Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 Hónap alatt milyen módszerre...

1 Hónap alatt milyen módszerrel fogyhatnék 10-15kg-ot? :o

Figyelt kérdés

Tudom, nehéz és talán lehetetlen vállalkozás, azonban nagyon fontos lenne és nem vagyok elég tapasztalt a fogyókúra terén..


Magamról: 185 cm vagyok, 95-100 kg környékén.. sportos a testalkatom, azonban kicsit elhagytam magam az utóbbi félévben.. családi dolgok miatt.. ez által feljött egy 15-20kg felesleg.. ez előtt nem sportoltam semmit... kondizni szeretnék elmenni csak nem tudom hogy van-e értelme pénzt belefeketetni.


Chipsek, pizzák evésével sikerült ezt magamra szednem.. ezeket már 85%-ban kivontam az életemből és inkább eszek reggel este banánt, almát.. de mivel nem csillapítja az éhségem, ezért fehér kenyeret szoktam még enni.. szendvicsnek megcsinálva.. (margarinkrém, felvágott, paradicsom, sajt általában.. )


Nem tudom milyen diétát kellene tartanom, mivel mindenhol mást írnak.. illetve mit sportoljak, mert semmi nem tud lekötni... Futni szeretek, azonban a sípcsontjaim rettentően megfájdulnak tőle és 4-600 méternél nem tudok többet egyszerre...:(


Kondi olyan téren lenne jó.. hogy pár ismerősöm lejár heti 3-4 alkalommal és ez által ugye mást is tudnék fejleszteni..


Szó mi szó.. fogyni szeretnék 10-15 kg-t 1 hónap alatt.. lehetséges? Ha igen, milyen módszerrel? Esetleg valaki egy olcsó diétát tudna össze írni?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !



2013. dec. 3. 06:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Heti fél, 1 kiló a normális, a 15-öt akkor se nagyon fogod elérni ha nem eszel semmit, csak tornázol. Egy jó tanács: a margarin csak felesleges kalória és telítetlen zsírsav, ami nem tesz jót a szervezetednek. A sajt sem a legoptimálisabb, de egy fokkal jobb. Készíts saját készítéső krémeket. Ha eddig nem tornáztál fokozatosan kezdj hozzá, ne akard rögtön megváltani a világot, mert csalódás fog érni, és fel fogod adni. Ha csak teheted valamelyik barátoddal menj mozogni, úgy egymást lelkesíthetitek. Bár ez a kettő csak saját tapasztalat.
2013. dec. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Hát szép amit írtál,de nem valami tudományos.A fehér kenyér először is pont nem az ami neked kell most.A fogyáshoz a rendes táplálkozás a legfontosabb,gondolok itt fehérjedús étkezésekre és folyamatosan egyre kevesebb szénhidrát és zsír mennyiségre. A kondinak van értelme de ne azt várd tőle hogy lefogy,sőt semmitől se várd h majd instant fogyaszt,a sport azért fogyaszt mert a sok munka miatt több táplálékra lesz szükséged és mivel te kevesebbet vagy ugyanannyit eszel a napi tápanyagbeviteled negatívba lesz vagy kevésbé lesz pozitívba mint eddig.

Mindezektől eltekintve 10-15kg le lehet adni,de kizárt hogy egy hónap alatt. Heti 1kg fogyás is sok,amiből havi 4kg jön ki. Ne legyél telhetetlen és ne azért akarj lefogyni mert egy hónap múlva jól akarsz kinézni hanem mert változtatni akarsz az eddigi életviteleden. Ha meg változtatsz akkor az eredmény jönni fog! Ha nem is hónapok alatt de a munkának mindig megvan a gyümölcse !

2013. dec. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmilyennel, de ezt leírtuk már itt párszor.
2013. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnálatos módon, nincs annyi időm naponta, hogy átbogarásszam a kérdéseket, reggel suli, délután munka, hogy tudjam segíteni a családomat pénzügyileg, ezért bátorkodtam a kérdésem, új kérdés formájában feltenni.


De ez esetben bocsánat, hogy megtettem. :)

Körülbelül ilyen válaszkora számítottam.

Aki rendesen válaszolt, annak nagyon szépen köszönöm.. aki még esetleg válaszolni fog, annak már előre is.



Esetleg valaki egy olcsó diétát tudna össze írni? :/

2013. dec. 3. 07:04
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Legjobb fogyáshoz a hús és zöldségevés. Ilyen egyszerű.


Ugye olcsó zöldség általában idényzöldség, olcsó hús pedig különböző belsőségek, de ezek jók is.


Mivel a legolcsóbb zöldség és a legolcsóbb hús is kevésbé olcsó mint a gabonák, és korlátozottan laktatók, így 2 út van:


- ezeket eszed, elég tápanyaghoz jutsz belőlük de meg kell szokni, hogy jó minőségű ételből jut amennyi jut. Nyilván nem az elképzelhető legolcsóbb táplálkozás, de eredményes.

- veszel hozzá rizst. Ezzel akár hízni is lehetne, de ha csak annyit eszel étkezések után, hogy éppen ne legyél már éhes.. akkor még beleférHET. Bár nem ajánlom, mert minden gyorsan felszívódó szénhidrát után (kenyér, tészta, rizs, stb.) igazából hamarabb éhesebb lehetsz + nagyon könnyű velük hízni.


A két irányt kipróbálhatod, sok sikert hozzá, a sima búzát, rozst és az ezekből készült liszteket + a tejet nagyon érdemes elkerülni, de persze ez is csak egy tanács. :)

2013. dec. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam enni, bár nem diétázom, de figyelek az alakomra:

reggeli: műzli, amit én állítok össze, zabpehelyből, búzacsírából, aszalt gyümölcsökből, fahéjból, és egy leheletnyi barnacukorból. Ezt natúr joghurttal keverem össze. Vagy rántotta a fehérjéből, ehhez zöldségek

Ebéd: csirkehús vagy hal, grillezve, párolva vagy kis olajjal sütőzacskóban, vele sült zöldségekkel, vay párolt zöldséggel, zöldséglevesek..végül is szinte minden csak figyelek a változatosságra, és hogy kb fele annyit egyek mint régebben.

Vacsora, 1 fehérjeturmix

Emellett többször eszem zöldséget, gyümölcsöt, megiszok kb 3 liter mentes ásványvizet, vagy gyógynövényteát, cukor nélkül, frissen facsart citromlével.

2013. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%

Eszedbe ne jusson kondizni... Többet fog mutatni a mérleg, mert először izomtömeget fogsz növelni, bármit csinálsz... :D A súlyemelgetés pedig alapból egészségtelen.

Kondizni akkor kondizz, ha már lefogytál, különben a plusz izom miatt csak nagyobbnak tűnik majd rajtad a felesleg. :)

2013. dec. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

minél több izmot szerzel annál gyorsabb az anyagcseréd és lefogysz, igaz ne egy hónap alatt, de ne is akarj egy hónap alatt lefogyni.


Ha este dolgozol, akkor nagyon hamar le tudsz fogyni, reggel és délig egyél CH-t és este csak sovány túrót fehérjét. Ha este nem eszel magas kcal kaját, akkor simán lefogysz pláne ha fizikai melót csinálsz.

2013. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:

"Magamról: 185 cm vagyok, 95-100 kg környékén.. sportos a testalkatom, azonban kicsit elhagytam magam az utóbbi félévben.. családi dolgok miatt.. ez által feljött egy 15-20kg felesleg.. ez előtt nem sportoltam semmit..."


Sportos testalkatod hogy lehet, ha életedben nem sportoltál semmit? :D Gondolom szilveszteri bulin akarsz imponálni valami nőnek. Tűzz ki valami reálisabb célt. Jövő nyáron meghódítod a világot. Addig leadod a felesleges 15-20 kilót.

2013. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy nem sportoltam semmit, hogy 2-3 éve .. már semmit.


Az előtt pedig, kézilabdáztam, kosaraztam napi 2-3 órát, 5 évig. És onnan "gondolom", hogy az van, mivel bármelyik barátnőmhöz mentem, mindig megkérdezték a szüleik, hogy sportolok-e vagy kondizok-e mert olyan az alakom.. széles vállaim vannak. ><


De köszönöm szépen a válaszokat. :) Valószínűleg befektetek egy pár hónap kondiba úgy nyárig.. :)



1 hónap alatt lehetséges látható változás ha lemegyek kondizni napi szinten ? heti 3 mellizom edzéssel

2013. dec. 4. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!