Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász. Mit fog csinálni?...

Nőgyógyász. Mit fog csinálni? Elég ha elmondom mi a panaszom vagy meg fog vizsgálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 14 eves vagyok, még sosem voltam nőgyógyásznál, félek is. Anyukám tanácsolta, hogy el kéne menni mert minden nap fehérfolyásom van. (Már menstruálok)

2013. nov. 3. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarok okoskodni, de az normális, ezzel nem kell elmenni nőgyógyászhoz.
2013. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2013. nov. 3. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ezért nőgyógyászhoz menni.

A lányoknak egészen a menstruáció előtti időszaktól egészen a klimaxig van fehér folyásuk. Ami jó. Ha túl sok van, ami hirtelen lép fel, ha szagos, ha más a színe, ha ég, viszket közben, az gond, mivel az fertőzésre utal. Ha egyáltalán nincs, az sem jó. Ugyanis ebben a természetes fehér folyásban vannak a jótékony hüvelybaktériumok, amik a hüvelyt védik az esetleges fertőzésektől. Illetve a hüvely tisztulásában is része van a folyásnak.

Érdekes, hogy ezt pont anyukád nem tudja.

A fehér folyás attól, hogy valakinek már megjött a vérzése, nem kell elmúlnia.

Minden nőnek van fehér folyása. Csak kinek kisebb mértékben, kinek nagyobb. De ez normális.

És amúgy, ha gond is van, vizsgálni szoktak. Csak tekintettel vannak arra, hogy még szűz vagy.

2013. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell elmenni nőgyógyászhoz, nekem is van, teljesen normális. Nem te vagy az első, akivel találkoztam, és a szülei ezt nem tudták, ami nekem furcsa. Ilyenkor nem gondolnak bele a szülők, hogy a tisztasági betétet mire találták fel? ( Persze, a menzesz alatt is van haszna, de nem kifejezetten azért. )


17/L

2013. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gömbicica ***** válasza:

Szeretem Antal Vali oldalát. Teljesen mindegy, hogy zsemléről, vagy szülésről van szó, teljes az információtár :-)


[link]


Ami információ tudható, azt ezen az oldalon mind megtalálhatod!!!

2013. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális dolog! Miért kellene ezért nőgyógyászhoz menned???
2013. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy pillanat. Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen és mekkora mennyiségű az a folyás!!!


Lehet, hogy a kérdező édesanyja már látta (pl. a mosandó bugyijain) és jogosan aggódik. Egyáltalán nem tudhatjuk, hogy a 14 éves kérdező jól tudja-e, hogy csak a normál folyása van.

2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljon valaki, a nőgyógyászról:


A nőgyógyász először beszélgetni fog veled, elmondod a tüneteid, az első menzeszed időpontját, és azt is, hogy mikor volt az utolsó. Utána meg fog kérni, hogy vetkőzz le alul. Bevonulsz egy kis öltözőbe és leveted az alsóruhád és a bugyit. (Érdemes hosszú pulcsiban, ruhában vagy ilyesmiben menni, hogy ne fázz így sem.) Azután kijössz, és amikor mondja, felfekszel a vizsgálóasztalra. A lábaidat ilyen tartókba kell majd raknod.

Ő felkattint egy lámpát, megnézi, kívül milyen állapotban van a szeméremtested, és többségében 2 féle vizsgálatot végez ezután:

1) kesztyűs kézzel egy ujjával benyúl a hüvelybe, a másik kéznek és ennek az ujjának a segítségével áttapintja a hasi szerveid, hogy nincs-e valami gond ott.

2) egy kis eszközzel kitágítja a vaginát, megvizsgálja, belül van-e gyulladás, illetve kis pálcával fertőzések esetén mintát is vesz. Ez azért kell, hogy elküldhesse tenyésztésre, azaz pontosan kiderüljön, mi (milyen fajta gomba, milyen fajta baktérium stb.) okozza nálad a fertőzést. Méhnyakrák-szűrés esetén ugyanígy pálcával mintát vesz, csak a méhnyakról, és azt küldi el vizsgálatra.


Egyik se fáj egyáltalán, és ha nem izgulod túl a dolgot, nem is kellemetlen érzés. Ha izgulsz, és befeszülsz, akkor esetleg meg fog kérni, hogy lazítsd el az izmaid, különben kellemetlen lesz a vizsgálat. Abban az esetben tud csak fájni, ha nagyon be van gyulladva a hüvelyed, akkor azonban látni fogja és vigyázni fog, hogy ne okozzon a feltétlenül szükségesnél nagyobb fájdalmat.


Könnyen lehet, hogy nálad, ha szűz vagy, és úgy ítéli meg, hogy ez szükséges, csak kívülről fog a folyásból mintát venni, szóval akár az 1., akár a 2. pont elmarad. Ritkán az is lehetséges, hogy ha elmondásra annyira egyértelműek a tüneteid, akkor vizsgálat nélkül ír fel gyógyszert.

2013. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket. Igen használok tisztasági betétet. Bevallom ritkán viszket de ez másnapra el is múlik ami szerintem a tisztasági betét miatt van.
2013. nov. 3. 19:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Na sikerült megnyugtatnod anyukádat?
2013. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!