Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha evek ota PCOS vagyok,...

Ha evek ota PCOS vagyok, akkor kialakulhatott nallam inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés
Evek ota PCOS -val kuzdok :/ fiatal 20eves lany vagyok,es mostanaban eszrevettem ha kesek az ebeddel,vagy a reggeli es ebed kozott,erzem hogy nem vagyok jol,szedulok,es olyan furcsan erzem magam,Kialakulhatott nallam inzulinrezisztencia? Annak mik a tunetei? Az inzulinrezisztenia miatt van PCOS? vagy a PCOS mellekhatasa? nem igazan ertem,es elegge megvagyok ilyedve :( Vagy a 2nek semmi koze egymashoz,sok mindent olvastam,de szinte mindenutt mast ir :( Remelem h valaki tud ebben segiteni,vagy tapasztalatot mondani. Ha eszek csokit,edesseget jobban vagyok,igaz ami igaz mindennap eszek valami edeset,lehet h mar cukorbeteg vagyok? :/ Ha fenall az inzulisrezisztencia,akkor mi az amit nem ehetek? es mi az amit igen? legyszi segitsetek!!!

#cukor #PCOS #inzulisrezisztencia
2014. jan. 16. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A PCOS egy tünetcsoport(egy hormonális betegség tüneteit foglalja magába),aminek egyik tünete a policystás ovarium, másik az inzulinrezisztencia, a szőrösödés, hajhullás,elhízás,meddőség, stb. Tehát olyan értelemben van közük egymáshoz,hogy ugyanannak a betegségnek a tünetei. Az inzulinrezisztencia a cukorbetegség "előszobája". Még nem cukorbeteg az illető,de zavar van a cukorháztartásában és idővel az lesz. Kerülni kell az édességeket,magas szénhidráttartalmú ételeket és fontos a sportolás. Ez nem mindig elég. Gyakran van szükség gyógyszeres kezelésre is. Ha felmerül a gyanúja el kell menni cukorterheléses vizsgálatra,inzulinszint mérésre.
2014. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a valaszat,en is bongesztem a neten,es mar megtalaltam,hogy mi is a baj :( amugy vercukorszintet mar tobbszor mertek nallam,es nem volt problema,de szerintem inzulinrezidenciam van,es matol kerulom a szenhidratot,a cukrot .....eddig napi szinten ettem,1 nap tobbszor is edesseget,es eleg rendszertelenul,es helytelenul eszem :( keveset is mozgok,de januartol raalltam a sportra :) ez is szukseges a gyogyulashoz! ;)
2014. jan. 16. 20:54
 3/22 anonim ***** válasza:
Igen. Ha odafigyelsz az étkezésre,sportra,testsúlyodra nem lesz szükséged gyógyszerekre. Sok sikert!
2014. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
a sulyommal nincs baj :) 157cm es 56 kg :) szepen elosztva mindenfele,sosem voltam kover,sovanyabb az meg olyan 15evesen :) azota noiesedtem. koszonom az uziket,mar kicsit nyugodtabb vagyok :)
2014. jan. 16. 21:13
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem könnyű dolog,biztosan fogsz "szenvedni"időnként,de lassan megszokod,hogy mit lehet,mit nem és akkor nem lesz baj!
2014. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
en le voltam dobbenve,amikor lattam h akinek PCOS van,nem szabad egyen szenhidratot :/ en eddig errol nem is hallottam,sot 1 doki sem mondta,pedig jartam kezelesre.
2014. jan. 17. 08:55
 7/22 anonim ***** válasza:
Endokrinológiára jártál vagy nőgyógyászatra?
2014. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
nogyogyasznal voltam tobb helyen is,mire rajottek h PCOS van,a jobb oldalt van 4cm-es es a bal oldalt szinultig tele van apro cisztakkal,es 2 eve valtozatlan,fogamzasgatlot koszonom de nem kerek,mert rosszul vagyok tolle,felmegy a vernyomasom,meg nem jon meg :/ cickafark teat iszok,hebe-hoba....de most a heten alltam ra igazan,mindennap 1 cseszevel.es nem patikai,hanem a legelorol szedte nekem anyoskam :) szoval termeszetes,es deli oraban szedte.O ajanlotta h igyam ezt,mivel neki is volt fiatalkoraban,sot gyereke se lehetett volna,olyan komoly volt neki,es szult 2 egeszseges fiut.Az emelyges es szedules lehet a magas vercukorszint tunete? az az ingadozasanak? Dokihoz meg nem megyek el,most elkezdem a dietat,es komolyan leallok az edessegrol,mivel eddig tenyleg rengeteget ettem,tulzasba is vittem szerintem :/
2014. jan. 17. 11:18
 9/22 anonim ***** válasza:
Mennyire rendszeres a vérzésed? Én is PCOS-s, IR-es vagyok. L/20
2014. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

a verzesem rendszeres,szinte napra pontos ,es neked?

irok pv,es ott beszelunk reszletesebben okeS?

2014. jan. 17. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!