Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most van meg 3. Betettem...

Most van meg 3. Betettem északára egy betétet, csak reggel a hátamon ébredtem, és a pizsamám barna volt. Azért tampont nem akarok használi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 9. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen sajna nem csak veled fordul elő. Próbálj minél vastagabb betétet venni. A tampon sem tuti megoldás, mert ha annyira vérzel, akkor is olyan lesz a pizsid. Este akkor cserélj betétet, amikor már tudod, hogy aludni fogsz, reggel pedig próbálj meg korán felkelni, hogy kicseréld a betétet, aztán utána aludhatsz tovább.
2008. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál :)
2008. júl. 9. 22:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az elején én is sokszor jártam így,először vettem ilyen hosszú betétet (már nem tudom mi pontosan a neve,de asszem az éjszakai betétek mind ilyen hosszúak), a végére már annyira stresszeltem ilyenkor, hogy mensi alatt amikor erősebb volt a vérzésem, minden éjjel automatikusan felébredtem!

és ez a szokásom 13-4 évvel az első mensim után is megmaradt:)

azóta nem is volt "balesetem":)

meg fogamzásgátló szedése is segíthet a dolgon, amióta szedek tabit, azóta sokkal kevesebb a folyás mennyisége!


tampont nem ajánlom éjjelre, mert nekem a sok tamponhasználattól lett méhszájsebem (legalábbis az orvosom a tamponra gyanakszik), ugyanis én éjjel-nappal tampont használtam, mert rettegtem az átázástól.

2008. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne használj éjjel tampont, nem egészséges. Nekem beváltak az éjszakai betétek. Nagyon hosszúak, elől-hátul rendesen "felérnek". Az Always éjszakait szoktam venni régen, mikor serdülőként jóval erősebb volt a mensesem éjjel is. Ezzel kihúzod egész éjjel.

Az egyik előttem szőlőnak igaza van, jó megoldás lehet, hogy csak akkor tedd be, ha tényleg lefekszel és nem akarsz már felkelni.

2008. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat.
2008. júl. 9. 23:32
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, én értelek félre, akkor bocs! :) Annyit még tehetsz, hogy a pizsama alá bugyit veszel, az jobban segít helyén tartani a betétet.
2008. júl. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam.
2008. júl. 10. 09:02
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
hát ki az, aki a pizsamájába rakná a betétet??:) régen én nagyon sokszor átáztam még éjszakaival is mert annyira izegtem mozogtam, erről sajnos le kellett szoknom.. volt, hogy annyira féltem már, hogy a fotleben aludtam egész éjjel, akkor biztos nem mozdul el (de ez hülye ötlet volt, nem tudtam aludni rendesen).reggelente mindig hamarabb felébredtem.. na mindegy, szóval én is szenvedtem ezzel. már kevesebbet ficergek, fogamzásgátló is segített illetve én tamponnal alszok meg egy kicsi betéttel. és igen, csak az a megoldás a jó, ha egyből alvás előtt felteszel egy újat és nem alszol túl sokáig. ez már csak ilyen macerás...
2008. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy megint háton feküdtem, de megúsztam. Én is próbálok nem sokat mocorogni. Este felvettem egy tisztát és reggel i kicseréltem. Úgy tűnik, hogy eddig bejön. Köszi, hogy írtok. :D
2008. júl. 10. 11:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én csak szerencsés alkat vagyok? Este fürdés után beteszek egy tiszta betétet, normált, mint nappal is, és reggelig semmi. Csak felkeléskor indul el az "áradat".
2008. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!