Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Különböző hormonprobléma...

Különböző hormonprobléma gyanúra okot adó tünetem van. Nőgyógyásszal beszélhetek erről?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek nőgyógyászhoz, mert sajnos az utóbbi egy-két évben igen elhanyagoltam, és gondjaim vannak a ciklusommal...

11 éves koromtól, az első pillanattól kezdve, óramű pontossággal 28 naposak voltak a ciklusaim.

Három évvel ezelőtt, viszonylag rövid idő alatt lefogytam (túlsúlyom volt) 15 kg-t, de semmit nem változtattam az étkezési szokásaimon, csak ülő munka helyett könnyű fizikai munkát kezdtem végezni.

A fogyás végére a ciklusom lerövidült 25 napra, másfél évig pontos is volt.

Aztán másfél éve ismét irodai munkát végzek, a mozgás csökkent, az első hónapban feljött 2 kg. Elkezdtem odafigyelni mikor, és mennyit eszek, de folyamatosan jönnek fel a kg-k! Kétszer eszem már csak egy nap, és mégis...

A ciklusaim gyötrelmesek, hol 22-31 nap közt bármikor megjön, már nem csak mensi alatt görcsölök hányásig, de előtte napokkal is szörnyen rosszul vagyok, ez pedig idáig nem volt így.

Valamint, ami a legbosszantóbb, hogy a hasam, mellem elkezdett szőrösödni. Több, sötét, erős, fekete szőrszálam van, amit nem győzök epilálgatni, és borzasztóan elkeserít...

Már nem tudom, hogy ez a hízástól alakult így, vagy a hízás is egy tünet, de szeretnék elindulni valamerre.

Beszélhetek erről nőgyógyásszal? Valamint utalhat az ilyen hormon problémára?

25L



2014. jan. 9. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Elso korben egy endokrinologiai vizsgalatot javasolnek: lehet, h a pajzsmirigyeddel van baj.sot...erre iranyulo labort a haziorvostol is kerhetsz.
2014. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nődoki, hogy kizárja a betegségeket, biztos ami biztos – fertőzések, ciszta, miegymás – aztán ha itt nem találnak semmit, akkor endokrinológus.
2014. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász-endokrinológus.Ő csinál vérből profilt ami kimutatja ha gond van.Bár inkább a bőr ill haj állapotán látszik a hormonális elváltozás.Nem ritkult meg csúnyán a hajad?Vannak pattanásaid?
2014. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kilók nőiesen rakódnak fel rád vagy olyan "férfiasan"?
2014. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem voltam sosem igazán pattanásos, sőt, évek óta, szinte csak egy-egy darab jött elő maximum mensi előtt.

Most sincs több, viszont az csúnyán be tud gyulladni sajna.

A hajam nem hullik,nem tűnt fel, pedig rengeteg hajam van, viszont hihetetlen ütemben zsírosodik, törik. Két naponta hajmosás van. Azelőtt 4-5 naponta bőven elegendő volt.

Hízni először fenékre, csípőre, mellre híztam.

De most már bőven jön fel derék hátsó részére (háti rész), has, kar, arc. Nőies formám van még, de elkeserítő... Azelőtt 85 kg-ról fogytam le 68-70 kg-ra, most szerintem (már nem merek mérni) 90 kg simán megvan, 176 centihez. :(

Való igaz, hogy ülő életmódot folytatok és 10-12 óra meló mellett mozogni nem nagyon van idő, de 1300-1400 kalória körül viszek be, ami mellett, ha fogynom nem is, de híznom biztosan nem szabadna. Főleg úgy, hogy lecseréltem a káros cuccok nagy részét, teljes kiőrlésű gabonára, gyümölcscukorra/édesítőre, kókuszzsírra, és sok-sok zöldséget/gyümit fogyasztok.

A nyarat végigbringáztam, és meg sem moccant.

Főleg ezért, meg a ciklusprobléma miatt kezdtem gyanakodni.

2014. jan. 9. 23:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nézesd meg azért,de sztem valószínű hogy fogyóznod kellene csak simán.De majd kiderül.Fogyózni sem egy egyszeű dolog,a biciklizés itt kevés lesz szerintem.
2014. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!