Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász ránézésre meg...

Nőgyógyász ránézésre meg tudja állapitani, hogy bakteriális fertőzésem van?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam nőgyógyásznál, és nem vett mintát sem, rögtön mondta, hogy baktérium okozta fertőzésem van és irt fel gyógyszert...

Nem tudom, hogy ez mennyire biztos, hogy semmi mintavétel, baktérium tenyésztés nem volt és igy irt fel gyógyszert.

Vagy már látott több ilyet és ezért tudja vagy nem tud, hogy van ez.


2014. jan. 11. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes meglátás. Fogalma sincs. De gondolom ad egy gyógyszert, ha nem használ úgyis visszamész. Sajnos a legtöbb nőgyógyász röhögve ír fel pl. gombaellenes készítményt is úgy, hogy nem is küld mintát laborba, hogy milyen gombára adjon gyógyszert!
2014. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
De lehet fogalma róla, a hüvelyi folyás milyensége, a szaga, állaga, a méhnyak állapota, a hüvely falára rakódott nyák, ezek mind mások és mások lehetnek különféle bakteriális vagy egyéb mikroorganizmusok okozta betegségekben. Sokszor lehet olyan egyértelmű a fertőzés, hogy fölösleges kenetet venni belőle. Ha nem múlik, menj vissza mindenképpen, de azért ne higgyük már azt, hogy minden orvos sarlatán.
2014. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza. Van olyan fertőzés, amin látszik, hogy micsoda. Természetesen (és ez a másik oldal) vannak lelkiismeretlen nőgyógyászok is.


De nekem is volt olyan nőgyógyászom, aki kerek-perec felírt széles spektrumú antibiotikumot, és simán megmondta, hogy elküldheti tenyésztésre, csak akkor szenvedek feleslegesen még egy hetet. Úgyhogy egyből adott gyógyszert. Használt is.

2014. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így igaz, hogy nem túl lelkiismeretesek, sajnos, és valóban egy széles spektrumu gombaölővel kezdik.

Ha nem jött be, akkor jöhet a következő, ha az sem, akkor a 3. majd segít.

2014. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gombaölő nem egyenlő az antibiotikummal. Alapvető biológiai ismeretekre azér' szükség lenne... :(

A széles spektrumú antibiotikum egyértelműen baktériumos fertőzések ellen speciel a legjobb választás, amit tehetsz, ha nem akarod, hogy a beteg még egy hétig szenvedjen. Főleg ha utána még hüvelyflórát visszatelepítő gyógyszerrel vagy arra való javaslattal is ellátod.

2014. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem egyenlő, de elnézésedet kérem, nem gyógyszerészeti kolokviumon vagyunk.

A kérdésre adtam a választ, szerintem elég érthető módon.

2014. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!