Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi tesztek ha erősen görcsöltö...

Mi tesztek ha erősen görcsöltök menstruációtok idején? Melyik nálatok a leghatásosabb módszer?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én már szinte mindent kipróbáltam , de csődöt mondtak:/
2009. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Rengeteg megoldás lehet, de mivel mindenki másképp reagál, mindenkinek másképp fáj, csak Te tudod magadnak kikísérletezni.

A fogamzásgátló lényegesen visszafogja a fájdalmat. Léteznek ugye a gyógyszerek; nekem nagyon bejött az Algoflex M általános görcsölésnél. Ha már elviselhetetlen, akkor Flector EP Rapid-ot iszom, vagy Apranaxot veszek be (vényköteles).

A jól-, vagy kevésbé bevált házi módszerek is bejöhetnek: melegvizes palack az alhasadra. Nekem jót tesz, ha egy párnát szorítok rá. Mostanában, ha nagyon rámtör a menzeszgörcs, akkor hasra fekszem az ágyon, és a párom paskolgatja a derekam alját, inkább a popsim. Nem tudom miért, de nekem hatásos :).


Kitartás, megértelek :)


Üdv!

2009. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. nov. 26. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A párnás módszer nekem is beválik! Ha görcsöl a hasam, úgyis embriópózba merevedek, és odaszorítok egy kispárnát. Én csak akkor veszek be bármiféle gyógyszert, ha már végképp nem használnak az ilyen népi praktikák.
2009. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Régen annyira görcsöltem, hogy volt, mikor elájultam. Mivel ez kb 13 éves koromban jelentkezett először, nem írattam fel még fogamzásgátlót. Akkor orvos Cataflamot írt fel, sajnos azt kellett szedjek. :/

Később mikor komolyabb párkapcsolatom lett, írattam fogamzásgátlót, de azt kell mondjam, én különösebb változást, javulást nem tapasztaltam.

Mivel egyre inkább elvetem a gyógyszerek alkalmazását, több dologgal is próbálkozom, ami házilag kivitelezhető, persze, ha el kell menni otthonról nem mind alkalmazható.


A melegvizes palack nagyon jó megoldás, de én régóta mikróba helyezhető zselétasakot használok erre a célra.

Nagyon jók szoktak lenni a teák. Én a Pannonhalmi Vesperas nyugtató teáját iszom ilyenkor, nem tudom miért, ettől jobb.

Valamint, nagyon durván jó a 100%-os levendulaolaj pocakra dörzsölése.

Mivel a levendulaolaj simaizom-görcsoldó, ezért enyhíti a görcsöket, csak kicsit kellemetlen illatú.

Ha megtehetem, hogy itthon legyek, általában az első két nap hétvégére esik, akkor levendula+melegítőpárna.

Egyébként Cataflam már nem játszik, Algoflex M nem használ... Viszont Nurofen forte és Voltaren tabletta nekem szokott használni.

20/L

2009. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Már többször volt a kérdés.

A fentiken kívül nagyon hatásos tud lenni a párod simogatása (a hasadon), legalább egy negyed óráig, takaró alatt.

Érdemes kipróbálni!

Vita nélkül ez a legkellemesebb módszer.

2009. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Esetleg egy talpmasszőr? Szerintem hosszú időre ki tud kezelni ebből a problémából. Valahol már találkoztam olyan talptérképpel, ahol szerepelt a menstruációs fájdalmak idején masszírozandó terület, de nem tudom hol. Esetleg a google-ba próbálj rákeresni. Sok sikert!

Örülök, hogy én nem vagyok nő.:)))

2009. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amúgy nem régóta vagyok az oldalon, és mikor feltettem a kérdést nem írta ki, hogy volt ehhez hasonló.

Így nem tudhattam.

2009. nov. 26. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó még, ha a derekadat masszírozza valaki erősen a gerinc két oldalán. Onnan indulnak ki azok az idegek, amik a méhvel állnak összeköttetésben. Biztosan hatásos mensi alatt is, nekem szülési fájdalmak közben határozottan segített, pedig az sokkal durvább fájdalom.

Egyébként Voltaren és Advil jön be nekem, és nem szabad megvárni, amíg nagyon fáj, hanem ahogy érzed, hogy kezd görcsölni, rögtön vedd be.

2009. nov. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 éves korom óta szenvedek ezzel. Megpróbáltam már minden gyógyszertáros által ajánlott vény nélküli gyógyszert, természetes löttyöket is, semmi nem hatott. Előfordult, hogy elájultam, hogy nem tudtam elindulni itthonról, hogy egy nagy embrióba kuporodott görcs voltam egész nap. Kb másfél éve meguntam hogy egyszerűen semmi nem használ, és elmentem orvoshoz, aki nem hitte el hogy ennyire borzalmas, ajánlotta a a "népi hagyományokat". Megköszöntem szépen, aztán a menstruációm első napján direkt nem vettem be semmi gyógyszert, úgy mentem vissza hozzá. Azt mondta úgy nézek ki, mint egy hete nem evett, csak hányt (úgy is éreztem magam). 550 mg-s Apranaxot írt és ír fel azóta is. Eleinte elég volt egyet bevennem, olyan 6 óránként, most már kettőt követel a hasam, egyszerűen ehhez is hozzászokott a szervezetem, nem oldja a görcseimet (hozzáteszem ez is csak akkor használ, ha még a kisebb görcsöknél veszem be... ha később, akkor már fölösleges is mérgeznem magam). Kedden megyek nőgyógyászhoz, kérek valami mást, vagy hasznosabb tanácsot. Nem akarok csak ezért fogamzásgátlót szedni, sokan azt mondják amúgy sem hat, inkább rákérdezek... 20/L
2009. nov. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!