Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hőmérőznöm kell egy hónapig a...

Hőmérőznöm kell egy hónapig a fogamzásgátló feliratása előtt, hogy rendesen van-e peteérésem. Azt mondta a doki, hogy reggelente végbélben kell. Muszáj ott mérni? Mennyire kell mélyen? (Még soha nem mértem ott. )

Figyelt kérdés
Miből látszik, hogy van-e peteérés, mikor kell a hőmérsékletnek változnia? Így még másfél hónap legalább amíg bogyót szedhetek (alapos a dokim, enélkül senkinek nem ír fel gyógyszert), addig elég ha gumival védekezünk? (friss kapcsolat, még nem volt szex, de szeretnénk már nagyon)
2009. nov. 18. 20:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hány percig kell mérni? Ő a hagyományos hőmérőt javasolta, nem a digitálist.
2009. nov. 18. 20:43
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos és szakértő sem, de ez szerintem butaság. Fogamzásgátló feliratása előtt vérvételt szoktak csináltatni. Hiszen nem mindegy, hogy van-e peteérésed? A gyógyszer miatt most már úgysem lesz. Elég akkor ezt nézni, ha babát akartok és nem akar összejönni egy éven belül. De akkor sem a hőmérős módszert alkalmazzák az orvosok, hanem a vérvételt és a hormontesztet. A hőmérőzés egyébként sem biztos. Inkább csak olyan házi módszer. Nekem pl. minden nap ugyanannyi a hőm. Voltam is hormonvizsgálaton és kiderült, hogy a 9. napon van a peteérésem. Holott a hőmérsékeltem nem változott semmit.

Szerintem vérvétel után nyugodtan felirhatja. Egyébként én a szájban mértem minden reggel ébredés után, ágynyugalomban.

2009. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azt nem vonom kétségbe, hogy van-e értelme, hiszen a dokim mondta, benne meg bízom, mert ha nem , akkor nem hozzá járnék. A mensi első napjától kell mérni végig egy ciklust és a következő mensi után visszamenni. Ha minden oké peteérés körül, akkor csinál labort meg vesz vért és azután írja fel. Azért kell ez szerinte, mert ha kiderül, hogy nincs rendesen peteérésem és elkezdtem szedni a bogyót, akkor sokkal többet árthat, hiszen olyat blokkol le, ami amúgy sem volt.
2009. nov. 18. 20:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg más nőgyógyászt, és ha az előtted szóló igazát támasztja alá, akkor tudod melyik ajánl korszerűbb eljárást.
2009. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De az miért korszerűtlen, hogy mielőtt mást is elvégez (vérvétel, labor, ultrahang) kíváncsi arra hogy van-e peteérésem. A barátnőm úgy kapott gyógyszert, hogy a doki meg sem vizsgálta, csak felírta. Az tényleg jobb orvos? Nem vonom kétségbe amit a dokim mond, ez nem probléma, bízom benne.
2009. nov. 18. 21:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ezt azért furcsálom, mert a hőmérőzésből nem derül ki, hogy van-e peteérésed. Nekem minden nap 36,4 a hőm és a hormonvizsgálat deritette ki, hogy a 9. napon, amikor is egyáltalán nem változik a hőmérsékletem, van a pé. Pedig 3 hónapig minden nap mértem. Úgyhogy simán csinálja meg a vérvételből a hormonvizsgálatot és ne várjon még egy hónapot a hőmérőzés eredményére, mert abból nem sok mindent fog megtudni. Egy orvos nem hagyatkozhat egy házi módszerre ahelyett, hogy megvizsgána.
2009. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tegnap megvizsgált+ amikor vissza kell mennem, vesz vért, csinál ultrahangot és laborvizsgálatot is, tehát nem ahelyett, hanem amellett kéri még ezt is.


Aki csinálta, válaszolna a kérdéseimre is? Tényleg muszáj végbélben? ijesztő elképzelni is, nemhogy csinálni...:(

2009. nov. 19. 14:12
 8/12 anonim ***** válasza:
miért lenne ijesztő, én semmi ilyet nem látok benne. bár nem értem miért ajánlja inkább a higanyosat, hiszen az veszélyesebb (eltörhet, stb. bár ha vigyázol nagyon kicsi az esélye). kb 4 centire kell felnyomni, s ha higanyossal csinálod, kb 3-4 perc után lehet leolvasni.
2009. nov. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem, nem muszáj ott mérni, a lényeg, hogy még felkelés előtt, ébredés után azonnal. Sokkal kényelmesebb bekapni. :) Mármint a lázmérőt. :)

A legjobb, ha odakészíted az ágyad mellé, hogy csak ki kelljen nyújtani a kezed. Ha felülsz, akkor már nem értékelhető az eredmény. :(

Tudom, hogy nem kérdezted, de nekem is az a véleményem, hogy ez elavult, bizonytalan módszer, mert a legenyhébb megfázás is befolyáslhatja az eredményt, ráadásul legalább 8 órát kell aludni ahhoz, hogy értékelhető legyen!

És tényleg csak akkor szokták alkalmazni, ha babásodni szeretne valaki. És nem azért, hogy megtudják, van-e peteérés, hanem, hogy mikor. Mert a peteérés bizonyításához elég a vérvétel.


Elég addig gumival védekezni. :)


Egyetértek az előttem szólókkal, meg kéne kérdezned egy másik orvost is. És tényleg nem szoktak teljeskörű kivizsgálást csinálni egy fogamzásgátló felírásához.

Semmi olyat nem lehet belőle megtudni, ami befolyásolná, hogy milyen tablettát ír fel.

De talán még a vérvételből sem.

Az egyetlen, amit mindenképpen megcsinálnak tabi felírás előtt, az a rákszűrés, azt viszont minden évben kötelező.

Szerintem ez nem alaposság, hanem fölösleges tortúra.


Hacsak nem azért kell, mert még nagyon fiatal vagy.

Akkor érteném. :) És így érthető lenne a hőmérőzés, mint kiegészítő fogamzásgátló módszer az óvszer mellé. :)

2009. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értem... Ha bízom a dokimban, akkor miért mennék máshoz, ha meg nem bízom benne, akkor miért maradtam volna nála... De mégis elbizonytalanítottatok, erre jó volt ez a kérdés.

Közben megkéárdeztem a dokit és azt mondta, hogy nem lehet máshol mérni, szóval ez már nem kérdés:(

Nem vagyok nagyon fiatal, bőven elmúltam 20 éves. Azóta lefeküdtünk, gumival védekeztünk is, de bennem van a para, szóval nyugodtabb lennék, ha gyógszer+gumi.

2009. nov. 29. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!