Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációs görcs és egy...

A menstruációs görcs és egy vádli görcs hasonló érzés, vagy teljesen más? Akinek volt már mindkettő, leírná?

Figyelt kérdés

Vádli- és talpgörcsöm volt már sokszor. De a menstruációsban nem vagyok biztos.

Szeretném, ha valaki leírná, hogy ilyenkor pontosan mit és hol kell érezni!


Ugyanis néha, ha "megvan", érzek valami iszonyú fura fájdalmat. Általában csak néhány pillanatig vagy fél percig tart, és olyankor kb. lebénulok :), annyira fáj. Akár állok, akár ülök, kegyetlen, és ha közben megmozdulok, az sem jó. Csak összeszorítom a fogaimat, és a kezeimmel erősen szorítok valamit, így vészelem át.


Inkább a belek/ végbél tájékára tippelem a fájdalmat, de mivel mindig akkor van ez, ha megvan, ezért gyanakszom menstruációs görcsre. De mégsem tudom, mert úgy hallottam, hogy az inkább több órán vagy napon keresztül tartó fájdalom.


Ezért örülnék, ha valaki, aki tényleg tapasztalt menstruációs görcsöt, az leírná milyen....!


Köszönöm előre is!



2013. okt. 24. 10:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A végbél tájékán tapasztalt fájdalom valóban a menstruációtól van, de nem ezt nevezzük menstruációs görcsnek, ez endometriózis tünete lehet. Nálam ha nagy ritkán jelentkezik ez a fájdalom, No-spaval tudom enyhíteni.

A menstruációs görcsöt ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy tompa fémtárggyal kaparnák a méhedet belülről és ez egy forró érzéssel párosul, de közben mégis ráz a hideg és teljesen elgyengülsz, szédülsz, émelyegsz.

Sokaknál hányással vagy hasmenéssel is párosulhat.

Itt van egy videó, ami ismerteti az endometriózist:

[link]

2013. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!