű volt a bőröm, olyan mint a herpesz, de nem az nyilván! Azt mondta az orvos, hogy mintha fel lenne marva ott a bőröm! Láttam ilyen képeket az interneten, hát mondanom sem kell, mégjobban megijedtem, mert mondhatni, hogy ez is elváltozásnak számít már szerintem! Hát ennyi, csak remélhetjük a legjobbakat!

Ja és még valami: A HORMONÁLIS FOGAMZÁSGÁTLÁS (TABLETTA)HOSSZÚTÁVON IS OKOZHAT RÁKOT! ÉN AZONNAL ABBAHAGYTAM, MÁR EGY HETE, MIKOR MEGTUDTAM, MI A HELYZET! ÉN NEM SZEDNÉK ILYEN SZAR HORMONOKAT MAGAMBA EZEK UTÁN, AZ TUTI! AMI MÉG RIZIKÓFAKTOR, AZ A DOHÁNYZÁS!!! NE TEGYÉTEK! A 2 EGYÜTT MONDHATNI A LEGROSSZABB!

2013. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Elírtam! nem 12 hétben, hanem 1-2 hétben!!! :)
2013. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hát igen ezrét se merem én se szedni, de még nem hagytam abba. össze is zavarodtam hogy most mit tegyek, mert fogi mellett gumit is használunk, párom nagyon utálja, direkt ezért írattam fel és közbe kiderült a betegség :( Ő pont ma volt vizsgálaton megnézetni, azt mondták neki, hogy egyáltalán nem hpv szemölcsei vannak ami neki van az minden 2. férfinál előfordul, előváladéktól, testnedvtől, síkosítottól, gumitól szóval így megnyugodtunk magamon szintén nem látok semmi gyanúsat. Szerintem nem tőle kaphattam el, de ha nem akkor most őt én megfertőztem és így gumi nélkül nem is lehet vagy már mindegy ha mindketten azok vagyunk? Szeretném hogy ez elmúljon vagyis ne legyen súlyosabb baj, negatívot mutasson majd az eredmény! Jövőhéten kérek időpontot akkor telik le a 3. hét és majd kiderül mit fognak mondani, de remélem másik orvos lesz majd. Már nem is igazán aggódok, oda figyelek rá, de folytonos stressz se jó miatta.
2013. okt. 24. 21:40
 19/20 anonim válasza:
Én is most tudtam meg nemrég, hogy előjött bennem ez a HPV vírus..az eredményem P3 lett. Nekem azt mondták (igaz nem az orvos, de hasonló) hogy felejtsem el a fogamzásgátlót. Az ezüstkolloidot ajánlották, így most azt iszom napi 1 kanállal. Később hüvelyen keresztül is kell alkalmaznom.De a dokihoz csak 1 hét múlva megyek vissza, és gondolom majd ő is ad valami gyógyszert... Én sem cserélgettem a partnereimet. Cigit egyből abbahagytam. Agyban próbálom elhitetni, hogy ki fogom kezelni magamat ebből. Remélem neked is sikerül. De ne aggód túl, mert az még ront a helyzeten!
2013. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nem is volt hpv-s szemölcs a szeméremajkakon és a hüvelybemenetnél. Sajnos én már későn vettem észre, ráadásul az első nődoki nem ismerte fel, azt mondta hogy csak kis bakteriális fertőzés,így mire rendes orvoshoz jutottam, már elég sok szemölcsöm volt. Nekem is P2 volt a rákszűréses eredményem, pedig az számít jónak. 1,5 hónapba telt mire kigyógyultam belőle.

És itt mondanám el, hogy nem kell egyből a partnerre gyanakodni. Az én nődokim 100%ra állította hogy a páromtól van. Elment vizsgálatra, vettek mintát és kiderült hogy neki semmi baja.

Én attól félek, hogy egyszer majd ki fog újulni. Nem akarom mindig nézegetni hogy minden oké-e, de azért idegesít, hogy bármikor visszajöhet.

Nekem sem ajánlották hogy a fog.gátlót elkezdjem (pont előtte akartam). Ez már 5 hónapja volt. Most akarom elkezdeni szedni, mert már vártam azért pár hónapot.

Ne izgulj, nem lesz semmi gáz. :)

2013. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!