Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a nőgyógyász csinál rákszűr...

Ha a nőgyógyász csinál rákszűrést, akkor ha van vmilyen probléma, pl. chlamidia vagy egyéb fertőzés, azt is kimutatja?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Csak azt, amire vizsgálnak.
2013. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyulladást így általánosan kimutathat, de a chlamydiát pont nem, arra speciális (pcr) vizsgálat kell.
2013. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Javasolom, hogy ha mész a nőgyógyászhoz rákszűrésre, akkor jelezd felé, hogy pl. problémád van (ha jól értem, félsz, hogy összeszedtél valamit....). Tehát jelezd neki, hogy pl. bő folyásod van, viszket, ég stb. Akkor vesz mintát, és mindenre vizsgálnak. De ha nincs problémád, akkor szerintem felesleges mintát vetetni.... ugyanis úgyis találnak valamit a mintádban, ha semmi bajod.... de ha tényleg érzel valamit, pl. fáj vizeléskor, akkor irány a doki azonnal!
2013. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vizsgálnak mindenre sima kenetvételnél. Ahogy írtam, a chlamydiára, a gonorrhoeára, a HPV-re, ureaplasmára, mycoplasmára és egyéb sejten belüli kórokozókra és vírusokra speciális vizsgálat kell (PCR, a kórokozók DNS-ét keresik vele), amit nem szoktak alapból csinálni, csak gyanú esetén. Van ahol nincs is ilyen készülék. Sima tenyésztés ezeket a fertőzéseket nem mutatja ki.
2013. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!